Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран на 15 км оддалеченост од Аланија. Аеродромот на Анталија е оддалечен 90 км. Хотели во близина: Лонг Бич Ресорт.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е отворен во 2013 година. Зафаќа површина од 40.000 м2 и се состои од зграда од 6 ката со 2 блока. На располагање се 10 лифтови.

The hotel accommodates disabled guests.


Се прифаќаат Виза и МастерКард картички.


Плажа

Приватна песочна плажа со камчиња веднаш пред хотелот, спроти пат, со мост. Плажата е долга 300 метри. Чадорите, лежалките, душеците се бесплатни. Крпите за на плажа се земаат со депозит. Влезот во морето е со песок и камчиња. Плажата има кабани, спасувачи и тушеви.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • 3 базени на отворено, со 300, 512 и 610 м2, џакузи базен со 64 м2.
 • Базен на отворено со 6 тобогани и 300 м2.
 • Покриен базен со 76 м2 површина (греен во зимен период).
 • Главен ресторан за 900 луѓе, отворена тераса за 1.400 луѓе.
 • 3 а ла карт ресторани: Отомански, Италијански и Источен ресторан (со претходна резервација).
 • 6 барови
 • 2 тениски игралишта (цврста површина)
 • 2 конференциски соби за 110 и 700 луѓе.
 • Шопинг центар

Важно

Сместување со домашни миленици не е дозволено.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА СМЕСТУВАЊЕТО

Хотелот располага со 778 соби, со поглед на море (90 %), базен, планина или градина.

Собите се опремени со: Клима (во зависност од временските услови), сателитска ТВ со руски канали, музички канали, интернет (со доплата), мини бар само со вода, директен телефон, бања, сеф, фен, софа, балко, дополнителен кревет на расклопување на барање.

Подови: Тепих.

Чистење на собите: Секојдневно.

Промена на постелнина: 3 пати во неделата.

Промена на крпи: 2 пати во неделата.

УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно:

 • Анимација на руски јазик
 • Музика во живо и Турска вечер (еднаш неделно)
 • Турска бања, сауна и парна бања
 • Фитнес центар, теретана
 • Амфитеатар
 • Дискотека на отворено и затворено (00:00-02:00)
 • Тениско игралиште (попладне)
 • Пикадо, одбојка
 • Пинг понг
 • Одбојка на плажа
 • Кошарка
 • Аеробик, пилатес и гимнастика


Со доплата:

 • Масажи и џакузи
 • Фризер, салон за убавина
 • Осветлување на тениско игралиште
 • Изнајмување на тениски рекети и топчиња
 • Моторни спортови на вода


Останати услуги:

 • Менувачница
 • Интернет (со доплата)
 • Перална
 • Медицински услуги
 • Изнајмување на автомобил
 • Изнајмување на велосипед


ЗА ДЕЦА

 • Беби колибка, на барање
 • Детска анимација на руски јазик
 • Мини клуб за деца од 4 до 12 години (работи од 1 Мај).
 • Детско диско секоја вечер
 • Детски базени на отворено со 93, 72 и 37 м2.
 • Базен на затворено со 13 м2 (функционира во зима).
 • Игралиште
 • Соба за игри, детски филмови
 • Детско мени за ручек и вечера
 • Детски столчиња
 • Дадилка (со доплата и резервација).

УЛТРА АЛЛ ИНЦЛУСИВЕ

Концептот вклучува: Појадок, доцен појадок, ручек и вечера, благо и сладолед (од 1 Мај) во одредени часови, полноќна вечера, детско и диетално бифе, одредени увозни и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (од 08:00 до 02:00 часот)

А ла карт ресторани – Една бесплатна посета во еден од рестораните за престој од минимум 1 недела).

Со доплата: Одредени увозни пијалоци, Турско кафе, свежо цедени сокови, собна услуга 24/7.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.