Ново пребарување

Држава

Турција

Област

Анталија

Област

Сиде

Од аеродром Анталија

84 km

Најблиска област

14 до Манавгат

Cместување

домашни миленичиња

Нее дозволено

Соби за лица со посебни потреби

2 стд соби

Споени соби

Нема

Соби за непушачи

Пушењето не е дозволено во соби

плажи

Крпи за плажа

Бесплатно

Лежалки

Бесплатно

Душеци за лежалки

Бесплатно

Чадори за сонце

Бесплатно

Плажа

Приватна песочна плажа

Влез во море

камчест

детали

Павиљоните се наплаќаат на лице место ).

Забава

Дискотека

Бесплатна

Вечерна програма

Има

Дневна забавна програма

Има

Детали

Пијалоци во дискотека се наплаќаат

Храна и пијалоци

A la carte/шведска маса -ресторан

Италјински ресторан, скара . потребна е резервација. Работно време од 19:00-21:00. Еднаш неделно бесплатно имате во еден ала карт ресторан

барови

Плажа бар     10:00- 17:00.
базен бар      10:00 -00:00.
Show Bar        10:00-00:00.
диско бар      23:00-02:00.
турско кафе  10:00-00:00.
слаткарница  16:00-00:00.

Работно време на главниот ресторан

Појадок  07:00-10:00, касен појадок  10:00-11:00, ручек 12:30-14:00, вечера од  19:00-21:00, касна вечера (soup) 23:30-00:00.  Снек бар во ресторан од  12:00-15:00, чај ,турско кафе и слатки од  10:00-00:00.

Услуга

UAI

Детали

Услугата Ultra All Inclusive важи од  10:00 to 00:00, вклучува  алкохолни пијалоци од локално произвоство и некои увозни и сладолед .Со доплата свежо цадени сокови џус некои увозни пијалоци и вина  флаширани.

инфоструктура

Амфитеатер

Има

Лекар

Се наплаќа

Менувачница

Има

Саон за убавина

Се наплаќа

Сервис за чистње  и пеглање облека

Се наплаќа

Бутици

Има

Хотелот ги прифаќа картиците

MasterCard, Visa

Паркинг

Бесплатен

Рента кар

Се наплаќа

WiFi

Бесплатен

Детали

вифи низ хотелот секаде.доктор на барање се наплаќа

Услови на услуги за деца                                                                                    

Детско креветче

Бесплатно

Столче за хранење деца во ресторан

Има

игротека

Има

Мини клуб

Има

Базен

Има

Колички за рентање

Се наплаќа

Дадилки

Се наплаќа

детали

Мини клуб за деца од  3-12 год, отворено од  10:00 - 12:00 / 14:00 - 17:00.  Мини диско. Блендер и микровална во главниот ресторан. Столче за рентање l (€5/day резервација потребна ).  Дадилка , 10 EUR/час.

Базен                     

Внатрешен и надворешен базен

Има

Тобогани

има

Детали за тобоганите

2 надворешни не загреани.  1 внатрешен базен загреан од април и октомври. 3 тобогани отворени од  09:00-12:00/14:00-17:00 1/05 to 31/10 .

Спа центар

Амам

Бесплатно

Сауна

Бесплатна

Масажа

Се наплаќа

Спорт

Мини футбал

Бесплатно

Теретана

Бесплатна

Тенис

Бесплатно

Пинг понг

Бесплатно

Одбојка на плажа

Бесплатна

Водена спортови

Се наплаќа

Детали

2 тениски игралишта  - осветлување ноќе ), опрема се изнајмува  (бесплатно ), обука за тенис се наплаќа.

 
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.