Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот се наоѓа во областа Кунду, на 15 км оддалеченост од центарот на Аланија. Аеродромот е оддалечен 11 км. Хотели во близина: Барут Лара, Титаник Бич Лара.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е отворен во 2005 година, а последната реновација во сите соби била спроведена во 2016. Зафаќа територија од 35.000 м2 и се состои од зграда на 9 ката, со 6 лифтови.

Хотелот е погоден за лица со инвалидитет.


Се прифаќаат Visa и MasterCard картички.


Плажа

Приватна песочна плажа веднаш до хотелот. Плажата е долга 150 метри. Влезот во море е песочен, а чадорите, лежалките, душеците и крпите за на плажа се бесплатни.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Главен ресторан
 • Главен ресторан 3.500 м2.
 • Базен со 3 тобогани.
 • Покриен базен со 175 м2, (греен во зима).
 • 4 а ла карт ресторани: Италијански, Мексикански, Турски, ресторан за морска храна (со резервација и доплата), деца од 0 до 12 години не смеат да влегуваат во ресторанот за морска храна, деца од 0 до 6 години не смеат да влегуваат во ниеден ресторан.
 • 6 барови.
 • 4 тениски терени (цврста површина).
 • 5 фудбалски терени (2 од нив се на територијата на хотелот, 3 се на 5 км оддалеченост од хотелот, со тревна подлога.
 • 10 конференциски сали за 40 до 1100 луѓе.

Важно

Внесување на домашни миленици не е дозволено.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА СМЕСТУВАЊЕТО

Хотелот располага со 692 соби со поглед на море, базен или градина.

Собата вклучува: централна климатизација (во одредени часови, во зависност од временските услови), мини бар (сокови и пиво секој ден), сателитска ТВ, сеф (бесплатно) телефон, интернет (бесплатно), бања, фен, балкон.

Подови: Теписи.

Чистење на соба: Секој ден.

Замена на постелнини: 3 пати неделно.

Замена на крпи: Секој ден.


УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно:

 • Тематски вечери (во одредени денови)
 • Турска бања, сауна, парна бања
 • Фитнес центар
 • Диско
 • Пинг понг
 • Пикадо, бочиа
 • Гимнастика, зумба, јога
 • Тениски терени (попладне)
 • Кошаркарски терен
 • Шах, табла
 • Одбојка на плажа
 • Мини фудбал, мини голф
 • Стрелаштво, воздушни рафали


Со доплата:

 • Масажи, пилинзи
 • Бербер
 • Компјутерски игри
 • Билјард
 • Салон за игри
 • Осветлување на тениско игралиште, часови по тенис
 • Фудбалски терен
 • Сите видови на спортови на вода (во лето)


Дополнителни активности:

 • Менувачница
 • Интернет (бесплатен во лоби)
 • Перална, хемиско чистење
 • Мини маркет, фотограф
 • Интернет корнер во лоби, со доплата
 • Изнајмување на автомобили
 • Доктор и медицинска сестра


ЗА ДЕЦА

 • Бебешка колибка, на барање
 • Детски базен на отворено со 350 м2
 • Базен со 2 тобогани
 • Mини клуб (4-8 години)
 • Миди клуб (9-11 години)
 • Тинејџерски клуб (12-16 години)
 • Забавен парк
 • Кино
 • Детско бифе (во главниот ресторан)
 • Детски столчиња во ресторан
 • Дадилка (со доплата, со резервација)

UAI - Ultra All Inclusive

Концептот вклучува: Појадок, доцен појадок, ручек, вечера и полноќна ужина / бифе, ѓозлеме и сладолед во одредени часови, диетално мени, одредни локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци (10:00 – 02:00 часот) .

Со доплата: Премиум пијалоци, пијалоци во Бриџ бар, собна услуга 24/7, свежо цедени сокови, а ла карт ресторани.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.