Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Keмер

Ресорт:

Kирис

Aеродрм:

60 км

   

Сместувачки услови

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

5 стандардни соби, соби со поглед на градина

Соби за непушачи:

Забрането пушење во соби.

Детали за поставеноста на собите:

Собите за лица со посебни потреби имаат поширок влез (100-110 цм) и специјално опремени бањи. Територијата на самиот хотел е опремен со посебни условиза истите лица: посебен влез до плажа, базен и ресторански дел, со рампи, посебен влез во лифтови, во внатречните и надворешни базени.На плажа-специјален влез.

Плажа

Крпи:

Бесплатно

Лежалки за сонце:

Бесплатно

Душеци:

Бесплатно

Понтонски мостови:

Дрвена платформа

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Сопствена со ситен песок.

Влез во плажа:

Песочен

Детали:

Павилионите на плажа се движат од 50 еур на ден/ а втор ред околу 45 еур на ден/цената е за 4 особи.. 
Во текот на зимската сезона, во зависност од временските услови, услугите на плажа се менуваат.

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерни програми:

Има постојано

Дневни програми:

Спортови  и забавни активности, на плажа и во базените.

Детали:

Тимот на аниматори е од 29особи, со анимација, зборуваат руски. 
Анимацијата започнува секој 01мај.

Инфраструктура

Aмфитеатар:

Достапен

Кино:

Бесплатно

Лекар:

Со наплата

Менувачница:

Достапен

Берберница:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Салон за убавина:

Со наплата

Продавници:

Достапен

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Рента кар:

Со наплата

Компјутерски игри:

Со наплата

Интернет кафе:

Со наплата

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Лекарски услуги на барање нон-стоп.

Услуги за деца

Детски кревет:

Бесплатно

Детска столица во главен ресторант:

Достапен

Игротека:

Достапен

Mини клуб:

Достапен

Базен:

Достапен

Шишиња за бебиња:

Бесплатно

Изнајмување на детски колички:

Со наплата

Гувернанта:

Со наплата

Детали:

2 надворешни базени, и еден внатрешен. 
Мини клуб за деца од  4 до 12 години, отворен 09: 30-12: 00, до 14: 30-17: 00. 
Гувернатна на барање, 15 еур на саат.Изнајмување на детска количка(5 еур од ден)со ограничен број
Во главен рестортант детско мени: цералии, јогурт, супи,слатки, овожје и зеленчук.Достапен блендер и затоплувач за бебешка храна.

Базен

Затоплен базен:

Достапен

Внатрешен базен:

Достапен

Надворешен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапен

Детали за базен и тобогани:

4 надворешни базени, не затоплени 08: 00-18: 00. 
3 тобогани за возрасни и 3 тобогани за деца  од 10: 00-17: 00. 
Надворешен базен и тобогани не се достапни во зимска сезона. 
Внатрешен базен (отворен и во зима) 08: 00-18: 00.

СПА

СПА центар :

Со наплата

Хамам:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Maсажа:

Со наплата

Спорт

Кошарка:

Бесплатно

Билијард:

Со наплата

Фудбал:

Со наплата

Mини фудбал:

Бесплатно

Mини голф:

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Teнис:

Бесплатно

Пинг понг

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Одбојка:

Бесплатно

Детали:

2тениски часови на земја-подлога, осветлување 10 еур на час, со тренер 30 еур на час, со изнајмување на опрема 10 еур на час.
Фудбалските терени се лоцирани бо Лимак Лимра парк.Во зависност од временските услови се отворени или не.

A la carte ресторанти и бифе:

Рурски, рибен, Италијански ресторант.Turkish restaurant
Кинескиот ресторант започнува од 15мај/до 31октомври. 
Раб.време 19: 00-21: 30 (во сезона-зима од 18: 30-21: 00). 
Резервација на барање, посета на сите ресторанти со доплата од 7 еур по особа.
Можност за посета еден пат, во текот на една недела во Турскиот и Рибниот ресторант, во зима само овие два рсеторанти се достапни, со доплата.

Бар:

Лоби бар: 10:00 - 24:00. 
Атланрис бар: 10:00 - 24:00. 
Ликија бар: 10:00 - 24:00 (во зимска сезона 10: 00-16: 00). 
Базен бар 10:00 - 24:00 (во зима не работи). 
Плажа бар 10:00 - 18:00 (во зима не работи). 
Диско бар: 23:00 - 02:00 (во зимска сезона од 22: 00-00: 00).

Детско мени:

Бесплатно

Диетно мени:

Бесплатно

Редослед на оброци во главен ресторант:

Детали: од 07: 00-10: 00, ручек 12: 30-14: 30, вечера 18: 45-21: 15, доцна вечера 22: 30-02: 00. 
Олимпос: појадок 07: 00-10: 00, доцен појадок 10: 00-12: 00, вечера18: 45-21: 15. 
Снек бар: закуски 12: 00-17: 00. 
Во зимска сезона предвидени измени, во зависност од условите во ресторантот.

Концепт:

All Inclusive, Ultra All Inclusive

Вегетаријански оброци:

Бесплатно

Детали:

Концептот на "Ultra All Inclusive" нон-стоп услуга, вклучува и не-алкохолни и алкохолни пијалоци, сладолед.Со доплата: некои увозни пијалоци, и свежи сокови.

Во концептот на All Inclusive вклучени локални пијалоци, без и алкохолни..

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.