Ново пребарување

Име на хотел: Crystal De Luxe Hotel

Датум на отварење: 2008

Последно реновирање: 2014

Категорија: 5*

Концепт: Ultimate All Inclusive

Адреса: Yeni Mah. 501 Sok. No:9 Kemer/Antalya

Телефон: + 90 242 814 75 35

Факс: + 90 242 814 75 40

Е-маил: info.deluxe@crystalhotels.com.tr

Wеб-страна: www.crystalhotels.com.tr

До плажа: 50m

До аеродром: 56 km

СОБИ

577 соби имаат поглед кон морето, 257 од нив имаат страничен поглед на море, поглед кон градината.

Истотака има и соби за хендикепирани гости.

Стандардните соби се 27м2. Може да се сместуваат до 2+1. Во собата има: еден брачен кревет и еден единечен кревет, централна климатизација, сателитска телевизија и музички канали, интернет, мини бар(без-алкохолни пијалоци), сеф, телефон, балкон. Во бања има: телефон, фен и туш кабина.

Стандардните соби со морнарски кревет се 27м2. Може да се сместуваат до 2+2. Во собата има: еден брачен кревет и еден морнарски кревет, централна климатизација, сателитска телевизија и музички канали, интернет, мини бар(без-алкохолни пијалоци), сеф, телефон, балкон. Во бања има: телефон, фен и туш кабина.

Фамилијарните соби се 40м2. Може да се сместуваат до 2+2. Има 2 соби со поврзна врата + едно купатило, балкон. Во собата има: централна климатизација, сателитска телевизија и музички канали, интернет, мини бар(без-алкохолни пијалоци), сеф, телефон. Во бања има: телефон, фен и туш кабина.

Султан Suite се 75м2. Може да се сместуваат до 4+2. Има 2 одделни соби, една дневна соба и 2 одделни купатила, во едната има Jacuzzi и туш кабина а другата када. Во собата има: централна климатизација, TV, интернет, мини бар(без-алкохолни пијалоци), сеф, телефон, балкон. Во бања има: телефон, фен.

Паша Suite се 55м2. Може да се сместуваат до 2+2. Има 1 соба, една дневна соба и едно купатило со Jacuzzi и туш кабина. Во собата има: централна климатизација, TV, интернет, мини бар(без-алкохолни пијалоци), сеф, телефон, балкон. Во бања има: телефон, фен.

ВО СОБА:

Централна климатизација, интернет, сеф, телефон, TV, туш кабина, мини бар, фен за коса, балкон,

БАЗЕНИ И ПЛАЖА

ГЛАВЕН БАЗЕН  140cm,

АКВАПАРК  110cm,

БАЗЕН ЗА ДЕЦА 30cm,

ВНАТРЕШЕН БАЗЕН 140cm,

ВНАТРЕШЕН ДЕТСКИ БАЗЕН 30cm,

СПА БАЗЕН 140cm.

СПА

Спа центар, сауна, амам, парна бања, фитнес центар, внатрешен базен (загреан од 31.10 до 01.04 - 26-28 степени).

РЕСТОРАНИ

Главен Ресторан PANAROMA

Бифе:

Појадок 07:00 - 10:00

Доцен појадок (Continental) 10:00 - 11:00

Ручек 12:30 - 14:30

Вечера 19:00 - 21:30

Late Dinner (Mexico - A la Carte Restaurant) 21:30 - 00:30

A la carte ресторани

РЕСТОРАН VENEZIA , ИТАЛЈАНСКА КУЈНА 19:00 – 21:30 (СО РЕЗЕРВАЦИЈА)

РЕСТОРАН МЕКСИКО,  МЕКСИКАНСКА КУЈНА 19:00 – 21:30 (СО ДОПЛАТА)

РЕСТОРАН ИСТАНБУЛ, ТУРСКА КУЈНА 19:00 – 21:30 (СО РЕЗЕРВАЦИЈА)

*** A’ la Carte рестораните се бесплатни еднаш за минимум  7 ноќевања престој.

БАР

Vital бар 10:00 - 18:00 (овошни сокови)

Beach бар 10:00 - 18:00 (без-алкохолни пијалоци, пиво, чај & кафе)

Lagoon бар (локални пијалоци)

Lobby lounge 10:00 - 23:00 (локални и увезени пијалоци)

Saphir диско бар 23:00 - 02:00 (локални пијалоци)

ЗАБАВА И АНИМАЦИЈА

Спортски игри, пикадо, концерти во живо, bocha, базен за деца.

Активности и други услуги

Улсуги кои се бесплатно: фитнес центар, тениско игралиште (со резервација), терен за кошарка, кино, пикадо, тable tennis,

Услуги кои се наплаќаат: Телефон / факс, доктор, фризер, шопинг центар, рент а кар, спа центар & спа базен (масажа), тенис топки.                     

A la carte ресторанти  / бифе:

Мекикански ресторант,Турски ресторант,Италијански ресторант. 
Можност за една,бесплатна посета на Италијанскиот или Турскиот ресторант. 
Работно време 19: 00-21: 30. Резервација однапред.

Барови:

Базен бар – нон_стоп отворенopeн. 
Лоби бар10:00 - 24:00. 
Бар на плажа10:00 - 18:00. 
Витал бар 09:00 - 21:00. 
Диско бар 23:00 - 02:00.

Диетно мени:

Бесплатно

Распоред на работни часови, за оброци во главниот ресторант:

Појадок 07:00 - 10:00, доцен појадок 10:00 - 11:00, ручек 12:30 - 14:30, вечера19:00 - 21:30, доцна вечера 22: 00-24: 00. Закуски.Во текот на денот закуските се нудат во Снек ресторантот (11: 30-16: 30).

Концепт:

 ULTIMATE ALL INCLUSIVE

Детали:

 "ULTIMATE ALL INCLUSIVE" е од 10:00 to 01:00 (од 01:00 до 10:00, локални безалкохолни пијалоци,некои увозни пијалоци, сладолед.
Со доплата : свежи сокови, шампањ, некои брендирани вина, виски, ликери, бренди и флаширани пијалоци.  
Алкохол не се служи во текот на појадокот.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.