Ново пребарување

Локација:

Држава :

Турска

Област:

Аланиа

Ресорт:

Конакли

Аеродром:

100 km од аеродромот во Анталија

Оддалеченост до најблискиот град 

 18 km: до Аланиа 

Услови  за сместување:

Сместување со миленичиња :

Не е дозволено

Check-in/ Check-out : 

Стандард  пријавување  е  од  14:00. ч  на денот на  пристигнувањето   и  одјавување   од   соба  во  12:00 ч  на  денот   на  заминување.

 Соби за нe пушачи:

Пушењето не  е дозволено во соба.

Плажа:

 Крпи  за плажа:

Бесплатно( за  промена 5 еур )

Лежалки  на плажа  

Бесплатно

Лежалки –душеци

Бесплатно

Чадори  за сонце

Бесплатно

 Плажа:

Песочна и камчиња.

Тобогани:  

Бесплатно

Ресторани  и Бар:

Ала  карт                  ресторани

Работно време на рестораните  од 19:00 - 21:30ч. Резервација е потребна. Бургерланд затворени  време на главните оброци во главниот ресторан

Bar:

Лоби бар од  :00:00ч
Базен бар од :10:00-24:00ч
Ефес паб бар  од :18:00-24:00ч
Слаткарница и бар од  :11:00-17:00ч
Дискотека на островчето Ефталиа до 00:00-02:00ч се наплаќа
Аква бар: од 10:00-16:00ч
Аква снек бар од : 12:00-16:00ч

Диетално мени

Бесплатно.

 

Главен ресторан

Појадок од  07:00 - 10:00ч, доцен појадок од 10:00 - 11:00ч, ручек од 12:30 - 14:00ч, вечера од 19:00 - 21:00ч, бургеленд  работи  24часа  на плажа снек бар (островот ефталиа) од 12:00-16:00ч.

Концепт:

UАI (се вклучено )

Услуги:

Детско креветче :

Бесплатно

Детско столче за хранење

Достапно

Паркинг:

Бесплатно

Мини клуб:

Достапно(отворена игротека )

Базен :

Достапно

Бербер:

Се наплаќа

Вифи

Бесплатно

Продавници

Се наплаќа 

Детали :

Главен базен: 130-160 cm   840 m2
детски базен  35 cm   60m2
За возрасни базен130 cm 117m2
Внатрешен базен 140 cm  65m2
Детски базен(внатрешен) 35 cm  13m2
Детски базен  35 cm  152 m2
Тобогани заедно со  базен  120 cm  235 m2

Спа центар:    

Амам:

      Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Масажа:

Се наплаќа

Спорт и рекреација:

Кошарка  

Бесплатно

Билијард:

Се наплаќа

Сурфање:

Се наплаќа

Теретана:

Бесплатно

Пинк понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Одбојка :

Бесплатно

Спорт на вода :

Се наплаќа

               

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
11:00 - 16:00 Тестенини
12:00 - 17:00 Снек кетеринг
12:30 - 14:00 Ручек
19:00 - 21:00 Вечера
Локалните алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7. Увозните пијалоци, свежо цедените сокови и турското кафе се наплаќаат. Мини барот во соба е полн со вода. Влезот во дискотека е бесплатен, а пијалоците се наплаќаат.

A LA CARTE RESTAURANTS:
Бесплатна услуга еднаш во 7 дена. На располагање се Италијанска и Отоманска кујна. 

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Сауна, Турска бања, паркинг, диско, лоби, базени, пинг понг, анимација, кошарка, одбојка, фитнес центар, одбојка на плажа, тобогани, пикадо, фудбалско игралиште, игралиште, мини клуб, детско бифе, користење на Ефталиа островот.
Со доплата: Масажи, парна бања, доктор, фризер, осветлување на тениско игралиште, перална, рента на автомобили, телефон, факс, интернет кафе, моторни спортови на вода, пилинзи, третмани за убавина, Џакузи, билијард, тениско игралиште, бебешка количка (на барање).

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.