Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран во Ларадострикт, 12км од центар, на Анталија, а од Анталиски аеродром 10 км оддалечен.Во близина на хотел се Неарби хотел и Миракл хотел.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е отворен 2003 год, а последно реновирање е во 2014 год, на површина од 95.000м2. Се состои од 9 згради (анекс стандард -базен, анекс стандард- градина, како и анекс фамилијарни соби, со 5 лифта. 

Хотелот прифаќа лица со ограничени способности.


Прифаќа кредитни картици Visa, MasterCard, Euro card.


ПЛАЖА

Сопствена плаж, песок, веднаш до хотелот, долга 165 м.Лежалки за сонце, чадори, душеци, пешкири за плажа- со доплата.Влез во плажа , песок, со дрвена платформа.Павилијони-тенди Cabana и  Gazebo – со доплата.. Тушеви, спасувачки екипи, кабини за преслекување- на плажа.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • 3 надворешни базени (4500м2, 1250 м2  и 350 м2, со тобоганани.
 • Затворен базен 170м2, со затоплување.
 • Главен ресторант
 • 3 A'la Carte ресторанти – Турски, рибен и Италијански (со напревена ресервација, со доплата.
 • 8 барови(2 во лоби, 3 базен бар, на плажа, диско бар, кугла бар и слаткара.
 • 4 тениски терени со тврда подлога.
 • 5 фудбалски игралишта со тревна површина.
 • 12 конференциски простории од 30м2 до 1173 м2The shops

Важно

Миленичиња не се дозволени.

СМЕСТУВАЧКИ УСЛОВИ

Хотелот брои 586 соби, со поглед на море, на базен, на планина, како и поглед на градина. Собите се опремени со: централна клима,сателитска TV со руски канали, директна телефонска линија, мини бар, Wi-Fi (бесплатно), купатило, туш, фен, балкон, сеф (бесплатен).

Под во собите/тепих/паркет

Чистење на соби секој ден

Менување на постелнина 3 пати во неделата.

Менување на пешкири 3 пати во неделата

УСЛУГИ
Забава и Спорт

БЕСПЛАТНО

 • Анимација со Руси, Animation in Russian
 • Жива музика,
 • Турска бања, сауна, парна бања
 • Теретана, џакузи
 • Фитнес центар
 • амфитеатар
 • диско
 • пинг понг
 • Одбојка на плажа
 • Кошарка
 • Aeробик
 • Teнис

СО НАПЛАТА

 • Салон за убавина, фризер.
 • Maсажа, пилинг
 • Интернет кафе, комјутерски игри
 • Куглање, билјард
 • Teниски часови
 • Осветлувањ и тениска опрема
 • Фудбалски игралишта
 • Сите видови на водени спортови

ОСТАНАТИ УСЛУГИ

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно и низ целиот хотел)
 • Перална
 • Meдицински услуги
 • Рента кар

ЗА ДЕЦА

 • Детски анимации на Руски
 • Претстави, за роденденски слави
 • Детски клуб  "TINI KIDS" (од 4 до 12 години)
 • Детски дел во отворен базен 277 м2, 4 тобогани
 • Внатрешен детски базен
 • Во ресторант детски столици
 • Занимална соба
 • Надворешна игротека
 • Гувернанта со резервација, со доплата

UAI - Ultra All Inclusive

Концептот вклучува: појадок, ручек, вечера-бифе услуга, за појадок сок од порокал бесплатно, закуски и послуга во соба од  03:00 to 07:00, сладолед, кафе, чај, колачи-одредени часови, како и диетно мени и вегетаријански оброци, доцна вечера,ноќни закуски, и некои увозни пијалоци, како и локални пијалоци(безалкохолни исто).

Услугите во  A'la Carte ресторантите, и свежо цеден портокал –си доплата.

...Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.