Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Аланија

Област:

Окучалар

Аеродром:

90 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

5 соби

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа со камчиња.

Влез во море:

Песок и камчиња / На одредени места само камчиња.

Детали:

На почетокот и крајот на сезоната, плажата функционира согласно со временските услови.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Вечерна забава.

Дневни активности:

Спорт и забава на плажа и покрај базен.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 20 луѓе.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Кино:

Бесплатно.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет кафе:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Бесплатен интернет во лоби и во соби.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Градинка:

Бесплатно.

Изнајмување бебешка количка:

Бесплатно (со депозит).

Детали:

1 базен на отворено. 
Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од 09:00-17:00. 
Изнајмување бебешка количка со депозит од околу 50 евра (количините се ограничени).
Во главниот ресторан може да користите микробранова, притоплувач и блендер за пофготовка на бебешка храна.
Лунапарк (бесплатно): работно време од 19:30 до 21:30, 5 атракции: ферис тркало, лулашка, трамполина, колички, воз. Лунапаркот почнува со работа околу средината на Мај.

Базени

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

3 базени на отворено со свежа вода, површина од 242 м2, 221 м2 и 703 м2.
3 тобогани со работно време.
На почетокот и на крај од сезоната, базените на отворено и тобоганите работат зависно од временските услови.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Со доплата.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

1 тениско игралиште, бесплатно осветлување (со резервација), рекети и топки (со депозит).

All Inclusive концепт

Појадок, доцен појадок, ручек, вечера (бифе), ноќни закуски во Irish Pub.

Локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци, свежо овошни сокови.

Минибарот се полнува секој ден со пиво, кола, фанта, минерална вода, вода, чоколада.

5 A’la Carte ресторани, еднаш бесплатно од целиот престој (со резервација).

Сеф во соба, тениско игралиште, одбојка, пикадо, Table Tennis.

Турска бања, парна бања, фитнес центар, аеробик, гимнастика.

Аквапарк, 3 големи базени, 3 детски базени, relax базен за возрасни (+15год.)

Чадори, лежалки, пешкири (во зависност од временските услови).

Денски активности, натпревари, игро во базен, ноќни програми, анимација, музика во живо (во одредени денови), диско.

Времето на отворање на базените може да се менува во зависност од временските услови. 

Забава за деца, мини клуб (од 4-12год.), детско игралиште (зависи од временските услови). 

Тура со автобус (со резервација) од хотелот до Аланија, Манавгат и Сиде

Интернет во соба и лоби. 

Паркинг.

Услуги кои не се вклучени во All Inclusive концептот

Телефон, факс

Увезени пијалоци, 

Спортови на вода

Опрема за тенис (со депозит) 

Билјард, куглање

Jacuzzi во СПА, масажа, пилинг,  фризер, компјутерски игри, гејмерска соба

Перење

Шопинг центар

Доктор.

РЕСТОРАНИ И БАРОВИ

Појадок 07:00 – 10:00

Доцен појадок 10:00 – 11:00

Ручек 13:00 – 14:30

Вечера 19:00 – 21:30

Ноќни закуски во Irish Pub 22:00 – 03:00

A LA CARTE РЕСТОРАНИТЕ (СО РЕЗЕРВАЦИЈА)

RISUS грчка кујна 19:00 – 21:30

VIVALDI италјанска кујна 19:00 – 21:30

SABOR мексиканска кујна 19:00 – 21:30

LEBONAN лебанонска кујна 19:00 – 21:30

SAKURA ресторан 19:00 – 21:30

БАР

Лоби бар 09:00 – 02:00

SNACK BAR - храна и пијалоци 10:00 – 18:00

Кафе & Торта 16:00 – 17:00

Витамин бар - без-алкохолни пијалоци 11:00 – 18:00

Ѓозлеме, ајран 12:30 – 16:00

Бар во плажа 10:00 – 18:00

Тантуини 16:00 – 17:00

Компир 15:00 – 16:00

Вафел 16:30 – 17:30

IRISH PUB храна и пијалоци 15:00 – 08:00

*** Часовите на отворање на рестораните и баровите може да се променат.
*** Пијалоците се служат на маса во рестораните и баровите. Гостите исто така можат да се самопослужуваат.
***Алкохолни пијалоци не се служат на гости под 18 год.
***Алкохолни пијалоци не се служат во шишиња и не се служат во појадок.
*** За безбедноста на гостите, задолжително е носењето на алката која е дадена од страна на хотелот.
***Домашни миленичиња не се дозволени.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.