Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Белек

Област:

Белек

Аеродром:

35 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

3 стандардни соби.

Споени соби:

22 стандардни соби.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Платформа:

1 дрвен мост.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Вечерни перформанси (во зимска сезона, музика во живо од 22:00-23:30 часот.

Дневни активности:

Дневни спортски и забавни активности.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 20 луѓе (во зимска сезона работат 5 луѓе).

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Банкомат:

Достапен.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза / Американ Експрес.

Паркинг:

Бесплатен.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен е доктор на барање. Интернетот е бесплатен низ целиот хотел.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Бебешки шишенца:

Бесплатно.

Изнајмување бебешка количка:

Бесплатно.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Базен на отворено и затворено.
Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од 10:00-19:30. 
Бебиситер на барање. 
Игралишта на отворено и затворено.
На барање, достапни се бебешки помагала во соба (нокширче, подлога за бањање, кадичка).
Во главниот ресторан: Микробранова, блендер, притоплувач за шишенца.
Детско бифе; Поволности за готвење бебешка храна, конзервирано пире.
Детското бифе функционира во согласност со бројот на деца кои престојуваат во хотелот.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

4 базени на отворено со свежа вода (без греење) со површини од 1000, 626, 450 и 1010 м2. 
1 базен на затворено, со свежа вода (без греење), со површина од ​306 м2. 
3 тобогани за возрасни и 1 за деца, без греење, со работно време од 10:00 до 18:00. 
Тобоганите работат во зависност од временските услови.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Детали:

Работно време на Спа: 09:00-20:00 ч.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Фудбал:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Голф:

Со доплата.

Сурфање:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

2 тениски игралишта со цврста подлога (бесплатно), 1 тениско игралиште со вештачка трева (бесплатно), осветлување (околу 10 евра на час), изнајмување рекети и топчиња со доплата.
Билјард (2 амерички, 1 "3 balls"). 
Во зимска сезона: 3 тениски терени (осветлување, часови, опрема, со наплата), фитнес центар, 3 фудбалски игралишта (со доплата), голф (со доплата), куглање (со доплата), пинг понг (бесплатно).
За време на зимска сезона и во преодот од летна во зимска сезона и обратно, спортовите на отворено се достапни во зависност од временските услови.

А ла карт ресторани:

Florian: Италијанска кујна. 
Nazar: Турска кујна. 
Hedera: Медитеранска кујна. 
Tai-Pen: Источна кујна. 
Sofa: Француска кујна. 
Скара ресторан (бесплатно, отворен 2 дена во неделата).
Работно време на рестораните: 19:00-22:00. Рестораните се наплаќаат и потребна е резервација.
Во зимска сезона работат само Florian и Sofa, со доплата од околу 10 евра по лице (работат 6 дена во неделата).  

Барови:

Хармонија бар: 09:00-23:30 (во зимска сезона работи постојано).
Олеа бар: 10:00-23:30 (само во летна сезона). 
Цитрус бар (во Спа): 10:00-17:30. 
Соларис бар: 10:00-18:00 (само во летна сезона). 
Хедера бар: 10:00-23:30 (само во летна сезона). 
Салмакис (Диско бар): 23:30-02:30. 
Дафне бар: Работи постојано (само во летна сезона).

Детско мени:

Бесплатно.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Ресторан Корнелиус: Појадок 07:00-10:00, доцен појадок  10:00-11:00, ручек 12:30-14:30, вечера 19:00-21:30 (во зимска сезона 18:30-21:00), доцна вечера 00:00-01:30 (во зимска сезона 23:30-01:00). Со шведска маса. 
Дафне / Хедера: Мали оброци 12:00-16:00, чај и благо 16:30-18:00. 
Детско мени: Hipp бебешка храна, овошни и зеленчукови пиреа, готвени јадења на барање.

Вегетаријанска храна:

Бесплатно.

Детали:

Концептот функционира постојано и вклучува локални алкохолни пијалоци, концентрирани сокови, ладни и топли напитоци, турско вино и висококвалитетни алкохоли.

Со доплата: Одредени увозни пијалоци, шампањ, домашно вино, енергетски пијалоци, наргиле. За ручек и вечера во главниот ресторан е достапно посебно мени (се наплаќа) со елитни типови на пијалоци и листа на вина. Можна е подготовка на храна на лице место поради внимателност кон алергии и индивидуални компоненти во храната.

Внимание! Сите ресторани имаат дрес код.
Рестораните и баровите на отворено во зима работат согласно временските услови.

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.