Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран 500 м од селото Стокирова, 17км од селото во Кемер, од Анталија аеродром 70км. Во близина хотели : Rixos Tekirova, Pirates Beach, Gural Premier Tekirova.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛ

Хотелот отворен 1995год, последно реновирање 2012 год, се распостила на 100.000м2, компекс од неколку дела на 3-4 спрата., 5 лифови.

Хотелот е приспособен за лица со посебни потреби.


Се прифаќаат кредитни картициVisa, MasterCard, Troy, AmEx.


ПЛАЖА

Соспствена плажа со песок и камчиња, лоцирана до хотел, должина на истата 285м.Лежалки за сонце, чадори, пешкиро за плажа (со депозит-со доплата)Влез во море со песок.камчиња.Туш, кабини за преслекување, дрвена платформа.Плажа-павилијони се со доплата.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Главен надворешен базен 1865м2, 2 тобогани.
 • Покриен базен 170м2.
 • Главен ресторант –покриен дел за 300 особи, отворен дел за 500 особи.
 • 2 A'La Carte ресторанти: морска храна и Италијанска со резервација и доплата.
 • 6 барови
 • 3 часа курсеви од тенис
 • TV дел
 • Aмфитеатар
 • Интернет кафе,  со доплата.

ВАЖНО

Милечиња не се дозволени.

СМЕСТУВАЧКИ УСЛОВИ

Хотелот поседува 551 соби, со поглед на градина.

Собите  со клима централна, сателитска антена, TV со Руски канали, музика, мини бар(вода еднаш дневно се дополнува), директна телефонска линија, интернет-бесплатно, сеф-бесплатно, туш, фен, балкон или тераса, софа..

Подна подлога, ќилим / мермер.

Собите се чистат, дневно

Смена на постелнина 3 пати во неделата.

Пешкири се менуваат, секој ден.


УСЛУГИ
Забава и Спорт


БЕСПЛАТНО:

 • Лесна анимација на Руски
 • Шоу програми
 • Жива музика 3 пати неделно
 • Турска вечер еднаш неделно.Turkish night (once a week)
 • Турска бања, сауна,гимнастика, фитнес центар
 • TV дел во хотелот
 • Aмфитеатар
 • Диско отворено
 • Тенис со резервација, попладне
 • Пинг-понг, табла, бадминтон, водена гимнастика, куглање
 • Стрелаштво
 • Одбојка на плажа, кошарка, мини фудабал,.
 • Аеробик, курс по танцување.
 • Некои моторни спортови, педалинки, кану, сурфање.


СО НАПЛАТА:

 • СПА центар
 • Maсажа и пилинг
 • Ценра за убавина и здравје, фризер
 • Пеглање, хемиско чистење
 • Леркар и услуги 24ч.
 • Интернет кафе и комјутер игрици, билјард, плејстејшн
 • Продавници, фотограф, курсеви за тенис, опрема за тенис
 • Нуркачки -курсеви
 • Изнајмување на кола и велосопед.
 • Сите спортови моторизирани, со резервација.


ОСТАНАТИ УСЛУГИ:

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно)
 • Перална
 • Медицински услуги
 • Центар за фотографија


VIP КОНЦЕПТ
MARTI Премиум услуги за гости во суитите:

 • Можност за рано чекирање
 • Можност за брзо одјавување
 • Шишиња вино на ден на пристигнување, цвеќе во соба.
 • Днвна весници  во соба
 • Днавно- корпа со овошје и сет за чај и кафе.
 • VIP средства за хигиена
 • Приоритет за резервација за A'La Carte ресторанти
 • 20% дискаунт за изнајмување на павилиони, СПА центар услуги.discount on pavilion rent and SPA center services
 • Бар- макси Maxi bar
 • Аларм за будење

 

ЗА ДЕЦА

 • Кревет за деца
 • Детски аниматор на Руски,
 • Надворешен базен за деца 60 м2,
 • Детски клуб (4-12 год.) , детски забави екстра доплата,водени спортови, екстра со доплата, мини клуб, детски вечерни шоу, роденденски забави, со доплата, water соба за занимација, надворешна игротека, Фан парк, сервис за бебиња, пицерија, детски стол, детскабазен за бањање, комјутерски игри, воки токи за деца, сет за бањање, со доплата.
 • Фан клуб (13-17 год.) – часови за деца  13-17 год.стрелаштво, одбијка на плажа, ватерполо,  DJ курсеви.

 

UAI - Ultra All Inclusive: појадок, доцен појадок, ручек и вечера/бифе, закуски, гозлеме, сладолед, и за ручек и за вцечера, витамин бар, ноќни закуски, диетно мени, некои странски пијалоци, како и локални алкохолни и неалкохолни пијалоци, детско мени за риучек и вечера, неалкохолни и алкохолни странски пијалоци од (10:00 - 02:00).

A'La Carte ресторанти:

Ресторант Ala Turka – за капацитет од 80 особи, национални оброци, со предходна резервација, бесплатно.национални оброци, со иднапред резервација –бесплатно.
Restaurant Casa Mira – со капацитет од 60 особи, Италијанска кујна, бесплатно.
Phaselis Restaurant – капацитет од 40 особи, делиции. Медитеранска кујна, со поглед на море, со резервација, со доплата.

Алкохолни пијалоци со премиум класа, павилијони на плажаж3 пакети во избор со доплата.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.