Ново пребарување

ИМЕ НА ХОТЕЛ: LONG BEACH RESORT HOTEL & SPA DELUXE

КАТЕГОРИЈА: 5*

КОНЦЕПТ: ULTRA ALL INCLUSIVE

ПОСЛЕДНО РЕНОВИРАН: 2016/2017

ДАТУМ НА ОТВОРАЊЕ: 2006

АДРЕСА: Türkler Mah. Akdeniz Bulvarı No: 26 Alanya – ANTALYA – TÜRKİYE

WEB-СТРАНА: www.longbeach.com.tr

E-МАИЛ: info@longbeach.com.tr

АЕРОДРОМ – 90 km

ИНТЕРНЕТ: БЕСПЛАТНО

CHECK IN  14:00/ CHECK OUT 12:00

ДОМАШНИ МИЛЕНИЧИЊА: не е дозволено

ТОТАЛ СОБИ: 773.

СОБИ

Standard Room (28-33м2, може да се сместуваат до 3+1. Има: минибар, купатило, фен за коса, телефон, сеф, бесплатен интернет, тросед, клима уред. Чистење на собата: секој ден.

Хендикеп соба (33м2, може да се сместуваат до 3+1, Има: минибар, купатило, фен за коса, телефон, сеф, бесплатен интернет, тросед, клима уред. Чистење на собата: секој ден.

Family Dublex (50-55м2, има 2 соби, може да се сместуваат до 4+1 или 3+2. Има: минибар, купатило, фен за коса, телефон, сеф, бесплатен интернет, тросед, клима уред. Чистење на собата: секој ден.

Family Dublex Suite (75м2, има 2 соби + 2 купатила, може да се сместуваат до 6+1 или 5+2. Има: минибар, фен за коса, телефон, сеф, бесплатен интернет, тросед, клима уред. Чистење на собата: секој ден.

Family Suite (60-85м2, има 2 соби + 2 купатила, Jacuzzi, сауна. Може да се сместуваат до 6+1 или 5+2. Има: минибар, фен за коса, телефон, сеф, бесплатен интернет, тросед, клима уред. Чистење на собата: секој ден.

Family Chalet (43м2, може да се сместуваат до 4+1 или 3+2, има 2 соби. Има: минибар, купатило, фен за коса, телефон, сеф, бесплатен интернет, тросед. Чистење на собата: секој ден.

Villa (40-56м2, има 2 соби и 2 купатила, може да се сместуваат 4+1 или 6+1. Има: минибар, купатило, фен за коса, телефон, сеф, бесплатен интернет, тросед, клима уред. Чистење на собата: секој ден.

Suite (110м2, има 2 соби и 2 купатила, Jacuzzi, сауна. Може да се сместуваат до 6+1 или 5+2. Има: минибар, фен за коса, телефон, сеф, бесплатен интернет, тросед, клима уред. Чистење на собата: секој ден.

***На денот на пристигнување минибарот е исполнет со вода, минерална вода, газирани пијалоци и сокови. Другите денови се полни само со вода и минерална вода.

БАЗЕНИ & АКВАПАРК

Загреан внатрешен базен (од 25.03 до 15.04 и од 15.10 до 07.11) 140cm, Jacuzzi, детски базен, голем главен базен, аквапарк, waterfall pool, activity pool (со морска вода).

ДРУГИ АКТИВИТЕТИ И УСЛУГИ - ДЕНСКИ АНИМАЦИИ

Кошарка, Одбојка, Мини Фудбал, Мини Голф, Зумба, Table Tennis, Аеробик, Пикадо, видови на турнири, натпревари, игри во базен.

НОЌНИ ПРОГРАМИ

Музика во живо (во одредени денови), караоке, диско, емисии итн.

БЕСПЛАТНИ АКТИВНОСТИ И УСЛУГИ - Интернет, 2 тениски игралишта, Кино, Table Tennis, одбојка, Сауна, Турска Бања, Фитнес центар, Шах, карти за играње, анимација, аквапарк, базени, некои видови на увезени пијалоци (алкохолни - безалкохолни), Турско кафе. Доручек и доцен доручек, ручек и вечера. Закуски, дигитален сеф.

АКТИВНОСТИ И УСЛУГИ КОИ СЕ НАПЛАЌААТ - Осветлување на тениски игралишта, тениски рекет и топки, кино 7D, билијард, куглање, спортови на вода, нуркање, Масажа, пилинг, центар за убавина, сите видови на СПА услуги, Фризер, Gazebo, Перење и хемиско чистење, телефон, факс, фотокопија, докторски услуги, трговски центар, изнајмување автомобили, свежи овошни сокови, пијалоци во шишиња, услуга во собата, трансфер од аеродром.

СПА УСЛУГИ

Турска бања, фитнес центар, сауна, парна бања, затворен базен, третмани за кожата и телото, антицелулитни програми, видови масажи и терапии, пилинг и масажа.

ЗА БЕБИЊА

Зависи од барањата на гостите, хотелот може да обезбеди креветче, када, столче за бебе во ресторан, и количка за бебе (со доплата).

ЗА ДЕЦА ОД ВОЗРАСТ НА 4 - 12год.

Мини клуб од 10:00 до 12:00 часот и 14:30 до 17:00 часот секој ден. Видови на игри, детски бифе во главниот ресторан, игралиште, мини диско. Дадилка на барање (со доплата).

БЕСПЛАТЕН КОНЦЕПТ ЗА МЕДЕН МЕСЕЦ - Приватна декорација со специјални постелнини, бањарки и пантофли, овошна чинија во собата, сушено овошје, вино. Услуга за појадок во соба на бараниот ден (само еднаш). Може да се употребува еднаш A la Carte ресторанот, со претходна резервација.

ХРАНА & ПИЈАЛОЦИ

Појадок 07:00 - 11:00

Доцен појадок  10:00 - 11:00

Ручек 12:30 - 14:30

Вечера 19:00 - 21:00

Night snack 23:00 - 01:00

Вила - појадок 08:00 - 11:00

Вила - торта и овошје 15:30 - 17:00

Вила - вечера 19:00 - 21:15

***Само гостите кои престојуваат во Villa Suite, Family Chalet и Swim Up Room можат да ги употребуваат Villa рестораните.
***A la Carte рестораните се со доплата (италјанска кујна, турска, рибна, мексиканска). Деца со возраст од 00-12,99год. имаат бесплатен детски мени. За употреба на A la Carte ресторанот потребна е претходна резервација.
***Gozleme, snacks: помфрити, хот дог, хамбургери, сладолед.

БАР

Panorama лоби бар(UAI), Long wave лоби бар(UAI), Fantasia Pool бар(UAI), Aqua Waterfall бар (без-алкохолни пијалоци - пиво), Villa бар (UAI), Beer Garden (без-алкохолни пијалоци - пиво - топли пијалоци), Витамин бар (со доплата), Arabica Coffee House (UAI), Prosit Beer House (локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци, Turkish Cafe (видови чај и кафе), Mare Snack бар(UAI), Beach Bar (без-алкохолни пијалоци - пиво - вино), Aqua Amphi бар (локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци), Tropicana диско бар(UAI).

***Во хотелот нема никаква услуга на пијалоци со шишиња.
***Сите видови на сокови од свежо овошје се со доплата.
***Само гостите кои престојуваат во Villa Suite, Family Chalet и Swim Up Room можат да употребуваат Villa бар.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.