Ново пребарување

Локација:
Хотелот се наоѓа во Лара, на 9 километри од центарот на Анталија. Аеродром  во Анталиа  е на  само  14 километри. Хотели во близина  : Семејниот клуб Лара, Гранд Парк Лара

Информации за хотелот
Хотелот  РАМАДА  РЕСОР Т ЛАРА  се наоѓа карши  хотелот од истиот ланец  хотели  ЛАРА, сите тие имаат слични карактеристики, но секој хотел има своја сопствена организација и менаџер.
Хотелот е отворен во 2013 година. Вкупната површина на територијата изнесува  18 000 квадратни м + 27 000 квадратни м.плажа. Се состои од четири 8-катните згради. За лица со посебни потреби постојат прилагодливи  услови , како  и лифтови.
Ние прифаќаме кредитни картички     Visa, MasterCard, Eurocard.

Плажа:
Сопствена песочна плажа  на  330 метри од хотелот, преку патот. Должината на плажата е 150 м. Шатл превоз  до плажа  имате во текот на денот   бесплатно. Лежалки, чадори, душеци, крпи за плажа - бесплатно. Павиљоните на плажата се наплаќаат. Влез  во морето - песок. Бар на плажа отворен  од  (10.00 -18.00)

Инфоструктура :

• отворен  базен  750 кв.м.
• спортски  базен 250 кв.м (посебен  дел  од  големиот базен)
• Воден  парк со 4 тобогани  на  140 квадратни метри за деца над (8 +)
• Главен  ресторан  со капацитет  за 750 особи.
• 6 A'la Cart ресторани (резервации  однапред  се потребни) скари,  во  A'la Carte ресторан  се наплаќа,)постојат  ресторани  за  риба, турски, италијански, азиски  и  мексикански. За  престој од 7 ноќи  по концептот    UAI, има  една посета на еден ресторан  бесплатна
• 5 барови, дискотека
• отворен  паркинг (бесплатно)
• погодност   за  шопинг  во  продавници

Соби
Хотелот  располага  со  396 соби.Собите вклучуваат: централна климатизација (во зависност од временските услови и во одредени периоди), сателитска ТВ, мини бар (безалкохолни пијалоци - дневно надополнување, пиво само  на  денот  на  пристигнување), директна телефонска линија, Wi-Fi (бесплатно ), бања, фен, безбедносна брава  (бесплатно), чај и кафе, балкон
• 132 стандардни соби (30 кв.м.)  максимална искористеност од 1 + 1 или 2 лица.
• Економична соба - соби имаат исти карактеристики како стандард соби, малку помали, кои се наоѓат на долните катови, а  некои од нив  се  без балкон.
• 132 супериорни соби (35 кв.м.) соба со еден брачен кревет и еден единечен  макс 2 + 2 или 3 + 1 лица.
• 132 семејни соби  (70 кв.м.)со  дневна соба, 2 спални, 1 бања,  соседни со внатрешна врата, максимум 5 + 1 или 5 лица.
• 3 соби од тип Стандард, за гости со хендикеп, и со балкон и без.

Концепт:
UAI – Се вклучено
Концептот  вклучува: појадок, доцен  појадок, ручек и вечера, ноќна супа, закуски, сладолед во одредени часови, 24 часа се служат локални алкохолни и безалкохолни и некои увозни пијалаци.
6 A'la Carte ресторани (резервации однапред  се задолжителни, скари  A'la Carte ресторан – се наплаќа) ресторан за риба, турски, италијански, азиски и мексикански(повеќе видови кујни) .За престој од 7 ноќи во концептот  UAI, една посета на еден од  рестораните  е бесплатна во текот на  престој од 7 ноќевања.
 Увезени пијалоци, флаширани пијалаци, услуга во соба (24 часа), Скара ресторан A'la Carte – се наплаќа.

Услуги:
Забава и рекреација /спорт
Бесплатно

 •  анимација
 •  музика во живо (во одредени денови)
 •  Турска бања, сауна, парна соба
 •  Фитнес центар
 •  амфитеатар
 •  кошарка
 •  мини фудбал
 • Одбојка на плажа
 •  аеробик
 •  пикадо
 •  пинг Понг
 •  билијард
 •  диско

Се наплаќа

• СПА центар

• масажа

• џакузи

• салон за убавина, фризер

• тениско игралиште (осветлување)

• сите видови на спортови на вода на плажа

• курсеви за нуркање
 

Други  сервиси

• Менувачница

• Wi-Fi (бесплатно во кругот на хотелот)

• перална

• медицински  услуги на барање

• рент а кар

• книги, списанија, весници

• даска за пеглање на барање
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.