Ново пребарување

Држава:

Турска

Област:

Белек

Ресорт:

Белек

Аеродром:

35 km

   

Услови на сместување

Сместување со миленичиња:  

Не е дозволено

Соби за особи со посебни потреби:

2 стандардни соби и 2 фамилијарни

Соседни соби:

Нема

Соби за не- пушачи:

Пушењето не е дозволено во соби

Плажа

Крпи  за плажа:

Бесплатно

Лежалки  на плажа:  

Бесплатно

Лежалки –душеци:

Бесплатно

Дрвена платформа:

Една платформа над вода 540 м

Чадори  за сонце:

Бесплатно

Плажа:

Песочна и ситни камчиња.

Влез во море:

Песочна        

Детали:

Павиљони на плажа – се наплаќа од 50-60 евра /на ден (максимум 4 лица.).Во зима, плажата е отворена во зависност од времето.

Забава

Дискотека:

 Бесплатна

Вечерни програми:

Забавни перфоманси(програми, шоуа).

Дневни активности:

Спорт  и  рекреативни  активности на плажа и покрај базенот .

Детали:

Тим на аниматори од 25 луѓе. Анимација се изведува на англиски, руски, турски и германски јазик.Во зимската сезона - мирна анимација.

Ихфоструктура

Амфитеатер:

Достапно

Лекар:

Се наплаќа

Менувачница:

Достапно

Бербер:

Се наплаќа

Перална:       

Се наплаќа

Бутици:

Достапно

Хотелот ги прифаќа:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Игри на колмпјутер:

Се наплаќа

Интернет кафе:

Се наплаќа

Wi-Fi:

Бесплатно(само во лоби)

Детали:

Лекар на барање. 

Услуги за деца

Детско  креветче:

Бесплатно

Детско столче за хранење:

Достапно

Игротека:

Достапно

Мини клуб:

Достапно(отворена игротека )

Базен:

Достапно

Изнајмување на количка:

Се наплаќа

Детали:

1 отворен базен (незагреан).Мини-клубот е 270 кв.м., за деца од 4 до 12 години, работи од 09: 00-12: 00 и од 14: 00-17: 00.Се наплаќа изнајмување на колички (според достапноста, бројот е ограничен, 5 евра на ден).Отворено игралиште и игралиште на терасата на главниот ресторан.

Храна: постои  богато детско мени  кое  вклучува  храна од најразличен тип. Храна   варена на пареа, избор на месо пилешко, риба, како и млечни производи  урда, јогурти, зеленчук и овошје. Различни  каши со вода и  млеко, гриз, овес, ориз. Пилешка супа  секогаш достапна. Во лоби бар, кој е отворен 24 часа на ден, секогаш можете да добиете варена вода, млеко или други пијалоци  во секое време од денот. На масата за деца постои микробранова, блендер, миксер, лименки со топло и ладно млеко. Хотелот нема греалки за шишиња, детски базени или бањи, пелени, увезена храна за бебиња. Сите овие работи наведени погоре може  да се купат во продавницата на хотелот, или во продавниците на Белек, кои се на 700 метри од хотелот.

Базени

Затворен базен

Достапен

Отворен базен:

Достапен

Тобогани

Достапни

Детали за базенот и тобоганите:

3 отворени базени(без загревање) со површина од  ​​772 м.  464 м. 434 м. 
1 затворен базен , 80 м, загреан во зима  (од Ноември до Априлl). 
3 тобогани за возрасни и 1 за деца, работи по распоред.

Спа

Амам:

Бесплатно

Сауна

Бесплатно

Масажа:

Се наплаќа

Спорт

Кошарка:

      Бесплатно

Билјард:

Се наплаќа

Футбал:

Се наплаќа

Мини футбал:

Беспалатно

Голф:

Се наплаќа

Мини голф:

Беспалатно

Сурфање:

Се наплаќа

Теретана:

Бесплатно

Тенис:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Се наплаќа

Детали:

4 тениски игралишта со тврда површина, осветлување (бесплатно), изнајмување на опрема (се наплаќа, 5 евра / рекет / час), тренерски услуги се плаќа,  35 евра / час). терени за голф  700 метри.

Во зимската сезона, сите отворања на спортските терени работат во зависност од временските услови, спортови на вода не работат.

А ла  карт  ресторани:

Италијански ресторан (се наплаќа 8 евра по особа), кинески ресторан (се наплаќа 8 евра по особа), турски ресторан (отворен од 1 јуни до октомври), скара (отворен од 15 мај до октомври).Работно  време  на рестораните 19:00 - 21:00 часот. Резервацијата е потребна.Можеби една бесплатна посета на турскиот ресторан и ресторанот "Грил".

Бар:

Одеон Бар од  10:00 - 24:00.ч 
Лоби бар : постојано отворен (во зимска сезона од 09: 00-24: 00)ч. 
Плажа Бар од 10:00 - 18:00 (во зимска сезона од 10: 00-16: 00), во зависност од временските услови). 
Лукиа  Бар  од 10:00 - 24:00 ч(не работи во зима  )    Аспенсдос Бар од  16:00 - 24:00 ч(работи само во зима) Диско бар од 23:00- 02:00ч (во зима од  22:30- 01:00)ч.

Детско мени:     

Бесплатно

Диетално мени:

Бесплатно

Распоред во главниот ресторан:

Појадок од  07:00-10:00,ч доцен појадок од  10:00-11:00ч (само во лето), ручек од 12:30-14:30ч, вечера 18:45-21:15ч, ноќна закуска од  22:30 - 02:00ч и од 02:00 - 07:00ч .Ужина 
Некое  детско мени соджи : варен зеленчук  и месо, зеленчук и овошни пиреа, како и блендер. Во  текот  на  денот,  пијалаци  и  закуски  се достапни  во баровите и кафулињата  во хотелот. Во зимската сезона може да има мала промена во распоредот на ресторанот.

Концепт:

Ultra All Inclusive, All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Детали:

Концептот "се вклучено" работи деноноќно, вклучува безалкохолни и алкохолни пијалоци од локално производство, некои увезени пијалаци  и сладолед.

Се наплаќат  некои увезени пијалаци, флаширани пијалоци, свежо цедени  сокови, енергетски пијалоци, коктели, пијалоци од премиум класа и спакуван сладолед.

Концептот се вклучено  од 10:00 до 24:00, вклучува локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. Се наплаќаат: увезени пијалаци, флаширани пијалаци, свежи сокови, енергетски пијалаци, коктели  и  сладолед.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.