Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Анталија

Област:

Кунду

Аеродром:

15 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

5 стандардни соби.

Споени соби:

66

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Дополнително:

Поволности за лица со посебни потреби: лифт до базенот, инвалидски колички, олеснет пристап до плажа.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Платформа:

Достапна.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Детали:

Павилјони на плажа, околу 100 долари на ден, со претходна резервација. day, reservation is needed. 
Во зима, плажата функционира согласно временските услови.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Вечерни забавни перформанси (шоуа, тематски забави, музика во живо, караоке, диско).

Дневни активности:

Спортски и забавни активности (утрински вежби, пилатес, степ аеробик, водна гимнастика, часови по танц, пикадо, игри во базен, стрелаштво).

Детали:

Аниматорниот тим се состои од 20-25 луѓе во летната сезона. Во зима анимацијата е тивка. Пијалоците во диско се служат согласно концептот.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза / Американ Експрес.

Паркинг:

Бесплатен.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен е доктор по потреба. Со доплата, можна е услугата пакување на багаж.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Изнајмување бебешка количка:

Со доплата.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

2 базени на отворено, 1 базен на затворено греен во зимска сезона.
Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од 10:00 -12:30 / 14:30-17:30 (само во летна сезона). Игри во базен, ватерполо, мини одбојка, мини кошарка, мини голф, табла игри, тематски денови.
Изнајмување бебешка количка за околу 20 долари на ден.
Достапен е детски ресторан.

Базени

Топол базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

5 базени на отворено со свежа вода и без греење.
1 базен на затворено, со свежа вода и греен во зимска сезона, со површина од 266 м2.
Аквапарк со работно време: 10:00-12:30 и 14:00-17:30. 
Тобоганите и базените на отворено работат од Март до Ноември (во зависност од временските услови).

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Со доплата.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Сурфање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

4 тениски терени, осветлувањето се наплаќа околу 15 евра за час, часовите по тенис и реквизитите се доплаќаат.
Сите спортови на отворено се достапни во зависност од временските услови.

А ла карт ресторани:

CAVALLI: Италијански ресторан (12+). 
WABI: Источна кујна, суши. 
CASA MEXICANA: Мексикански ресторан.
FES TURKISH: Турски ресторан.
GREEN FISH: Рибен ресторан.. 
Рестораните работат од 19:00 до 21:30 (6 дена во неделата). Рестораните се наплаќаат. Потребно е да се резервира 3 дена однапред.

Барови:

Лоби бар: Работи постојано. 
Алоха бар на плажа: 10:00-18:00. 
Сансет снек бар: 12:30-16:00. 
Свим ап бар: 10:00-00:00. 
Витамин бар: 10:00-19:00. 
Диско бар: 23:00-02:00.

Детско мени:

Бесплатно.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан::

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 12:30-14:30, ужина (во снек бар) 12:30 - 16:00, вечера 19:00-21:30 , доцна вечера 00:00-01:00. Шведска маса. 
Можни се мали промени во распоредот на ресторанот.

Вегетаријанска храна:

Бесплатно.

Детали:

Концептот "High End All Inclusive" функционира постојано и вклучува локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и одредени увозни пијалоци.
Со доплата: Премиум увозни пијалоци, флаширани пијалоци.

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.