Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Сиде

Ресорт:

Kизилагач

Aеродром:

80 км

   

Сместувачки услуги

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

5 стандардни соби

Соседни соби:

Не

Соби за непушачи:

Забрането пушење во собите

Плажа

Пешкири:

Бесплатно

Лежалки за сонце:

Бесплатно

Премини понтонски:

Отворени од  01/06 to 30/09

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Сопствена плажа со песок и камчиња

Влез во море:

Песок и камчиња

Детали:

Павилиони на плажа се наплатуваат од 25 еур на ден

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерни програми:

Достапно

Дневни програми:

Достапно

Детали:

20 аниматори, во тимот руски анимираат, диско –пијалоци со наплата.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапно

Лекар:

Со наплата

Менувачница:

Достапно

Берберница:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Продавници:

Достапно

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa

Wi-Fi:

Бесплатно

Услуги за деца

Детски кревет

Бесплатно

Детски столици во ресторант

Достапно

Игротека

Достапно

Mини клуб

Достапно

Базен

Достапно

Услуги за чување на деца

Не

Изнајмување на детска колица

Со наплата

Детали

Мини клуб за деца од  4 to 12 год, отворен од  10: 00-12: 00 / 14:30 - 17:00. 
3 надворешни базени, мини диско, изнајмување на бебечки колици со резервација и доплата.Детскиот ресторант Мини клуб е отворен од 15/05 до 15/09. 
Во главен ресторант достапен блендер, микровална.

Базен

Внатрешен базен:

Достапно

Надворешен базен:

Достапно

Тобогани:

Достапно

Детали за базен и тобогани:

3 отворени базени без затоплување, 1000 м2, 168 м2 и 400 м2
1 внатрешен базен од 95м2 затоплен во зумска сезона
7 тобогани за возрасни отворени од  10: 00-12: 30/14: 00-17: 00. 
Детски воден парк (3 тобогани во детски базен

СПА

Хамам

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Maсажа:

Со наплата

Спорт

Кошарка:

Бесплатно

Mини голф:

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Teнис:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Со наплата

A la carte ресторанти/бифе:

Рибен, италијански.раб.време од 19:30 - 21:30. 
Ресторантите  A la Carte - for со наплата 10 еур од особа,резервација обавезна, отворени за работа се од 1 мај до 31 септември
 

Бар:

Добредојде бар раб.време (од 00:00 to 10:00со наплата). 
Базен бар 10:00 -00: 00. 
Базен бар со тобогани 10:00 -17: 00. 
Релакс бар 10:00 -18: 00.

Распоред на оброци во главен ресторант:

Главен ресторант: појадок 07:00 - 10:00, ручек 12:30 - 14:00, вечера19:00 - 21:30. 
Аквариум ресторант со доцен појадок 10: 00-11: 00, ладни закуски 23: 30-02: 00/02: 00-07: 00. 
Закуски во Гарден бар и базен бар 12: 00-16: 00.

Концепт:

All Inclusive

Детали:

Системот на  all-inclusive 10:00 to 24:00, вклучува и локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци, сладолед.
Со наплата: странски пијалоци, флаширани вина, свежо цедени сокови

 

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.