Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран на 3 км оддалеченост од центарот на Сиде, 60 км од аеродром. Хотели во близина: Дефне Стар Хотел.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е отворен во 2013. Зафаќа површина од 25.000 м2 и се состои од зграда со 5 ката и 6 лифтови.

Хотелот сместува лица со инвалидитет.


Се прифаќаат Виза и МастерКард картички.


Плажа

Приватна песочна плажа на 415 метри оддалеченост од хотелот, преку пат, со подземен премин. Плажата е долга 100 метри и не постои услуга на неа. Чадорите, лежалките, душеците и крпите за на плажа се бесплатни. Достапни се тушеви, спасувачи, соби за пресоблекување и бар на плажа (само за пијалоци). Влезот во море е песочен.


Инфраструктура

 • Базен на отвореносо 940 м2.
 • Релакс базен со 720 м2.
 • Базен со 5 тобогани, 120 м2.
 • Главниот ресторан е отворен простор за 500 луѓе и покриен простор за 300 луѓе..
 • 3 барови.
 • Тениски терен (цврста површина).
 • Фудбалски терен.

Важно

Забрането внесување на домашни миленици.

УСЛОВИ НА СМЕСТУВАЊЕ

Хотелот располага со 357 соби, со поглед на базен, градина или околина.

Собите вклучуваат: Централна климатизација (во одредени часови, во зависност од временските услови), сателитска ТВ, музички канал, мини бар (само вода, на ден на пристигнување), директен телефон, туш, фен, влечки, сеф (бесплатно), дополнителен преклопен кревет (на барање), балкон.

Подови: Ламинат.

Чистачки: 6 дена во неделата.

Промена на постелнина: Еднаш неделно.

Промена на крпи: Еднаш неделно.

УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно:

 • Турска ноќ, музика во живо (еднаш неделно)
 • Турска бања, сауна, парна бања
 • Џакузи
 • Фитнес центар
 • Кино
 • Тениски терен (попладне)
 • Билјард
 • Пикадо
 • Пинг понг
 • Одбојка на плажа
 • Мини фудбал, мини голф
 • Аеробик
 • Интернет кафе

Со доплата:

 • Спа центар
 • Масажи
 • Сите спортови на вода

Други услуги:

 • Менувачница
 • Ви-фи (бесплатно во лоби)
 • Перална
 • Мини маркет, фотограф
 • Медицински услуги (на повик)

ЗА ДЕЦА

 • Беби кот на барање
 • Детска анимација, мини диско
 • Мини клуб (4-12 години)
 • Детски базен со 74 м2 и 2 тобогани
 • Игралиште, соба за игри
 • Детски столчиња достапни во ресторан
 • Бебешка количка (бесплатно)
 

AI - Аll inclusive

Концептот вклучува: Појадок, ручек и вечера – шведска маса, доцен појадок, благо и ужина во одредени часови, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10 наутро до полноќ.

Се наплаќа: Увозни пијалоци, пијалоци што не се вклучени во концептот, свежо цедени сокови, сладолед, собна услуга од 10 наутро до 10 навечер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.