Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Анталија

Област:

Лара

Аеродром:

15 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

4 супериор соби со поглед на копно.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Платформа:

Дрвен мост.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња, со платформа.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Детали:

Една бесплатна замена на крпа за на плажа на ден. Втора замена се наплаќа со депозит.
Во зимска сезона плажата функционира согласно временските услови.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Професионални танци, музички шоуа, натпревари, музика во живо во одредени денови од неделата, тематски забави.

Дневни активности:

Спорт и релаксација.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет корнер:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен е доктор по потреба. Интернетот во лоби е бесплатен (за брз интернет се доплаќа).
Лунапарк (бесплатен, работи само во летна сезона, 14:30-17:00 / 19:00-21:00 часот): 
За возрасни: 
(За деца под 7 години потребна е писмена согласност од родител) 
- Феритно тркало (капацитет за 24 луѓе); 
- Фондола (капацитет за 18 луѓе). 
За деца: 
- Рингишпил (капацитет за 12 деца); 
- Лулашка (капацитет за 20 деца); 
- Електрична кола (капацитет за 8 деца); 
- Трамполина (капацитет за 4 деца). 
** Трамполината може да ја користат деца над 3 години со максимална тежина од 60 кг.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Детски базен со тобогани од 92 м2, 120 цм длабочина.
Детски базен со 40 м2, 35 цм длабочина.
Базен на затворено со 35 м2, 35 цм длабочина (работи само во зимска сезона).
Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од  10:00 до 12:00 и од 14:30 до 17:00 часот. 
Бебиситер на барање, со доплата и претходна резервација.
Игралиште на отворено. 
Дневни активности: 
- Табла игри 
- Цртани филмови
-Рачни изработки
- Песочно цртање (со доплата) 
- Мини кошарка 
- Филмотека
Лунапарк за време на летната сезона.

Базени

Греен базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

4 базени на отворено со свежа вода, без греење.
6 тобогани, 3 за деца, 3 за возрасни, со работно време од 10:00-12:00 и 14:30-17:00. 
Во зимската сезона работи базенот на затворено, со 172 м2 површина.
Дополнително постои детски базен на затворено со 35 м2 површина.
Надворешните базени и тобоганите не работат во зимска сезона.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Бесплатно.

Парна бања:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

2 тениски игралишта: изнајмување на реквизити бесплатно, часови и осветлување на терен со доплата. Потребна е резервација.
Сите барови, ресторани и активности на отворено работат согласно временските услови.

А ла карт ресторани:

Гондол (Италијански ресторан): 18:30-22:00. Се наплаќа.  
Бамбу Гарден (Ориентален ресторан): 18:30-22:00 (со доплата, не работи во зимска сезона).
Сахан (Турски ресторан): 18:30-22:00. Со доплата. 
Дип Си (рибен ресторан): 18:30-22:00 (Со доплата, не работи во зимска сезона).
Потребна е резервација 2 дена претходно.
* Рестораните работат само ако има доволен број на заинтересирани.

Барови:

Скај: лоби бар, 17:00-00:00. 
Пиано: лоби бар, 08:00-00:00. 
Госип бар: 24:00-07:00 (не работи во зимска сезона). 
Кугла бар: 16:30-00:00. 
Гиди диско бар: 23:45-02:30. 
Амфи бар: 10:00-21:30 (не работи во зимска сезона). 
Аква бар: 10:00-16:30 (не работи во зимска сезона). 
Бар на плажа: 10:00-17:00 (не работи во зимска сезона). 
Бар на базен: 10:00-00:00 (не работи во зимска сезона).
Снек бар (покрај плажа): 12:30-15:00 (не работи во зимска сезона).  
Турска тенда: 12:00-16:30 (Турски колачи, пита) 
Слаткарница (во лоби): Десерти 16:00-00:00.

Детско мени:

Бесплатно.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

РОЈАЛ: Појадок 07:00-10:00, ручек 13:00-14:30, вечера 18:30-21:00. 
РОЈАЛ БИСТРО: доцен појадок 10:00-11:00, ноќна закуска 00:00-07:00.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот функционира постојано и вклучува локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци и сладолед. Во сите ресторани пијалоците се служат во чаша и на маса, освен за доручек. За доручек не се служи алкохол.
Со доплата: Свежо цедени сокови, некои увозни пијалоци, собна услуга, флаширани пијалоци, шампањ, премиум пијалоци, специјални брендови и увозни вина.. 
Баровите и рестораните функционираат согласно временските услови.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.