Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Белек

Област:

Белек

Аеродром:

35 км

Карактеристики на сместувањето

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

6 дизајн соби.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Детали:

Ејнџелмун за младенци (бесплатно): Експресно пријавување, приоритет за сервирање во а ла карт, при влез во соба декорација на креветот со црвен свилен чаршав, торта со логото на Адам и Ева, вино, благо и овошје. За букирање на меден месец потребен е документ за венчани не постар од 90 дена до пристигнувањето во хотелот. Документот треба да се прикаже на рецепција.  
 

Хевнмун вип за младенци (со екстра доплата): Експресно пријавување, приоритет за сервирање во а ла карт, при влез во соба декорација на креветот со црвен свилен чаршав, полно џакузи, рози, доручек во соба вториот ден, торта со логото на Адам и Ева, вино, благо и овошје.

Родендени и прослави: Бесплатна торта со логото на Адам и Ева и шампањ во соба.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Платформа:

1 дрвена платформа.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Детали:

Павилјони на плажа – максимум за двајца, 70 еур / ден.

Забава

Диско:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Професионални танцувачки шоуа, музички шоуа, музика во живо (одредени денови), забави, забава на пристаниште (еднаш во неделата).

Дневни активности:

Спорт и релксација, утрински вежби, часови по танц, степ аеробик, ватерполо, гимнастика во вода.

Детали:

Анимационата програма и работното време на баровите и рестораните зависат од временските услови.

Инфраструктура

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување автомобил:

Со доплата.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен доктор по потреба. Интернетот е достапен во соба, во лоби и во главната зграда.

Базени

Топол базен:

Достапен.

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите

Релакс базен: Долг 54 м, со 650 м2. 
Сансет базен: Долг 104 м. со 936 м2. 
Надворешни базени за вилите: 1 - 420 м2, 2 - 250 м2. 
Базен со тобогани – 160 м2. 
Длабочината на базените е 140 цм. Внатрешниот простор со топол базен работи од 1 Ноември до 31 Март.
Надворешните базени и тобогани не работат во зимската сезона.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Бесплатно.

Парна бања:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Детали:

СПА ЦЕНТАР 5,500 m² површина: 
Бесплатно: 
- Фитнес центар 500 m² 
- Финска сауна 12.50 m² 
- Турски амам 256 m² 
- Соба со ароми 
- Парна бања
- Соба за одмор
- Затворен базен со хидротерапи и џакузи 
- Руска сауна 12.50 m² 
- Шок базен 

Со доплата: 
- 2 приватни Турски амами 
- Масажи и терапии 
- Маникир/Педикир 
- Третмани за лице и тело 
- “Спа свита”

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Сквош:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

4 тениски игралишта со синтетички терен (осветлување и часови со доплата, рекети и топчиња бесплатно). Потребна е резервација.

А ла карт ресторани:

Mezes: рибен ресторан (19:00-22:00). По мени, 20 еур по лице. 
Sarki: Турска кујна (19:00-22:00). По мени, 20 еур по лице. 
Steak House: Пушено месо, стек. (19:00-22:00). По мени, наплата по мени.
Eros: афродизијак мени (19:00-22:00). По мени, наплата по мени.
Blind: Вечера во мрак (19:00-22:00). По мени, наплата 25 еур по лице.
Arrigato: Јапонска кујна (19:00-22:00). По мени, со доплата. 
Basilico: Италијанска кујна (19:00-22:00). По мени, 25 еур по лице.
Потребна е резервација 2 дена однапред. 
Рестораните се отвараат наизменично (не работат секој ден).
Треба да се следи дрес-код.

Барови:

Артиум бар: работно време 09:00-00:00
Cheer Bar (во лоби): работно време 10:00-23:30. 
Диско бар: работно време 23:30-02:30. 
Regular Bar (покрај базен): 10:00-19:00 (не работи во зимска сезона). 
Sunset Bar (покрај базен): 10:00-00:00 (не работи во зимска сезона). 
Бар на плажа: 09:00-18:00 (не работи во зимска сезона). 
* Работното време на баровите може да варира во зависност од временските услуги.
Ложите во диско барот и шоу центарот се наплаќаат.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 13:00-14:30, вечера 19:00-21:30. Шведска маса. 

Турско лепче, сладолед, мини оброци покрај базен - 12:30-17: 00 часот.
Secret Bistro: ноќно мени (23:30-03:00) и ран појадок (03:00-07:00 часот). 
Ebruli Confectionery (Во Атриум бар на 0 кат): 16:00-19:00.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Ultra All Inclusive системот вклучува: локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци и сладолед.
Со доплата: Свежо цедени сокови, шампањи, вина, флаширани пијалоци, премиум пијалоци постари од 12 години (коњак, виски), увозни вина.. 
Сите пијалоци се служат на маса, освен за појадок. Дрес-код е задолжителен во сите ресторани.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.