Ново пребарување

Држава

Турција

Регион

Аланија

Ресорт

Окурцалар

Аеродром

85 км

 

 


Сместување:

Не може да се сместуваат сингл мажи

 

Сместување со животни

Не

Соби за лица со посебни потреби

3 стандардни соби

Non smoking

non-smoking соби

 

 


Плажа:

Пешкири

Бесплатно

Лежалки

Бесплатно

Душеци

Бесплатно

Чадори

Бесплатно

Плажа

Приватна плажа со песок и камчиња

Должина

75 м

Влез во море

Камчиња

Забава:

Диско

Бесплатно

Ноќни програми

Има

Денска активност

Има

Дополнителна информација

Тимот на анимација се состои од 10 лица кои зборуваат на руски јазик.

Инфраструктура:

Амфитеатар

Има

Доктор

Се наплаќа

Размена на валута

Има

Бербер

Се наплаќа

Перење алишта

Се наплаќа

Фризерски салон

Се наплаќа

Продавници

Има

Хотелот прима кредитни картички

Master Card, Visa

Паркинг

Бесплатно

Рентакар

Се наплаќа

Компјутерски игри

Се наплаќа

Internet corner

Се наплаќа

Wifi

Бесплатно

Дополнителна информација

Доктор на барање. WiFi бесплатно во лоби.

Услуги за деца:

Детско креветче

Бесплатно

Детско столче

Има

Игралиште

Има

Мини клуб

Има

Базени

Има

Садови за деца

Нема

Дадилка

Нема

Дополнителна информација

Мини клуб за деца од 4-12 години, од 10: 00-12: 30 и од 14: 30-16: 30.
Внатрешни и надворешни игралишта.
Во главниот ресторан може да се употребува блендер и микро печка за правење бебешка храна.

Базени:

Внатрешен базен

Има

Надворешен базен

Има

Тобогани

Има

Дополнителна информација

2 надворешни базени: 440 м2, 350 м2.
1 внатрешен базен 80 м2.
2 тобогани, од 10: 00-12: 00 и од 15: 00-17: 00 (во зависност од временските услови).

СПА:

СПА Центар

Се наплаќа

Амам

Бесплатно

Џакузи

Се наплаќа

Сауна

Бесплатно

Масажа

Се наплаќа

Спорт:

Билјард

Се наплаќа

Теретана

Бесплатно

Пинг-Понг

Бесплатно

Спортови на вода

Се наплаќа

Храна:

A la carte ресторан / бифе

Турски ресторан, италјански ресторан, рибен ресторан.
Работно време на рестораните 19: 00-21: 00. Со претходна резервација.
Можеби 1 бесплатен влез во еден од рестораните.

Бар

Lobby bar.
Pool bar 10: 00-17: 00.
Irish Bar - 24 ч.
Disco bar 23: 00-02: 00.
Beach bar 10: 00-23: 00.

Детски мени

Бесплатно

Диетален мени

Бесплатно

Работно време на главниот ресторан

Појадок 07: 00-10: 00, доцен појадок 10: 00-11: 00, ручек 12: 30-14: 00, вечера 19: 00-21: 00, доцна вечера 00: 00-01: 00. Бифе. Во тек на денот, грицки има во Snack Bar.

Концепт

UAI

Вегетаријанска храна

Бесплатно

Дополнителна информација

Ultra All Inclusive концептот важи 24 часа; вклучува локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, некои увезени алкохолни пијалоци, сладолед.
Се наплаќа: CHIVAS REGAL, JACK DANİELS, J.WALKER, J&B, JAMESON, BALLANTINES, JIM BEAM, ABSOLUT, BACARDİ, MALIBU, BAILEYS, TEKILA OLMECA, некои вина, свежо исцедени сокови.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.