Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран во Белек, во областа Кадрије. Аеродромот е оддалечен 27 км. Хотели во близина: Каја Белек, Кемпински Хотел де Доум.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е отворен во 2013 година и се протега на територија од 120.000 м2. Се состои од зграда со 5 ката, гарден зграда со 3 ката и вили. Достапни се и лифтови.

Хотелот е соодветен и за лица со инвалидитет.


Се прифаќаат Виза, Еурокард и МастерКард картички.


Плажа

Приватна плажа со песок и камчиња пред самиот хотел, со должина од 200 метри. Чадорите, лежалките, душеците и крпите за на плажа се бесплатни. Влезот во морето е песочен со камчиња, а плажата располага и со кабини за пресоблекување, тушеви и вработени спасувачи.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Главен базен на отворено, инфинити базен, 3 свим ап базени за дуплексите и свитите, базен со 7 тобогани, греен базен на отворено со морска вода, греен базен на затворено. 
 • Главен ресторан
 • 5 а ла карт ресторани: Либански, Азиски, Италијански (со доплата), рибен и стекхаус. Потребна е резервација.
 • 7 барови
 • 18 тениски игралишта (цврста и земјена површина)
 • 4 професионални фудбалски терени
 • Голф терен (18 дупки)
 • 13 соби за состаноци: 60-2000 м2, за 66 до 2200 луѓе.square meters,

Важно

Сместување со домашни миленици не е дозволено.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА СМЕСТУВАЊЕТО

Хотелот располага со 506 соби, со поглед на море, базен и градина.

Собите се опремени со: централна климатизација (во зависност од временските услови), мини бар, сателитска ТВ со руски канали, директен телефон, бесплатно ви фи, бања, фен, сеф (со доплата), балкон или тераса, дополнителен кревет (на барање), софа.

Подови: Ламинат.

Чистење на собите: Секојдневно.

Промена на постелнина: 3 пати во неделата.

Промена на крпи: Секојдневно.

УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно:

 • Музика во живо
 • Турска бања, сауна, парна бања
 • Фитнес центар
 • Диско на затворено
 • Пикадо, пинг понг
 • Часови по танц
 • Одбојка на плажа
 • Јога, пилатес, аеробик, зумба
 • Аква аеробик, бочиа
 • Тениско игралиште


Со доплата:

 • Спа центар (со 3.500 м2, површина на отворено од 400 м2).
 • Масажи
 • Бербер
 • Фудбалски и голф терени
 • Конзоли за играње
 • Тениски и голф часови, опрема
 • Осветлување на тениски игралишта
 • Падобранство
 • Школа за нуркање
 • Сурфање и кајакарство (само со лиценца)
 • Моторни спортови на вода


Останати услуги:

 • Менувачница
 • Ви фи (бесплатно низ целиот хотел)
 • Перална и хемиско чистење
 • Доктор и медицинска сестра
 • Продавници, фотограф
 • Изнајмување на автомобил и велосипеди


ВИП КОНЦЕПТ
Специјални услуги (вклучени во концептот) за СВИТИТЕ:

 • Централната климатизација функционира во согласност со временските услови.
 • Мини бар – дополнуван секој ден (диетална кола, Кока Кола, 1 фанта, 1 спрајт, 2 минерални води, Ефес пиво, 1 сок, 1 тоник, 1 чипс, 1 Линдт чоколадо, 1 тегличка мармалад – на пристигнување).
 • Сателитска ТВ со руски канали (4 детски канали).
 • Бежичен интернет
 • Директен телефон
 • Бања (бања / туш / бања со хидромасажа).
 • Сеф
 • Подови со ламинат
 • Балкон или тераса
 • Софа
 • Бањарки, електричен бокал
 • Собна услуга, секојдневна смена на крпи. Смена на постелнина – еднаш во 2 дена.
 • Дополнителна постелнина и детско креветче на барање.
 • Соби со поглед на море, базен или градина


ЗА ДЕЦА

 • Подарок на пристигнување.
 • Шоу за деца.
 • Детски базен на отворено, 400 м2, 4 тобогани.
 • Мини & џуниор клуб (4-12 години).
 • Клуб за тинејџери (13-16 години, Јули и август).
 • Соба за игри, игралиште.
 • Дел за бебешка храна во главниот ресторан, детско мени во а ла карт рестораните (освен во стекхаусот).
 • Беби шампон, млеко, високи столици.
 • Бебешки колички и бебиситер (со депозит).
 • бебиситер (со доплата).

Palazzo AI - Palazzo All Inclusive

Концептот Палацо Инклузив вклучува: појадок, доцен појадок, ручек, вечера, доцна вечера (бифе), ужина, сладолед во одредени часови и диетално мени. Во одредени часови се служат овошје, сокови и коктели на плажа.

А ла карт ресторани – Либански, Азиски, Италијански (со резервација и наплата), рибен и стекхаус.

7/24 локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и некои увозни пијалоци во согласност со концептот.

Со доплата: Флаширани пијалоци, храна и пијалоци во Голф клубот, 24 часа собна услуга, павилјони на плажа.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.