Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Анталија

Област:

Лара

Аеродром:

15 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

4 супериор соби со поглед на копно.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Платформа:

Дрвен мост.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња, со платформа.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Детали:

Една бесплатна замена на крпа за на плажа на ден. Втора замена се наплаќа со депозит.
Во зимска сезона плажата функционира согласно временските услови.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Професионални танци, музички шоуа, натпревари, музика во живо во одредени денови од неделата, тематски забави.

Дневни активности:

Спорт и релаксација.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет корнер:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен е доктор по потреба. Интернетот во лоби е бесплатен (за брз интернет се доплаќа).
Лунапарк (бесплатен, работи само во летна сезона, 14:30-17:00 / 19:00-21:00 часот): 
За возрасни: 
(За деца под 7 години потребна е писмена согласност од родител) 
- Феритно тркало (капацитет за 24 луѓе); 
- Фондола (капацитет за 18 луѓе). 
За деца: 
- Рингишпил (капацитет за 12 деца); 
- Лулашка (капацитет за 20 деца); 
- Електрична кола (капацитет за 8 деца); 
- Трамполина (капацитет за 4 деца). 
** Трамполината може да ја користат деца над 3 години со максимална тежина од 60 кг.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Детски базен со тобогани од 92 м2, 120 цм длабочина.
Детски базен со 40 м2, 35 цм длабочина.
Базен на затворено со 35 м2, 35 цм длабочина (работи само во зимска сезона).
Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од  10:00 до 12:00 и од 14:30 до 17:00 часот. 
Бебиситер на барање, со доплата и претходна резервација.
Игралиште на отворено. 
Дневни активности: 
- Табла игри 
- Цртани филмови
-Рачни изработки
- Песочно цртање (со доплата) 
- Мини кошарка 
- Филмотека
Лунапарк за време на летната сезона.

Базени

Греен базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

4 базени на отворено со свежа вода, без греење.
6 тобогани, 3 за деца, 3 за возрасни, со работно време од 10:00-12:00 и 14:30-17:00. 
Во зимската сезона работи базенот на затворено, со 172 м2 површина.
Дополнително постои детски базен на затворено со 35 м2 површина.
Надворешните базени и тобоганите не работат во зимска сезона.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Бесплатно.

Парна бања:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

2 тениски игралишта: изнајмување на реквизити бесплатно, часови и осветлување на терен со доплата. Потребна е резервација.
Сите барови, ресторани и активности на отворено работат согласно временските услови.

РЕСТОРАНИ

Главниот ресторан

Појадок - диетален бифе, кафе, чај - 07:00 - 10:00

Ручек - диетален бифе, сите пијалоци се служат на маса - 13:00 - 14:30

Вечера - 18:30 - 21:00

Shore Snack Restoran

Ручек - 12:30 - 15:00

Royal Bistro Restaurant

Доцен појадок 10:00 - 11:00

Midnight Snack - 00:00 - 07:00

Patisserie

Слаткарница & пијалоци 16:00 - 00:00

Food corners

Сладолед, кафе & торта, овошје, донер, ќебаб, компир, пица, вафел, сендвичи. Аквапарк: вафел, сладолед, пилешки прсти и хот-дог (во одредени часови на денот).

Turkish Tent

Традиционална храна (gözleme и pide) 12:00 - 16:30

Услуга во соба

Мени за храна & пијалоци (достапна 24ч.) со доплата

A’ LA CARTE РЕСТОРАНИ

Gondol Italian - A’la Carte Restaurant - италјанска кујна (затворено во среда) 18:30 - 22:00

Bamboo Garden - A’la Carte Restaurant - (затворено во понеделник) 18:30 - 22:00 со доплата

Sahan Türkish - A’la Carte Restaurant - турска кујна (затворено во петок) 18:30 - 22:00 со доплата

Deep Sea Fish - A’la Carte Restaurant - медитеранска риба (затворено во недела) 18:30 - 22:00 со доплата

Steak House - Steak - A’la Carte Restaurant - 18:30 - 22:00 со доплата

Olive Mediterranean - A’la Carte Restaurant - медитеранска кујна 18:30 - 22:00 for a fee

*** A la carte рестораните се достапни само со резервација.

BARS

Sky Lobby Bar - 17:00 - 00:00

Piano Lobby Bar - 08:00 - 00:00

Pool Bar - 10:00 - 00:00

Beach Bar - 10:00 - 17:00

Aqua Bar - 10:00 - 16:30

Shore Snack - 12:30 - 15:00

Amphi Bar - 10:00 - 21:30

Giddy Disco Bar - 23:45 - 02:00

Bowling Bar - 16:30 - 00:00

Gossip Bar - 00:00 - 07.00

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ

1. Сите пијалоци ќе се сервираат во чаши, нема услуга за пијалоци во шишиња.
2. Сите пијалоци ќе бидат сервирани на масата од персоналот (освен во појадок).
3. Персоналот има право да одбие да служи алкохол, доколку гостинот е под дејство на алкохол.
4. Луксузните увезени пијалоци (12 год+ виски, коњак, бурбон VSOP/XO итн.) и некои други увезени пијалоци, не се вклучени во концептот.
5. Чај, кафе достапно во сите соби.
6. Минибарот се полнува секој ден со без-алкохолни пијалоци и пиво.
7. A la carte рестораните се достапни само со резервација однапред и со доплата.
8. Рестораните a la Carte ќе им служат на гостите во случај да достигнат одреден број на резервации, датумите за работа и времето ќе бидат утврдени според условите на сезоната.
9. Услуга во соба се доплаќа.
10. Сите свежо овошни сокови се со доплата.
11. На гости под 18год. не се служи алкохол.
12. Според кодексот на облекување, гостите кои носат облека на пример шорцеви, костим за капење, папучи, не можат да влезат во ресторанот.
13. Според турскиот закон, пушењето е забрането во затворен простор.
14. Гостите треба до носат алки од хотелот за безбедност и можност за користење на хотелските капацитети.
15. Хотелот има право да направи измени во концептот, без да им даде информации на институциите


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.