Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Белек

Ресорт:

Белек

Aеродром:

35км

Сместувачки услуги

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

6 Стандардни соби

Соседни соби:

Не

Соби за непушачи:

Пушењето не е дозволено во соби

Плажа

Крпи:

Бесплатно

Лежалки:

Бесплатно

Душеци:

Бесплатно

Платформа:

1 дрвена платформа (работно време 15/05 до 30/09)

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Приватна и песочна плажа.

Влез во море:

Песок.

Детали:

Павилиони на плажа - 90 еур / преку ден (09: 00-18: 00). 
Во зимен период плажата е отворена, во зависност од временските услови.

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерна програма:

Вечерна програма.

Дневна програма:

Спорт и слободни активности .

Детали:

Во аниматорскиот тим има Руски аниматори. 
Преставите се во амфитеатарот во период од  15/05 до 30/09. 
Пијалоците во диско се бесплатни (како е наведено во концептот). 
Сите надворешни активности и програма се во зависност од временските услови.

Инфраструктура

Aмфитеатар:

Достапен

Кино:

Бесплатно

Доктор:

Се наплатува

Берберница:

Се наплатува

Перална:

Се наплатува

Салон за убавина:

Се наплатува

Продавници:

Достапени

Кредитни картици:

Master Card, Visa

Перкинг:

 Бесплатно

Рента кар:

Се наплатува

Комјутерски игри:

Се наплатува

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Лекар со најава.Wi-Fi – во лоби и во собите.

Услуги за деца

Детскио креветче:

Бесплатно

Детско столче во ресторант:

Достапени

Игротека:

Достапена

Mини клуб:

Достапен

Базен:

Достапен

Градинка:

Бесплатно

Изнајмување на бебешки колички:

Се наплатува

Гувернанта:

Се наплатува

Детали:

Надворешни  и внатрешни  детски базени.
Мини клуб за деца од 4-12 години. Игротеката за деца е со површина од 1000 m.,раб.време од  09: 30-12: 30/14: 30-17: 30. 
За вечера во главниот ресторант се служи и детско мени.За вечера , во главниот ресторант, на услуга има блендер и притоплувач за бебешка храна.
Бебисотерка на барање, 20 еур на час.Изнајмување на количка за бебиња, 10 еур на ден.
надворешна и внатрешна игротека.
На барање: 
- Бањарки за деца, влечки, 08: 00-23: 00, 
- Млеко во собите; 
- Влажни марамици и пудер,
- Бокал, чинија,лигавка,
- Радио-дадилка и апарати за затиплување на бебешки шишиња, Radio-nanny and apparatus for heating the bottle со депозит); 
- Пелени за ургентжна употреба, (3 парчиња),  
(сите услуги, вклучени во концептот се достапни на барање.

Базен

Баен со топла вода:

Достапен

Внатрешен  базен:

Достапен

Надворешен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапен

Детали за базенот и тобоганите:

2 надворешни базени со ладна вода,на површина од  area: 5000 м2. И 1800 м2 M. 
1 олимписки внатрешен базен со ладна вода, со површина од  ​​200м2 , се зтоплува во зиска сезона. Работно време  од 08: 00-20: 00. 
7 тобо за возрасни и 2 тобогани за деца, незатоплени, со раб. Време од  09: 30-12: 00 и од  13: 00-17: 30. 
Павилјоните покрај базен се  - 85 еур на ден од  (09: 00-18: 00). 
надворешнитре базени и тобогани не работат во зимска сезона.

СПА

Хамам:

Бесплатно

Џакузи:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Mасажи :

Се наплатува

Детали:

СПА од  (08: 00-20: 00).

Спорт

Кошарка:

Бесплатно

Изнајмување на велосипед:

Се наплатува

Куглање:

Се наплатува

Нуркање:

Се наплатува

Мини фудбал:

Бесплатно

Голф:

Се наплатува

Теретана:

Бесплатно

Tенис:

Бесплатно

Пинг-понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Се наплатува

Детали:

4 тенис часови (курс) за опрема и осветлување и тренер со доплата. 
Футба: на територија на хотелот има 1 професионален терен со стандарди на FIFA (105x68 м). Хотелот постојано има професионални фудбалски тимови на тренинг.Водените спортови не се достапни во сезона-зима. 

А ла карт ресторанти/систем бифе:

"Zeythin" – Италијанска кујана. "Wasabi" – Азиска кујна, "Kishnish" – Турска кујна (затворена  во зимска сезона). "Kekick" – Медитеранска кујна ((затворена  во зимска сезона). 
Работно време во рестораните 19: 00-23: 00. 
Посета на ресторантите е со доплата, резервација за истите на барање.

Бар:

Casablanca: лоби бар, постојано. 
Serbet (бар на базен), раб.време од 09: 00-00: 00 (зтворено во зимска сезона). 
Sumac Bar 09: 00-00: 00 (затворено во зимска сезона). 
Ванила-слаткара раб.време од  13.00-18.00, чај, кафе, слатки. 
Сладолед и Вафел 12: 00-18: 00 (затворено во зимска сезона. 
Лотус-диско бар со раб.време од  23: 00-03: 00.

Детско мени:

 Бесплатно

Диетално мени:

Бесплатно

Редослед во главен ресторант:

ISOT: појадок од 07: 00-10: 00; ужина од 10: 00-11: 00, ручек од  12: 00-14: 30; вечера од 19: 00-21: 30; ноќна закуска од  23: 00-07: 00 (бифе). 
Преку ден  од  12:30 to 16:00 закуските се нудат во снек барот и снек ресторантот. 
Во текот на зимската сезона, можност за промени во распоредот на оброци во ресторантот.
Алкохолни пијалоци не се служат за времетраење на појадокот. 
Увозните пијалоци не се служат во главниот ресторант.
Во сите ресторанти и барови,за послужувањето е  со келнери. (за време на појадокот – се послужува чај о кафе, за времетраење на ручекот се сервираат алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Концепт на услуга:

Ултра Ал Инцлусиве

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Детали:

Системот на "Ultra All Inclusive" е  постојано, вклучува локални пијалоци  и алкохолни пијалоци, како и некои увозни пијалоци и сладолед.
Со доплата: некои увозни пијалоци, луксузни пијалоци и флаширани пијалоци. 
Безглутенски пијалоци, со најава. 
Зимскиот концепт на хотелот ќе се објави дополнотелно.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.