Ново пребарување

Држава:

 

Турција

Област:

 

Белек

Ресорт:

 

Белек

Аеродром:

 

35 km

 

   

Услови за сместување

Сместување со миленичиња:  

Не е дозволено

Соби за особи со специјални потреби:

6 стандардни соби(клуб стандард соби)

Споени соседни соби

Достапни

Соби за пушачи(не)

Пушењето  е забрането во собите

Услови  за поставеност: За лицата со хендикеп:

Постојат  рампи на самото место, дрвени  ходници на плажа (до морето), можност за изнајмување инвалидска количка (доплата), специјални лифтови за спуштање во базенот.

Плажа

Крпи:

Бесплатно

Лежалки за сончање:

Бесплатно

Душеци за лежалки:

Бесплатно

Дрвена платформа

Нема

Опис на плажата

Приватна плажа

Влез во море:         

Песок.

Услови на плажа                             

На плажа - тенди од сонцето. Павиљони  на плажа -со предвремена  резервација, за плаќање (30 долари / ден).

Во зима, плажата е отворена во зависност од временските услови.

Забава

Диско

Бесплатен влез

Вечерни  програми:

Разновидни забавни програми.

Дневна забава:                                            

Спорт и рекреативни активности на плажа .

Детали

Тимот за анимација се состои од 18 луѓе (лето), постојат аниматори од руски јазик.: попладневни активности, музика во живо, диско А во зимската сезона (во одредени денови)

Инфоструктура

Амфитеатар

Достапен

Менувачница :

Достапна

Фризерски салон

Се наплаќа

Перална

Се наплаќа

Салон за убавина

Се наплаќа

Продавници

Допстапни

ATM:

Достапни

Хотелот ги прифаќа:

Master Card, Visa

Паркинг :               

Бесплатен

Рента кар

Се наплаќа

Компјутерски игри

Се наплаќа

Wi-Fi:

Бесплатен

Детали :

Wi-Fi е бесплатно во собите, во фоајето и покрај базенот.

Услови за деца

Детско креветче:

Бесплатно

Детско столче за хранење:

Досптапно

Игротека:

Достапна

Мини клуб:

Достапна

Базен:

Достапен

   

Изнајмување на колички за бебе:

Се наплаќа

Дадилка:

Се наплаќа

Детали :

Мини-клуб за деца 4-12 год. отворен од 10:00-18 00 (во зимската сезона работи со група деца од најмалку 10 лица).Служба за багаж на барање, приближна цена 20 евра / час.Изнајмување на колички за бебиња - 5 долари / ден, депозит од 100 долари.Во главниот ресторан е можно да се користи блендер, микробранова печка и грејач за храна за бебиња.

Базен

Внатрешен базен:

Достапен

Отворен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапен

Детали  за базен и тобогани:

2 отворени базени, без греење, со површина од 905 кв.м. и 724 кв.м.1 затворен базен (загреан во зимската сезона), 122 кв.м.4 слајдови за вода за возрасни и деца од 7 години, без греење, работат од средината на мај од 10: 00-17: 00.Отворени базени и тобогани не работат за време на зимска  сезона.

Спа центар

Спа центар:

Се наплаќа

Амам:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Масажи:

Се наплаќа

Спорт

Кошарка:

Беспалтно

Изнајмување на точаци:

Се наплаќа

Билијард:

Бесплатно

Футбал:

Се наплаќа

Мини футбал:

Бесплатно

Сурфање:

Се наплаќа

Теретана:

Бесплатно

Тенис:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Воден спорт:

Се наплаќа

Детали:

10 тениски игралишта со тврда површина (10 EUR / час), осветлување (10 EUR / час), изнајмување опрема (10 EUR / час) и тениски лекции (40 EUR / час).Во зимската сезона, отворените области работат во зависност од временските услови.

A Ла карт  ресторани / шведска маса  :

Кантарос: Италијанска кујна, отворена од 19: 00-21: 30, влезот е дозволен за деца над 7 години.

Султан: Турската кујна, отворена од 19: 00-21: 30, закуски од 12: 30 -16: 00.

Рибен ресторан: отворен од 19: 00 -21: 30.

Рестораните бараат однапред резервација (7 евра по лице).Рестораните не работат во зимската сезона.

Бар:

Лоби бар: отворен постојано.

Лагуна: базен бар, отворен од 10: 00 -23: 00.

Снек бар: отворен од 12: 30 -16: 00.

Фиеста бар: отворен од 22: 00-00: 00.

Бар на плажа: отворен од 11: 00-18: 00.

Диско бар: отворен од 23: 00-02: 00.

Во зимската сезона има лоби бар и диско бар.

Детско мени:

Бесплатно

Диетално мени:

Бесплатно

Распоред на главниот ресторан

Појадок  07:00 -10: 00,  доцен појадок 10:00-11:00,  ручек 12: 30-14:30, вечера 19:00-21:30, касна вечера 23:30-01: 00. Шведска маса. Доцен снек  12:30 - 16:00.ч

Услуга

Ultra All Inclusive, All Inclusive

Вегетаријанска кујна:

бесплатна

Детали:

Ултра инклузив " работи деноноќно, вклучува безалкохолни пијалоци, разни видови на чај и кафе, некои увезени алкохолни пијалоци. Алкохолни пијалаци од 11: 00-02: 00.Екстра: пијалоци во шишиња и лименки, некои увезени пијалаци, коктели, шампањ, свеж сок.Алкохолни пијалоци не се служат за појадок.

Алкохолните пијалаци не им служат на лица под 18 години.

Концептот на "all inclusive" вклучува  само пијалоци од локално производство.

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.