Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран во Белек, во областа Кадрије. Аеродромот е оддалечен 27 км. Хотели во близина: Каја Белек, Кемпински Хотел де Доум.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е отворен во 2013 година и се протега на територија од 120.000 м2. Се состои од зграда со 5 ката, гарден зграда со 3 ката и вили. Достапни се и лифтови.

Хотелот е соодветен и за лица со инвалидитет.


Се прифаќаат Виза, Еурокард и МастерКард картички.


Плажа

Приватна плажа со песок и камчиња пред самиот хотел, со должина од 200 метри. Чадорите, лежалките, душеците и крпите за на плажа се бесплатни. Влезот во морето е песочен со камчиња, а плажата располага и со кабини за пресоблекување, тушеви и вработени спасувачи.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Главен базен на отворено, инфинити базен, 3 свим ап базени за дуплексите и свитите, базен со 7 тобогани, греен базен на отворено со морска вода, греен базен на затворено. 
 • Главен ресторан
 • 5 а ла карт ресторани: Либански, Азиски, Италијански (со доплата), рибен и стекхаус. Потребна е резервација.
 • 7 барови
 • 18 тениски игралишта (цврста и земјена површина)
 • 4 професионални фудбалски терени
 • Голф терен (18 дупки)
 • 13 соби за состаноци: 60-2000 м2, за 66 до 2200 луѓе.square meters,

Важно

Сместување со домашни миленици не е дозволено.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА СМЕСТУВАЊЕТО

Хотелот располага со 506 соби, со поглед на море, базен и градина.

Собите се опремени со: централна климатизација (во зависност од временските услови), мини бар, сателитска ТВ со руски канали, директен телефон, бесплатно ви фи, бања, фен, сеф (со доплата), балкон или тераса, дополнителен кревет (на барање), софа.

Подови: Ламинат.

Чистење на собите: Секојдневно.

Промена на постелнина: 3 пати во неделата.

Промена на крпи: Секојдневно.

УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно:

 • Музика во живо
 • Турска бања, сауна, парна бања
 • Фитнес центар
 • Диско на затворено
 • Пикадо, пинг понг
 • Часови по танц
 • Одбојка на плажа
 • Јога, пилатес, аеробик, зумба
 • Аква аеробик, бочиа
 • Тениско игралиште


Со доплата:

 • Масажи
 • Бербер
 • Фудбалски и голф терени
 • Конзоли за играње
 • Тениски и голф часови, опрема
 • Осветлување на тениски игралишта
 • Падобранство
 • Школа за нуркање
 • Сурфање и кајакарство (само со лиценца)
 • Моторни спортови на вода


Останати услуги:

 • Менувачница
 • Ви фи (бесплатно низ целиот хотел)
 • Перална и хемиско чистење
 • Доктор и медицинска сестра
 • Продавници, фотограф
 • Изнајмување на автомобил и велосипеди


ВИП КОНЦЕПТ
Специјални услуги (вклучени во концептот) за СВИТИТЕ:

 • Централната климатизација функционира во согласност со временските услови.
 • Мини бар – дополнуван секој ден (диетална кола, Кока Кола, 1 фанта, 1 спрајт, 2 минерални води, Ефес пиво, 1 сок, 1 тоник, 1 чипс, 1 Линдт чоколадо, 1 тегличка мармалад – на пристигнување).
 • Сателитска ТВ со руски канали (4 детски канали).
 • Бежичен интернет
 • Директен телефон
 • Бања (бања / туш / бања со хидромасажа).
 • Сеф
 • Подови со ламинат
 • Балкон или тераса
 • Софа
 • Бањарки, електричен бокал
 • Собна услуга, секојдневна смена на крпи. Смена на постелнина – еднаш во 2 дена.
 • Дополнителна постелнина и детско креветче на барање.
 • Соби со поглед на море, базен или градина


ЗА ДЕЦА

 • Подарок на пристигнување.
 • Шоу за деца.
 • Детски базен на отворено, 400 м2, 4 тобогани.
 • Мини & џуниор клуб (4-12 години).
 • Клуб за тинејџери (13-16 години, Јули и август).
 • Соба за игри, игралиште.
 • Дел за бебешка храна во главниот ресторан, детско мени во а ла карт рестораните (освен во стекхаусот).
 • Беби шампон, млеко, високи столици.
 • Бебешки колички и бебиситер (со депозит).
 • бебиситер (со доплата).

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

LIVIO Snack Restaurant - Snack a’ la carte restaurant, LIVIO (рибен, стек) бесплатно, еднаш од целиот престој.

A’ la Carte Restaurants (5 ресторани) ASIATICO, TULIPANO, BEIRUT (Азиски, италијански, либански) со доплата.

*** Потребна е резервација (резервации за a la carte ресторани се земаат еден ден однапред).

Бар Концепт за меѓународни пијалоци

СлаткарницаРазлични колачи

THE PALAZZO (Главен ресторан, бифе)

PALAZZO ALL INCLUSIVE КОНЦЕПТ НА ПИЈАЛОЦИ

- Локални и увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци

- Производи на Coca Cola

- Менито за пијалоци се служи во сите барови (коктели, чај, алкохолни пијалоци, енергетски пијалоци, кафе, вино)

- Свежи сокови (портокал, јаболко, морков, грејпфрут) во главниот ресторан, ресторани A la Carte

- Избор на вина во главниот ресторан

- Избор на чај и кафе

- Меѓународни коктели во сите барови

РЕСТОРАНИ
Главен ресторан Palazzo

Појадок - 07:00 - 10:30

Доцен појадок - 10:30 - 11:00 - Приоритетна услуга за деца, диетален бифе, сите пијалоци се служат на маса, свежи сокови, кафе и чај, турски чај.

Ручек - 12:30 - 14:30 - Приоритетна услуга за деца, диетален бифе, сите пијалоци се служат на маса.

Вечера -  19:00 - 21:30 Приоритетна услуга за деца, диетален бифе, сите пијалоци се служат на маса.

Night Buffet - 00:00 - 03:00 закуски, супа, итн.

Храна за бебиња

Појадок - 07:00 -10:30 - мени за деца и бебешка храна

Ручек - 12:30 - 14:30 - мени за деца и бебешка храна

Вечера - 19:00 - 21:30 - мени за деца и бебешка храна

LIVIO

Сладолед - 12:00 - 18:00 -  (пакетирани)

Snack - 12:00 - 17:00 - мени + бифе

Слаткарница

Слаткарница и услуга за пијалоци - 10:30 - 19:00 - колачи

Услуга во соба24ч - Мени за храна и пијалоци со доплата

A' LA CARTE

ASIATICO - Asian a’ la Carte dinner (со резервација) азиски - 19:00 - 22:00 со доплата

BEIRUT - Lebanese a’ la Carte dinner (со резервација) лебански - 19:00 - 22:00 со доплата

TULIPANO - појадок (омлет, турски ‘’Menemen’’ итн.) 09:00 - 11:00 бесплатно по достапност и резервација

TULIPANO - Italian a’ la Carte dinner (со резервација) италјански - 19:00 - 22:00 со доплата

LIVIO - Fish a’ la Carte dinner - рибен - 19:00 - 22:00 бесплатно по достапност и резервација

LIVIO - Steak a’ la Carte dinner - стек - 19:00 - 22:00 бесплатно по достапност и резервација

Бар

Lobby Lounge Bar - Премиум виски, коњак, текила, рум, џин, ликер, водка и видови пиво - 09:00 - 00:00

Blue Pool Bar - Премиум виски, коњак, текила, рум, џин, ликер, водка и видови пиво - 10:00 - 00:00

Lounge Bar - Премиум виски, коњак, текила, рум, џин, ликер, водка и видови пиво - 10:00 - 19:00

Mare Pier Bar - Премиум виски, коњак, текила, рум, џин, ликер, водка и видови пиво - 10:00 -18:00

Cigar Bar - Премиум виски, коњак, текила, рум, џин, ликер, водка и видови пиво - 24ч

Golf Club - Премиум виски, коњак, текила, рум, џин, ликер, водка и видови пиво - 07:00 - 19:00 со доплата

Elenore Night - Премиум виски, коњак, текила, рум, џин, ликер, водка и видови пиво - 23:30 - 03:00

Minibar - се полнува еднаш дневно - Вода (4 шишиња x 0,50 cl) Coca Cola (2 шишиња) Диетален Coke (2 шишиња) Овошен сок (1 x 200 ml) Тоник (1 шише) Минерална вода (2 шишиња) Пиво (2 шишиња x 33cl) Вино (2 шишиња x 18 cl) Fanta (1 шише) Sprite (1 шише) Чипс (1) Чоколада (1) Гумени бонбони (1).


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.