Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран во Белдиби, на 13 км од Кемер и 45 км од аеродром. Хотели во близина: Клуб Зигана.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е отворен во 1989, а последно е реновиран во 2017. Зафаќа површина од 84.000 м2 и се состои од комплекс од мали згради.

Хотелот е прикладен и за лица со инвалидитет.


Се прифаќаат Виза, Мастеркард, Еурокард, Дајнерс и Американ Експрес картички.


Плажа

Приватна песочна плажа со камчиња веднаш до хотелот. Плажата е долга 165 метри. Чадорите, лежалките, душеците и крпите за на плажа се бесплатни.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • 3 базени на отворено, 435, 610 и 200 м2, тобогани, џакузи со 26 м2.
 • Главен ресторан
 • А ла карт ресторани – рибен (со доплата и резервација).
 • 4 барови
 • 4 тениски терени (со бетон)
 • Конференциска сала за 220 луѓе.
 • Продавници

Важно

Не е дозволено внесување на домашни миленици.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА СМЕСТУВАЊЕТО

Хотелот располага со 411 соби со поглед кон зеленило.

Собите се опремени со: индивидуална клима, мини бар со вода, сателитска ТВ, телефон, туш, фен, сеф (бесплатен), балкон или тераса.

Подови: Керамички плочки.

Чистење на соба: Секој ден.

Промена на постелнина: 3 пати во неделата.

Промена на крпи: 3 пати во неделата.

УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно:

 • Турска бања, сауна
 • Фитнес центар
 • Амфитеатар
 • Тениски терен (попладне)
 • Пикадо
 • Пинг понг
 • Одбојка на плажа
 • Кошарка
 • Аеробик
 • Бочиа
 • Влез во диско


Со доплата:

 • Масажи, пилинг
 • Бербер
 • Осветлување на тениски терен
 • Тениски часови и опрема
 • Интернет кафе
 • Центар за нуркање
 • Спортови на вода


Останати услуги:

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно во лоби и покрај базен)
 • Изнајмување на автомобил/велосипед
 • Медицински услуги
 • Перална, хемиско чистење
 • Фотограф


ЗА ДЕЦА

 • Колибка на барање
 • Мини клуб (4-12 години)
 • Тинејџерски клуб (12-17 години)
 • Игралиште
 • Детско мени
 • Детски столчиња со ресторан
 • Дадилка (со доплата)

AI - all inclusive

Концептот вклучува: Појадок, ручек и вечера, доцен доручек, свежо цеден сок за доручек, ужина, сладолед во одредени часови, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10 часот наутро до полноќ.

Со доплата: Увозни пијалоци, сладолед во пакување, пијалоци во диско, а ла карт ресторан (со резервација), свежо цеден сок (освен сок од портокал за доручек).
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.