Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Белек

Ресорт:

Белек

Aеродром:

35км

   

Сместувачки услови

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

6 стандарни соби(поглед на градина)

Соседни соби:

Достапни, стандард соби

Соби за непушачи:

Забрането пушење во соби.

Плажа

Обезбедување:

Достапно

Крпи:

Бесплатно

Лежалка за сонце:

Бесплатно

Понтонски мост:

1 дрвен понтонски мост

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Сопствена плажа со песок

Влез во море:

Песок

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерни програми:

Вечерни програми достапни,со жива музика(и во зимска сезона)

Дневни програми:

Дневни спортски и забавни активности.

Детали:

Анимацискиот тим брои 35-40 особи,(во зимска сезона исто, 10 аниматори),Руско потекло имааат аниматорите, зборуваат руски.Диско, вклучува и пијалоци во зависност од концептот на хотелот.

Инфраструктура

Aмфитеатар:

Достапно

Лекар:

Со наплата

Менувачница:

Достапно

Берберница:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Салон за убавина:

Со наплата

Продавници:

Достапно

ATM:

Достапно

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa, American Express, Diner's Club

Паркинг:

Бесплатно

Комјутерски игри:

Со наплата

Интернет кафе:

Со наплата

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Лекарски услуги на барање.Интернет кафе, 5 еур на час.

Услуги за деца

Детски кревет:

Бесплатен

Детски стол во главен ресторант:

Достапен

Игротека:

Достапен

Mини клуб:

Достапен

Базен:

Достапен

Шише со суцла:

Бесплатен

Ознајмување на количка за деца:

Бесплатен

Гувернанта:

Со наплата

Детали:

3 мадворешни базени, еден внатрешен.outdoor pools and 1 indoor pool. 
Мини клуб за деца од 4-12 год.,раб.време: 10:00 - 19:30. Деца под 4 год, во клубот со родоителска придружба.
Во анимација за деца работат 6 особи, зборуваат руски.
Сервисот за чување на деца е на барање, од 20 еур на час.
Надворешен и внатрешен базен, за деца
Изнајмување на детски колички, на барање, огранилени се со број. 
Мени за деца од 0-2 years old: HiPP, Milupa, на барање.
Мени за деца и свежо овошје и зеленчук, на барање.  
Во главен ресторант зтоплувач за храна за деца и блендер.
Посебна услуга со келнери во детскиот дел на ресторантот.Детското бифе располага со ограничен броиј на услуги.
Луна парк е лоциранво делот на мини клубот, со доплата.Со раб.време (10:00 - 17:30, и од 12:30 - 14:30).

Базен

Затоплен базен:

Достапен

Внатрешен базен:

Достапен

Отворен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапен

Детали за базени и тобогани:

6 наворешни базени со свежа вода: 475 м2(зтоплена вон сезона), 1900 м2, 2273 м2, 1070 м2, 2069 м2 и 2302 м2. 
1 внатрешен базен со свежа вода  311м2, затоплен во зимен период.
6 тобогани за возрасни и 4 за деца раб.време 10: 00-12: 00/14: 30-17: 30. Зависно од временските услови.

СПА

Хамам:

Бесплатен

Џакузи:

Достапен

Сауна:

Бесплатен

Maсажа:

Со наплата

Детали:

СПА релакс 2500 м2, работно време 09:00 - 20:00. 
СПА луксузен (со наплата) 2 000 м2., работно време 9:00 - 20:00. 
СПА приватноSPA Private (со наплата) 500м2 раб.време  09:00 - 20:00.

Спорт

Кошарка:

Бесплатен

Изнајмување на велосипед:

Со наплата

Билијард:

Со наплата

Куглање:

Со наплата

Фудбал:

Со наплата

Mини фудбал:

Бесплатен

Голф:

Со доплата

Mини голф:

Бесплатен

Теретана:

Беплатно

Teнис:

Бесплатен

Пинг-понг:

Бесплатен

Одбојка на плажа:

Бесплатен

Одбојка:

Бесплатен

Водени спортови:

Со наплата

Детали:

2 тениски игралишта со тврда подлога, бесплатно, 1 тениско игралиште со пластична подлога, бесплатно, 7 тениски игралишта (со доплата од 15еур на час)осветлување, опрема, и изнајмување со доплата 
Куглачки салон  (4 лини, две од нив адаптирани за деца, салон за билијард 7 маси, 
Во текот на зимата и во тек на меѓу сезона, во зависност од временските услови.
Во зима: тениски часови, беплатно и за доплата,фудбал (за доплата), голф со доплата, фитнес бесплатно, пинг понг со доплата, куглање со доплата, билијард со доплата.

A la carte ресторанти/бифе:

Сапоре, медитеранска кујна.Сумак, скара, кебаб, единствено во зимска сезона. 
Таи Пен: Далечен исток кујна(со деца под 7 години, не е дозволено.Тепнавки, делот е за припрема на нарачано мени, кое се наплаќа.
Форест паб, северно/јужно американска кујана, деца под 7 години, не е дозволено..
Рибен: рибен ресторант, единствено во летна сезона.
Бабл француски, француска кујна, само во летна сезона.
Работно време од 19: 00-22: 30. Посетата на ресторантите е со доплата од 10-15 еур по особа. Резервација однапред , отворени 6 дена во недела.

Бар:

Мулен руж, лоби: нон-стоп отворено.. 
Доме бар : нон стоп отворен.
Ла Бохенмија, во лоби, 16: 00-23: 45. 
Мерамаид, од 10: 00-18: 00 (отворено во летна сезона). 
Пурпл Раин, во диско, од  23: 30-02: 00. 
Рол Клуб, отворен од 16: 00-23: 45. 
Кју Бар, билијард салон, отворен од 16: 00-23: 45. 
Красула Бар спаa:отворен од  10: 00-19: 45. 
Бишкоти бар, слатки, отворен од 10: 00-18: 00.

Детско мени:

Бесплатно

Диетно мени:

Бесплатно

Редослед на оброци во главен ресторант:

Појадок 07: 00-10: 00, доцен појадок 10: 00-11: 00, ручек 12: 30-14: 30,вечера19: 00-21: 30 (во зимска сезона 18:30 - 21:00), доцна вечера 00: 00-01: 00 (во зимска сезона 23:30 - 00:30). Бифе. 
Закуски во Доме снек бар 12: 00-16: 00.

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Детали:

Концептот "Diamond All Inclusive" е нон-стоп достапен,вклучува локални пијалоци, концетрирани сокови, ладни и топли пијалоци, вина, од Турска листа на вина, сите стандардни странски, квалитетни пијалоци, како и сокови (во текот на сите оброци).
Со наплата: некои сстрански пијалоци, алкохолни, вина, и енергетки пијалоци.За ручек и вечера, во ала карте ресторантите, се наплатуваат пијалоците, како и винатаМожност за припрема на нарачано мени, како и за посебни менија, за алергични особи, диетно мени.
Вниманиа!!!Сите ресторанти со дрес код. 
Ресторантите се лоцирани на отворено, сепак спрема концептот се менуваат условите за надвор, од зависност на временските услови.. 
Зимскиот концепт е во зависност од концептот на хотелот од променлив карактер.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.