Ново пребарување

Држава:

Турска

Област:

Белек

Ресорт:

Белек

Аеродром:

35 km

   

Услови на сместување

Сместување со миленичиња:

Не е дозволено

Соби за особи со посебни потреби:

4 соби фамилијарни Свита со поглед на градина

Детали:

Во текот на престојот се исполнуваат  потребните услови за гости со посебни потреби.
Соби: Парапети се инсталирани во туш кабина и тоалет, тоалетот е опремен со автоматски систем за одвод. Во хотелот има лифтови, а сите лифтови се опремени со рампи. Базен со специјален стол за пуштање во вода.
Резервација во главниот ресторан за гости со намалена мобилност.

   

Плажа

Обезбедување:

Бесплатно

 Крпи  за плажа:

Бесплатно

Лежалки  на плажа:  

Бесплатно

Лежалки –душеци:

Бесплатно

Дрвена платформа:

Една платформа над вода

Чадори  за сонце:

Бесплатно

Плажа:

Песочна и ситни камчиња.

Влез во море:

Песочна       

Детали:

Изнајмување на павиљони на плажа  190 € на ден, со претходна резервација  од  10: 00-18: 00.Во звисност од временските услови ,се прилагодува со работно време .

Забава

Дискотека:

Бесплатна

Вечерни програми:

Жива музика ,отворена дискотека и разни шоу програми

Дневни активности:

Дневна забава.  Игра со слот-машини, часови за танц, ревија на популарни танцови групи од целиот свет, музика во живо, забави 4 пати неделно, игри во  базен, дневни турнири, игри на надувување (на копно и вода), акробатски емисии, забава  на плажа, културни активности, игри, кулинарски часови, часови за коктел, игралиште, билијард, боречка, авантура парк на вода, велосипед и кану, часови по јога, водна гимнастика, сурфање  на ветер (со лиценца), Мал  баскет, ласерска борба,  билиард /и во  зима ,дневни турнири, кино, специјални игри, диско, боречка активност, , пилатес и пикадо.

Детали:

Тимот за анимација се состои од 25-30 луѓе (во летната сезона), има аниматори на руски јазик, работи преку целата година.

 Инфоструктура 

Амфитеатер:

Нема

Киносала:

Бесплатно

Лекар:

Се наплаќа

Менувачница:

Достапно

Бербер:

Се наплаќа

Перална:

Се наплаќа

Салон за убавина:

Се наплаќа

Бутици:

Достапно

Хотелот ги прифаќа:

Master Card, Visa, Euro Card, American Express

Паркинг:

Бесплатно

Рента Кар:

Се наплаќа

Игри на колмпјутер:

Бесплатно

Интернет кафе:

Бесплатно

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Доктор  на барање.
Бутик, продавница за накит, продавница за сувенири, пазар, сребрена продавница.
Кино сала  со 60 седишта.

Услуги за дечиња

Детско  креветче:

Бесплатно

Детско столче за хранење:

Достапно

Игротека:

Достапно

Мини клуб:

Достапно(отворена игротека )

Базен:

Достапно

Градинка:

Бесплатно

Изнајмување на количка:

Бесплатно

Дадилка:

Се наплаќа

Детали:

2 отворени базени (во летната сезона) (еден од нив е загреан) (315 кв.м. и 135 кв.м.) и 1 затворен базен (загреан).
Maxxi- градина за деца 1-12 години,  од 09: 00-02: 00 (лето).
Тинејџерски клуб од 13-17 години (од 1 април до 31 октомври).
Бабиситерка  на барање, околу $ 30 на час.
Изнајмување  на  детски колички и радио-локатор- дадилка.
Специјален систем за контрола на децата од  родителите на телевизискиот канал во собата
Детски  ресторан во Земјата Макси.
Посебен агол со целата потребна опрема во( Maxxi Land) и главниот ресторан, за готвење бебешка храна.
Во сите апартмани, детски облеки и папучи со сини и розови цвеќиња, бања, мини столче, тенџерче, беби шампон, млеко за деца  под 12 години.
Неделни роденденски прослави.
Детски цртани канали.
Лавиринт и 3 кино сали (со превод на 3 јазици). Мини забавен парк (работи во зависност од временските услови).
Забавен парк.

Базени

Загреан базен:

Достапено

Затворен базен:

Достапен

Отворен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапни

Детали за базенот и слајдовите:

 4 отворени базени:
Главен базен – 1347 m²
Длабок базен (за возрасни) - 445 m²
Тераса базен - 1280 m²
Базен со загреан морска вода - 360 m²
1 Затворен базен:
Затворен базен (загреан) - 312 m²

11 тобогани  на вода, работно време од 10: 00-18: 00 (не работат во зимската сезона).

Аквапарк:

Достапен

 
SPA

Амам:

Бесплатно

Џакузи

Бесплатно

Парна бања:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Масажа:

Се наплаќа

Детали:

 Aven Royal SPA: 1124 m² затворен базен, фитнес центар, турска бања, 25 терапевтски соби, 4 сауни, 1 парна соба, витамин бар.
Бесплатно: турска бања, сауна, соба за релаксација, парна соба, снежна фонтана.
Се наплаќа  масажа со  турски бањски услуги, нега на кожа и тело, Aven Royal Spa Boutique, VIP зона, SPA козметика, хардверска козметологија (Caci, Powershape, AquaClean, Cryolopiloz, Presso Therapy) процедури и масажа во павиљони на плажа, и  6 пилинг соби, солариум.

А ла  карт  ресторани:

АЗУРА – Главен ресторан, доручек, ручек, вечера на принцип шведсака маса. 
АЗУРЕ 24- часовна работа, бесплатно, без резервација (а'ла карт концепт).
AZURE ASIA (кујна од Далечниот Исток). Вечера 19:00 - 22:00 Според прелиминарната резервација, за дополнителен надомест (20 евра по лице, деца од 0-6 години  бесплатно,а за деца 6-12 години 50% попуст).
БУЕНО (ресторан за стек). Вечера од 19:00 - 22:00 Според прелиминарната резервација, за дополнителен надомест (20 евра  по  лице, за деца од  0-6 години  бесплатно, за деца од  6 -12  години  50%  попуст).
АЗУРЕ (Рибен  ресторан). Ручек и вечера од  12:30 - 16: 00/19: 00 - 22:00  Без претходна резервација. (ресторан улица ) (концепт на a'la carte).
АЗУРЕ ИТАЛИЈА (италјанска кујна) Ручек и вечера 12:30 - 16: 00/19: 00 - 22:00 Без претходна резервација (улица Azure Court - ресторан) (концепт на a'la carte).
AZURE TURK (турски  ресторан) Ручек и вечера 12:30 - 16: 00/19: 00 - 22:00 Без претходна резервација (Azure Court - улица -ресторанот) (концепт на a'la carte).
Улицата на ресторани е достапна за гости само во летниот период.

Кралската вила - ресторан (појадок, ручек и закуска – бесплатно само  за нивни  гости). Со претходна резервација. Вечера - доплата (20 евра по лице). За деца на возраст од 0-6 години бесплатно, а од 6-12 години, 50% попуст.

Барови:

Бар: Сино бар - отворено постојано.
Аазурниот дел  12:30 - 24:00 (само во летната сезона).
Stardust Beach Bar - работно време 10:00 - 19:00 (во летна сезона) и 10:00 - 17:00 (во зимска сезона).
Chocolatier (чоколадара)- работно време 10:00 - 23:00
Royal Horse Lounge - работно време 10:00 - 24:00
Лоби бар – работно време  08:00 - 24:00
Ryder бар (голф клуб бар) (екстра) - работно време 07:00 -24:00
Пивска градина - работно време 10:00 - 18:00 (само во летната сезона).
Socie (чај бар) - работно време 08:00 - 24:00.
Витамински сок- бар - работни часови 08:00 - 20:00
Gamein (Кугла бар) - работно време 10:00 - 24:00
Тераса (салон бар) - работно време 10:00 - 19:00 (само во лето).
Jay Lounge – постојано отворена.
Tangerine (бар на плажа) - работно време 10:00 - 02:00 (само во лето).
Храмот (Диско бар) - работно време 23:00 - 02:00.
Тенис - бар – работно време 10:00 - 18:00 (само во лето).
Azure Terrace Bar - работно време 10:00 - 23:00 (само во лето).
Лагуна  Бар - работно време 10:00 - 18:00 (само во лето).

Детско мени:

Бесплатно

Диетално мени:

Бесплатно

Распоред во главниот ресторан:

'' THE AZURE '': појадок 07: 00-10: 30, ручек од 12: 30-14: 30, вечера од 19: 00-21: 30. шведска маса. 
Ужина  (every Sunday) од 10:00 - 14:30.

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Детали:

Системот "Maxx inclusive" работи деноноќно, вклучува локални и увезени брендирани алкохолни и безалкохолни пијалоци (врвен квалитет),и  сладолед. Во  А  la carte рестораните  сите пијалаци  во оригинално пакување, широк избор на вина во главниот ресторан, широк спектар на чај и кафе , слатки  и чоколадиер, пијалак сервирани  на плажа  и околу базенот. 5 видови свежи овошни и зеленчукови сокови  во( Azure Court и Fruity). Maxx Royal Belek Golf Resort го задржува правото да прави измени и дополнувања на концептот без претходна најава.

Распоредот на ресторани и барови може да варира во зависност од сезоната.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.