Ново пребарување

Држава:

Турција

Област :

Белек

Ресорт:

Белек

Аеродром:

35 km

Оддалеченост

на ресортот до центар на Белек

2 km до центар на Белек

   

Сместување  -  услови

Сместување со миленичиња:      

Не е дозволено

Соби за особи со специјални потреби

 5 стандардни соби

Соби за пушачи(не)

Пушењето  е забрането во собите

Дополнително:

За младенци (не подоцнаод 3 месеци од венчавањето): 
- Овошна кошничка, 
- Пенливо вино, 
- Торта, 
- Постелнина за младенци. 

За гости со посебни потреби 24 часови собна услуга
На денот  на пристигнување плодна плоча .

Плажа

Крпи:

Бесплатно

Лежалки за сончање:

Бесплатно

Дрвена платформа:

Должина од  1100 sq.m.

Чадор за сонце:

Бесплатно

Плажа:

Приватна плажа.

Должина на плажа:

270 m

Влез во море:

Песочно

Детали:

Павиљоните се наплаќаат .

Забава

Диско:

Бесплатен влез

Вечерни  програми:

Вечерни програми: забави и шоу програми, музика во живо (забави на пристаништето и во близина на базенот, професионални претстави во амфитеатарот и др. Холдинг шоуата во амфитеатарот започнуват  во мај , зависно  од временските услови).

Дневна забава:                                             

Спорт и рекреативни активности на плажа и покрај базенот

Коментари:

Тимот на аниматори  од 40 луѓе (во  летната  сезона  на  зборуваат  на  руски јазик).

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен

Кино сала:

Бесплатно

Лекар:

Се наплаќа

Менувачница:

Достапна

Фризерски салон:

Се наплаќа

Перална:

Се наплаќа

Салон за убавина:

Се наплаќа

Продавници:

Допстапни

Хотелот ги прифаќа:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатен

Рента кар:

Се наплаќа

Компјутерски игри:

Се наплаќа

Wi-Fi:

Бесплатно

Напомена:  

Лекар на  барање (на час ). библиотека

Услуги за деца 

Детско креветче:

Бесплатно

Детско столче за хранење:

Досптапно

Градинка:

Достапна

Мини клуб:

Достапна

Базен :

Достапен

   

Изнајмување на колички за бебе:

Бесплатно

Дадилка:

Се наплаќа

Коментари:

1 затворен детски базен (длабочина 40 см), 1 детски базен со 4 слајдови (длабочина 40 см), 2 отворени детски базени (длабочина 40 см).Забавниот комплекс  Еверланд  е наменет за деца на возраст од 1 до 17 години. Индивидуалните услуги за чување на деца се плаќаат, за бебиња од 1 година и постари (за време на неработните часови на Еверланд) приближна цена  би  била околу 15 евра / за час.

Мини клубот е поделен на возрасни групи:

Од  1-3 години: услугите се обезбедени само во игротеката за деца. Бебе седи за време на работното време во клубот, бебешка соба, спална соба, соба за играње, и  место за подготовка на бебешка храна, менувачка маса, шетач, бебешка облека, музичка ламба, потопла храна  за бебиња, тенџере (ако е достапно, на барање).

Мини клуб ( деца од 4 -7 години), Јуниор клуб (деца од 8-12 години): детски ресторан, кино, соба за игри -лавиринт мек, креативна соба, Лего соба, детски амфитеатар, игралиште во градината (под балдахин) , диносаурус ископувања.

Деца од 14-17 години: бар дизајниран специјално за тинејџери кој  нуди само безалкохолни пијалоци.

Евереленд  започнува  со работа  од 1 април до 31 октомври со работно време  од(10: 00 - 23: 00).

Изнајмување на колички за бебиња (бесплатно, според достапноста).

За деца до 12 години  во  просторијата на денот на пристигнување се обезбедуваат: мечето како подарок, млеко во мини-бар, детски шампон, сини / розеви бањарки и папучи (деца од 3-12 години), детска бања , Нокшир.

   

Pool

Внатрешен базен:

Достапен

Отворен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапен

Услови за базен и тобогани:

Надворешен базен  (6,630 sq.m). крпи за плажа,чадори надворешен базен  (210 sq.m). 
5 слајдови за вода, работно време од 10: 00-12: 00 и од 14:  00 -17: 00 (работата на Воден парк  зависи од временските услови).Водата од сите базени е свежа. Отворените базени и слајдови не работат во зимската сезона.

СПА

Спа центар:

Се наплаќа

Амам:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Масажи:

Се наплаќа

Услови:

Спа центар  4 500 sq. M., работно време од 09:00 -20:00.

СПОРТ

Кошарка:

Беспалтно

Билијард:

Бесплатно

Куглање:

Се наплаќа

Мини футбал:

Бесплатно

Мини голф:

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Тенис:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водни спортови:

Се наплаќа

Услови:

2 тениски игралишта со тартански слој, осветлување ( со доплата), изнајмување рекети и топки (бесплатно), тренерски услуги (доплата, околу 40 евра / час). Еден од тениските игралишта се користат  за одбојка и кошаркарски терен.

Спортските капацитети на отворено се предмет на временски услови

A la carte ресторани / шведска маса: 

: Отомански, италијански, мексикански, француски (12 +)   ,  рибни ресторани и  јапонски  A ла карт ресторани.

Работно време на рестораните 19:0 - 22:00.Резервацијата е потребна (се наплаќа).

Во рестораните од А ла карте се наплаќа само резервација по лице, со исклучок на Тепенаки , каде плаќањето се врши според менито.

Деца од 0 до 6 години посетуваат бесплатно, од 7 до 12 години - 50%  попуст.

Во зимската сезона има: отомански, мексикански, француски и јапонски ресторани.

 

Бар:  Аб Ахајат (лоби бар): Отворено од 09:00-00:00

близина на плажа. Пијалоци се сервират на масата.

Мини оброци 16:00 -17:00 традиционални турски колачи и тортиљи.

Каламата 12: 30-16:00 - избор на јадења на менито, услуга на шанкот  во близина на базенот.

Перла Бистро Снек 12: 30-16: 00 - Закуски и десерти.

Слаткарница (во летната сезона) 14:00-18:00  бисквити, колачи  и  сладолед.

Базен Бар (само летна сезона): отворен од 10:00- 00 00.

Игра зона: работи деноноќно.

Пјер бар (само во летната сезона): отворен од 09:00-19:00, безалкохолни пијалаци и пиво..

Бар на плажа (само  летната сезона):отворен од 10:00-18:00, безалкохолни пијалоци и пиво.

Томбеки (само  летната сезона): отворен од 16:00-00:00, наргиле (се напалаќа), турски чај и кафе.

Витамин бар: отворен од 09:00-20:00, свежи сокови и растителен  ,руски  чај.

Хамам бар: отворен од 09:00-20:00, безалкохолни пијалаци.

Топлина на Југ: диско бар, отворен од 23:00 - 03:00,

Лејк  Бар (само летната сезона): отворен од 10:00-18:00, безалкохолни пијалоци и пиво,

Тин Бар (за тинејџери, кој работи само во летната сезона): отворен од  10:00-12:30/ 14:30-18: 00/ 20:00-23:00, се нудат само  безалкохолни пијалоци.

Детско мени :

Бесплатно

Диетално мени:

Бесплатно

Распоред на главниот ресторан :

Главен појадок  07:00 -10:00, доцен појадок 10:00 -11:00, ручек  12:30 -14:30, вечера 19:00 - 22:00, доцна вечера 23: 30-01:30. Мини  кујна за бебиња каде мајките сами им ги приготвуваат оброците на своите  бебиња.
доручек во Езерска куќа Ла салса 07: 00 -11: 00.
детски  ручек во ресторан Еверланд: 12: 00 -14:00, 15:00-15: 30 колачиња,овошје  и сладолед . 18:00 - 20:00 вечера во  
ресторан софа снек(само летна сезона  ) 12:00 -16:00, нуди турски тестенини,овошје и салати во непосредна близина.

 Вегетаријански оброци:

Бесплатно

Детали:

Системот на  "ELA all inclusive" работи 24 часа, вклучува бесплатно безалкохолни и алкохолни пијалоци од локално производтство, и некои увезни пијалоци. 
екстра се наплаќа: VSOP & XO виски од премиум класа некои увозни и локални вина, увозни пијалоци, енергетски пијалоци, цигари и наргиле. 
Собна услуга е активна од 02:00 to 07:00, сите пијалоци се сервираат на маса.

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.