Ново пребарување

Држава

Tурција

Регион

Сиде

Аеродром

55  км од Анталија аеродром


Плажа

Чадори

Бесплатно

Лежалки

Бесплатно

Плажа

Приватна песочна плажа со ситни камчиња

Забава

Различни тематски забави на секои шест дена со разни манифестации на глумење, пеење и игра забава за секоја возраст
На секои 15 дена се организира гала вечера покрај базенот .

Храна и пијалоци

A la carte/ресторани

Главен ресторан (главна зграда) – појадок 07:00 - 11:00, ручек 12:30 - 14:30 и вереча19:00 - 21:00
Снек бар (главна зграда) – Ручек, пита, пица, овошје, десерти и сладолед
- Beach Bistro (на плажа) - Ручек, пита, пица, овошје, десерти и сладолед
- Брза Храна – (споредна зграда) - Традиционален хамбургер, донер, ладни сендвичи, пица, турски пити,пиде, свежо овошје, скара...
- Слаткарница – (споредна зграда) - Богати сорти на колачи кафе и разни видови чаеви
- A'LA CARTE ресторани: Турски ресторан, World Cousines ресторан, Steak Hous и Сицилијански ресторан каде се служи богата храна од локално и светско подрачје и многубројни локални и увезени локални и безалкохолни пијалаци (работни часови од 19:00 до 21:00/претходна резервација).
Mенијата во рестораните со турска и светска кујна се менуваат на секои 14 дена во зависност од регионот и земјата од каде се гостите најбројни.
Специјално уредување на маса е за посебни пригоди (Годишнина на брак, роденден и сл.).

Барови

Lobby bar (10:00 – 23:59/главна зграда) – богат избор на домашни и увезени локални и безалкохолни пијалаци;
Havuz Bar (10:00 – 19:00/главна зграда) - богат избор на домашни и увезени локални и безалкохолни пијалаци;
Restoran Bar (07:00 – 10:30, 12:30 – 14:30, 19:00 – 21:00/ главна зграда) - богат избор на домашни и увезени локални и безалкохолни пијалаци, кафе и свежо цедени сокови;
Snack Bar (11:00 – 18:00/главна зграда) - богат избор на домашни и увезени локални и безалкохолни пијалаци и сладолед;
Sahil Bar (10:00 – 18:00/на плажа) - богат избор на домашни и увезени локални и безалкохолни пијалаци и сладолед;
Sicillian Bistro Bar (19:00 – 21:00/ споредна зграда) - богат избор на домашни и увезени локални и безалкохолни пијалаци;
Disco Bar (23:00 – 02:00/главна зграда) - богат избор на домашни и увезени локални и безалкохолни пијалаци;

Supply system

UAI

Comments

The Ultra All Inclusive system operates around the clock, includes non-alcoholic and alcoholic drinks of local production, some imported drinks, ice cream.
For a fee: some imported drinks, freshly squeezed juice.
The opening date and schedule of some services may vary depending on weather conditions.

Базени

Отворен релакс базен

1.600 m2 / 140 cm

Базени со тобогани

130 m2 / 120 cm

Надворешен
 базен

150 m2 / 140 cm

Надворешен детски базен

35 m2 / 40 cm

Внатрешен детски базен

15 m2 / 40 cm

SWIM UP ROOMS приватен базен

140 m2 / 130 cm

Коментар:

Затоплени базени: Надворешен базен и Внатрешен детски базен.

SPA

Турска бања

Бесплатно

Парна бања

Бесплатно

Сауна

Бесплатно

Vip Турска бања

Со доплата

Масажа

Со доплата

Приватени СПА услуги

Со доплата

Третмани на лице и масажи

Со доплата

Спортски активности   

Спортски активности: Јога, Пилатес, Аеробик, Одбојка на плажа, Пинг понг, Гимнастика во вода, Часови по танц, забавно шоу секој ден, забава на плажа, мини клуб и мини диско.

Важни информации:
- Free Wi-Fi достапно во собите, и на плажа 
- На нашите гости под 18 години не им се служат алкохолни пијалоци.
- Домашни миленици не се дозволени.
- Активностите за отворање и затворање за активности на отворено може да се разликуваат во зависност од временските услови.
- Во рестораните има кодекс на облекување. Во рестораните не се дозволени шорцеви, костими за капење и облека за на плажа.
- Пушењето е забрането во затворени простории.
- Има електричен систем од 220 V и приклучок од тип C (EU).

 
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.