Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА:
Ака Алинда е хотел со 5 ѕвезди и површина од 32.000 м2, на 65 км оддалеченост од Аеродром, 7 км од Кемер и 44 км од центарот на Анталија.

СМЕСТУВАЊЕ:
Check in: 14:00 h – Check out: 12:00 h.
1 главна зграда, 1 дополнителен блок со 5 ката и 2 дополнителни блока со 3 ката. Меѓусебно се поврзани со интермедијарен тунел. Располага со вкупно 400 соби или 800 кревети.

УСЛУГА- ULTRA ALL INCLUSIVE:
Главниот ресторан служи појадок, доцен појадок, ручек, вечера и полноќна ужина врз база на шведска маса со интернационални и локални специјалитети и кујна. Барот на плажа нуди сладоледи, вафли, колачи и освежителни пијалоци преку целиот ден. Достапни се и а ла карт ресторани за нарачка по мени. Сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се вклучени во услугата.

ПЛАЖА И БАЗЕНИ:
Алинда има фронтална местоположба и излегува директно на плажа. Лежалките, чадорите и крпите се бесплатни. Располага и со 4 базени и 2 тобогани.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Караоке, пикадо, натпревари, професионални шоуа и анимации, танци, забави на плажа, акробации, бинго, музика во живо, бочиа, одбојка на плажа, игри на плажа, игри во базен, турски ноќи, мини клуб, спа центар, фитнес центар.

СПА ЦЕНТАР:
Спа центарот располага со турска бања, сауна (со резервација), базен на затворено, Џакузи, масажи и повеќе типови на третмани за убавина и терапии за релксација.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07.00 - 10.00 Појадок
10.00 - 11.00 Доцен појадок
12.00 - 18.00 Бар на плажа
12.30 - 14.30 Ручек
11.00 - 16.00 Ѓозлеме
19.00 - 21.30 Вечера

А ЛА КАРТ РЕСТОРАН:
Услугата се наплаќа. Достапен е ресторан за морска храна.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Лоби бар, главен ресторан, паркинг, ТВ соба, аеробик, одбојка на плажа, анимација, базени, игри во вода, фитнес центар, сауна, тениско игралиште, пикадо, мини клуб.
Со доплата: Масажи, перална, мини маркет, доктор, интернет, фризер, свежо цедени сокови, гифт шоп, телефон, факс, изнајмување на автомобили, пилинг, третмани за убавина, бебиситер.

 

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.