Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Белек

Област:

Белек

Аеродром:

35 км

Карактеристики на сместувањето

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

6 дизајн соби.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Детали:

Ејнџелмун за младенци (бесплатно): Експресно пријавување, приоритет за сервирање во а ла карт, при влез во соба декорација на креветот со црвен свилен чаршав, торта со логото на Адам и Ева, вино, благо и овошје. За букирање на меден месец потребен е документ за венчани не постар од 90 дена до пристигнувањето во хотелот. Документот треба да се прикаже на рецепција.  
 

Хевнмун вип за младенци (со екстра доплата): Експресно пријавување, приоритет за сервирање во а ла карт, при влез во соба декорација на креветот со црвен свилен чаршав, полно џакузи, рози, доручек во соба вториот ден, торта со логото на Адам и Ева, вино, благо и овошје.

Родендени и прослави: Бесплатна торта со логото на Адам и Ева и шампањ во соба.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Платформа:

1 дрвена платформа.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Детали:

Павилјони на плажа – максимум за двајца, 70 еур / ден.

Забава

Диско:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Професионални танцувачки шоуа, музички шоуа, музика во живо (одредени денови), забави, забава на пристаниште (еднаш во неделата).

Дневни активности:

Спорт и релксација, утрински вежби, часови по танц, степ аеробик, ватерполо, гимнастика во вода.

Детали:

Анимационата програма и работното време на баровите и рестораните зависат од временските услови.

Инфраструктура

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување автомобил:

Со доплата.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен доктор по потреба. Интернетот е достапен во соба, во лоби и во главната зграда.

Базени

Топол базен:

Достапен.

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите

Релакс базен: Долг 54 м, со 650 м2. 
Сансет базен: Долг 104 м. со 936 м2. 
Надворешни базени за вилите: 1 - 420 м2, 2 - 250 м2. 
Базен со тобогани – 160 м2. 
Длабочината на базените е 140 цм. Внатрешниот простор со топол базен работи од 1 Ноември до 31 Март.
Надворешните базени и тобогани не работат во зимската сезона.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Бесплатно.

Парна бања:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Детали:

СПА ЦЕНТАР 5,500 m² површина: 
Бесплатно: 
- Фитнес центар 500 m² 
- Финска сауна 12.50 m² 
- Турски амам 256 m² 
- Соба со ароми 
- Парна бања
- Соба за одмор
- Затворен базен со хидротерапи и џакузи 
- Руска сауна 12.50 m² 
- Шок базен 

Со доплата: 
- 2 приватни Турски амами 
- Масажи и терапии 
- Маникир/Педикир 
- Третмани за лице и тело 
- “Спа свита”

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Сквош:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

4 тениски игралишта со синтетички терен (осветлување и часови со доплата, рекети и топчиња бесплатно). Потребна е резервација.

РЕСТОРАНИ

Главниот ресторан

Појадок - диетален бифе, кафе, чај - 07:00 - 10:00

Доцен појадок - 10:00 - 11:00

Ручек - диетален бифе, сите пијалоци се служат на маса - 13:00 - 14:30

Вечера - 19:00 - 21:30

Regular Snack Corners

Ручек 12:30 - 15:30

Сладолед, пица, döner, компир, сендвичи, пржено пилешко, вафел, палачинки, торти - 12:30 - 17:30

Secret Bistro

Доцна вечера 23:30 - 03:00

Ран појадок 03:00 - 07:00

Ebruli Patisserie - Слаткарница & пијалоци 16:00 - 19:00

Room service - Мени за храна & пијалоци (достапна 24ч.) со доплата

A’ LA CARTE РЕСТОРАНИ

Mesez fish - A’la Carte Restaurant - медитеранска кујна 19:00 - 22:00 со доплата

Şark-i turkish - A’la Carte Restaurant - специјална турска кујна 19:00 - 22:00 со доплата

Steak House Steak - A’la Carte Restaurant - 19:00-22:00 со доплата

Eros Aphrodisiac - A’la Carte Restaurant - специјален ресторан за парови 19:00 22:00 со доплата

Blind Darkness - A’la Carte Restaurant - вечера во темнината 19:00 - 22:00 со доплата

Arrigato Sushi - A’la Carte Restaurant Healthy - јапонска кујна 19:00 - 22:00 со доплата

Basilico Italian- A’la Carte Restaurant - италјанска кујна 19:00 - 22:00 со доплата

*** Според кодексот на облекување, гостите кои носат облека на пример шорцеви, костим за капење, папучи, не можат да влезат во ресторанот.

БАР

Cheer Бар - 10:00 - 23:30

Regular Бар - (коктели) 10:00 - 19:00

Beach Бар - 09:00 - 18:00

Atrium Бар - 09:00 - 00:00

Show Center Бар - 21:30 - 00:00

Lab Диско Бар - 23:30 - 02:30

Sunset Бар - 10:00 - 00:00

***MINIBAR - Се полнува со вода и пиво еднаш дневно.

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ

1. Сите пијалоци ќе се сервираат во чаши, нема услуга за пијалоци во шишиња.
2. Сите пијалоци ќе бидат сервирани на масата од персоналот (освен во појадок).
3. Персоналот има право да одбие да служи алкохол, доколку гостинот е под дејство на алкохол.
4. A la Carte рестораните се со доплата.
5. Според кодексот на облекување, гостите кои носат на пример шорцеви, костим за капење, папучи, не можат да влезат во ресторанот..
6. Restaurants are open upon demand and weather conditions.
7. Луксузните увезени пијалоци (12 год+ виски, коњак, бурбон VSOP/XO итн.) и некои други увезени пијалоци, не се вклучени во концептот.
8. Минибарот се полнува секој ден со без-алкохолни пијалоци, вода и пиво.
9. Услуга во соба се доплаќа.
10. Сите свежо овошни сокови се со доплата.
11. На гости под 18год. не се служи алкохол.
12. Според турскиот закон, пушењето е забрането во затворен простор.
13. Гостите треба до носат алки од хотелот за безбедност и можност за користење на хотелските капацитети.
14. Хотелот има право да направи измени во концептот, без да им даде информации на институциите.
15. Adam & Eve хотелот е само за возрасни (+16).


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.