Ново пребарување

Локација:

Држава :

Турска

Област:

Аланиа

Ресорт:

Конакли

Аеродром:

100 km од аеродромот во Анталија

Оддалеченост до најблискиот град 

 18 km: До АЛАНИА 

Услови  за сместување:

Сместување со миленичиња :

Не е дозволено

Check-in/ Check-out : 

Стандард  пријавување  е  од  14:00. ч  на денот на  пристигнувањето   и  одјавување   од   соба  во  12:00 ч  на  денот   на  заминување.

 Соби за нe пушачи:

Пушењето не  е дозволено во соба.

Плажа:

 Крпи  за плажа:

Бесплатно(За промена 5 еур депозит)

Лежалки  на плажа  

Бесплатно

Лежалки –душеци

Бесплатно

Чадори  за сонце

Бесплатно

Плажа:

Песочна и ситни камчиња.

Тобогани  

Бесплатно

Ресторани  и Бар:

Ала  карт                  ресторани

A ла карт ресторан се наплаќа  5 € по особа. За деца  до 14 год бесплатно.  Резервации  однапред – потребно.

Бар:

Лоби бар   :10:00 -23:00ч
Базен бар   :10:00-24:00ч
Аква бар   : 10:00-16:00ч
Ресторан  бар : оброк  време  
Слаткарница и бар :11:00-16:00ч
Плажа бар :10:00-24:00ч
Дискотека( на островот Ефталиа) : 00:00 - 02:00 (се наплаќа)

Диетално мени

Бесплатно.

 

Главен ресторан

Појадок  од 07:00 - 10:00ч, касен појадок од 10:00 - 11:00ч, ручек од 12:30 14:00ч, вечера од 19:00 - 21:00ч, снек бар од:12:00-16:00ч , плажа снек бар од 12:00-16:00ч.

Концепт

AlI: се вклучено вклучува: локални алкохолни пијалаци (хотел), пиво на точење, вино (стакло), лесни пијалоци , вода, чај, нескафе од 10:00 - 23:00чДополнително се наплаќа : увезени пијалаци, коктели,  пијалоци во шишиња, свежо цеден сок, и  турско кафе.

Услуги:

Детско креветче :

Бесплатно

Детско столче за хранење

Достапно

Паркинг:

Бесплатно

Мини клуб:

Достапно

Базен :

Достапно

Бербер:

Се наплаќа

Вифи

Бесплатно

Продавници:

Се наплаќа 

Базени и тобогани :

Главен базен : 90-155 cm   480 m2
Детски  главен базен  : 35 cm   15m2
Базен за возрасни :125 cm  98m2
Тобогани во базен за возрасни  130 cm  150m2
Тобогани во базен за деца  125cm  50m2

Спа центар:

Амам:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Масажа:

Се наплаќа

Спорт и рекреација:

Кошарка  

Бесплатно

Билијард:

Се наплаќа

Сурфање:

Се наплаќа

Теретана:

Бесплатно

Пинк понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Одбојка :

Бесплатно

Спорт на вода :

Се наплаќа

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
11:00 - 16:00 Чај и колачи
12:00 - 16:00 Мали оброци
12:30 - 14:00 Ручек
14:00 - 16:00 Сладоледи
19:00 - 21:00 А ла карт ресторани
19:00 - 21:00 Вечера
23:30 - 24:30 Ноќна закуска
Локалните алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни од 10:00 до 23:00 часот. Сите пијалоци се служат во чаша. Мини барот во соба се надополнува со вода секој ден. Влеазот во дискотека е бесплатен, пијалоците се наплаќаат.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Скара ресторан (со доплата), Азиски ресторан (со доплата), Италијански ресторан (со доплата), Отоманска кујна (со доплата).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно
: Сауна, турска бања, главен ресторан, лоби бар, пинг понг, фитнес центар, пикадо, одбојка на плажа, анимација, тениско игралиште, кошарка, тобогани и базени, мини фудбал, игралиште, детско бифе, мини клуб, детска анимација.Со доплата: Парна бања, масажи, хемиско чистење, фризер, осветлување на тениско игралиште, доктор, трговски центар, свежо цедени сокови, турско кафе, телефон и факс, моторни спортови на вода, билијард.

 

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.