Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран покрај река, на 6 км од Белек и 3 км од Кадрије. Аеродромот е на 25 км оддалеченост. Хотели во близина: Астериа, IC Сантаи, Клуб Мега Сарај.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е отворен во 2013 година и зафаќа површина од 170.000 м2. Се состои од зграда со 6 ката и фамилијарна зграда со 3 ката со фамилијарни свити. Постојат и ВИП вили на 2 ката.

Хотелот е соодветен и за лица со инвалидитет.


Се прифаќаат Виза и МастерКард картички.


Плажа:

Приватна песочна плажа на 1,2 км оддалеченост од хотелот, долга 1 км. Превозот до плажа е со бродче, во времетраење од 3 до 7 минути и е бесплатен преку ден. Чадорите, лежалките и крпите за на плажа се бесплатни. Павилјоните на плажа се наплаќаат. Влезот во морето е песочен со ситни камчиња, а плажата располага со тушеви и кабини за пресоблекување.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Базени на отворено: главен базен со 8.138 м2, олимписки базен со 1250 м2, базен со морска вода со 655 м2, базен за возрасни со 300 м2, детски базен во Тини клуб со 52 м2, забавен детски базен со 467 м2 и фамилијарен базен со 65 м2 површина.
 • Олимписки базен со 1250 м2.
 • Базен на затворено со 312 м2, детски базен со 22 м2.
 • Главен ресторан со 6 тематски делови.
 • 6 а ла карт ресторани (со доплата): Турски, рибен, италијански, вечера на брод, вечера покрај базен, повеќе типови на брод.
 • 12 барови и 1 слаткарница
 • 7 тениски терени (3 глинени и 4 про глинени).
 • 3 фудбалски терени
 • 22 конференциски сали од 72 до 1980 м2.

Важно:

Сместување со домашни миленици не е дозволено.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА СМЕСТУВАЊЕТО

Хотелот располага со 600 соби, со поглед на градина, базен или планина.

Собите се опремени со: Централна климатизација, во вилите индивидуална клима, сателитска ТВ со руски канали, ЛЕД ТВ, бесплатен мини бар, вилите дополнително имаат и фрижидер, сет за чај и кафе, директен телефон, бесплатен интернет, фен, бања, влечки, бањарки, балкон, електронски сеф.

Подови: Паркет.

Чистење на соба: Секој ден.

Промена на постелнина: Секој ден.

Промена на крпи за на плажа: Секој ден.

УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно:

 • Музика во живо
 • Турска бања, сауна, парна бања
 • Фитнес центар
 • Кино
 • Диско
 • Пинг понг
 • Пикадо
 • Одбојка на плажа
 • Кошарка
 • Аеробик
 • Тениски терен (попладне)
 • Сурфање (само со лиценца)
 • Часови по латино и ориентални танци
 • Часови по готвење

Со доплата:

 • Центар за здравје
 • Салон за убавина, фризер
 • Масажа, пилинг
 • Интернет корнер
 • Куглање
 • Билјард
 • Часови по тенис
 • Осветлување на тениски терен и реквизити
 • Фудбалски терен
 • Продавници, фото студио
 • Водни спортови (освен сурфање)

Останати услуги:

 • Менувачница
 • Бесплатно ви-фи низ хотелот
 • Изнајмување на инвалидска количка
 • Перална / Хемиско чистење
 • Кројач
 • Фотограф
 • Медицински услуги
 • Изнајмување на автомобил
 • Изнајмување на велосипед

ВИП КОНЦЕПТ

Во вила со 360 м2 со поглед кон голф терени:

 • Приватен базен на отворено
 • Градина
 • Тераса
 • 2 спални соби
 • 1 дневна соба
 • 1 соба за собарки
 • Отворена кујна
 • Посебно место за сончање
 • Голем кревет
 • 2 бањи

ЗА ДЕЦА

 • Забави
 • Игралиште со лулашки
 • Детски клуб (од 3 до 11+ години): тини-мини 0-3; тини 0-4; тини 8-11; тини 11+
 • Специјални програми за деца со посебни потреби
 • Програми согласно старосните групи
 • Детски забавен базен од 467 м2
 • Базен со тобогани со 241 м2
 • Фамилијарен базен со 65 м2
 • Детски базен на затворено со 22 м2
 • Детски ресторан во главниот ресторан, детско мени за ручек и вечера
 • Детски столчиња во главниот ресторан
 • Соба за игри
 • Плејстејшн во одредени часови
 • Игралиште на отворено
 • Дадилка (со резервација, со доплата)
 • Бебешка количка, радио дадилка со доплата

ГЛАВЕН РЕСТОРАН

High Class AI - High Class All Inclusive

Составен од 5 различни делови украсени со различни концепти вклучувајќи посебна област за деца, главниот ресторан нуди многу богата бифе за појадок, ручек и вечера и исто така диетален бифе за гостите кои се грижат за својата исхрана и бифе за оние кои сакаат да имаат закуски во текот на ноќта.

POPPET’S RAILWAY

Специјално дизајниран како посебна област за деца со цел да можат да ги јадат своите оброци додека се забавуваат.

OKEANOS A LA CARTE RESTAURANT

Нуди специјални алтернативи за морска храна и свежа риба подготвени од професионални готвачи.

PASCARELLA A LA CARTE RESTAURANT

Италијанска кујна со толкување на искусни готвачи со различни видови на вино, ресторанот Pascarella A la Carte ви овозможува убава атмосфера во затворен простор или покрај базенот.

HASIR A LA CARTE RESTAURANT

Традиционална турска храна, döner, ќебаб, регионални десерти ви овозможува привилегирана вечера со својата посебна околина и пејзаж.

BEEF GRILL CLUB A LA CARTE RESTAURAN

Нудејќи ги алтернативите за месо кои се специјално подготвени и сочувани под посебни услови, Beef Grill Club ве поканува во елегантна атмосфера покрај реката. Гостите кои престојуваат во Вилите можат да имаат прекрасен почеток на денот со традиционалната опција за мешан појадок која е достапна во Beef Grill Club.

BOAT A LA CARTE RESTAURANT

За време на прекрасно патување со брод, назначен специјално за вас, можете да имате незаборавна ноќ додека да имате романтична вечера покрај прекрасниот пејзаж.

CABANA A LA CARTE RESTAURANT

Специјални области покрај базенот, можете да уживате во специјална вечера под ѕвездите.

GREEN LAGOON SNACK RESTAURANT

Нудејќи услуга покрај реката, Green Lagoon Snack ресторанот ви овозможува да уживате во традиционалните турски оброци, како што се „döner“ и „pide” (пита леб)“.

PITA PAN

Пита леб, турски палачинки и Hamsiköy пудинг оризот дефинитивно треба да ги пробате.

STELLA SNACK RESTAURANT

Нуди услуга на гостите кои би сакале да го поминат целиот ден на плажа уживајќи во морето.

CAFES AND BARS

Во лобито или покрај базенот или на плажа… Секој агол на „Titanic Deluxe Golf Belek“ нуди услуга со 13 барови и кафулиња, има посебно место каде можете да земате пијалок. Bebek Café за пенесто турско кафе после појадок, Caprice слаткарницата за вкусна торта со чај од 5 часот.

 • Cordelia – Lobby  Bar
 • Noble – Irish Pub  Bar
 • Bebek – Coffee and Tea House
 • Centric – Pool Bar
 • Comfort – Pool Bar
 • Aqua – Pool Bar
 • Olympic – Pool Bar
 • Solaris – Beach Bar
 • Aristocrat – Lounge Bar
 • Citrus – Vitamin Bar
 • Target – Bowling Bar
 • Caprice Patisserie
 • Eternity – Night Club and Disco Bar
 • Ice Bar – Ice Cream Bar

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.