Ново пребарување

Локација:

Држава:

Tурција

Регион:

Сиде

Ресорт:

Сиде 

Aеродром:

55 км од аеродром на Анталија .

Сместувачки услови:

Сместување со животни:

 Не.

Check-in/ Check-out : 

Пријавување на денот на пристигнување по 14:00 ч, а одјавување на денот на заминување во 12:00

Соби за непушачи:

Забрането пушење во соби.

Плажа:

Крпи:

бесплатно

Лежалки за сонце

бесплатно

Душеци:

бесплатно

Чадори:

бесплатно

Плажа:

Сопствена со ситен песок.

Вечерна забава 

Да

Диско:

бесплатно

Детали:

20 аниматори во тимот за анимација, Руски аниматори.

Ресторанти и Бар :

A la carte ресторанти  / бифе

Тугра (Турска кујна): 18: 30-21: 00. 
Ла Мурано(Италијанска кујна): 18: 30-21: 00. 
Бонсаи (Кинеска кујна): 18: 30-21: 00. 
Ел Торито (Мексиканска кујна): 18: 30-21: 00. 
Рибен ресторант: 18: 30-21: 00. Со наплата.Chargeable. Раб.времеWorks од  15/05 до15/10. 
Ресторантите- можност за посета со однапред направена резервација
Можност за  1 бесплатна посета во кои и да е ресторант, освен рибниот.

Бар:

Лонч бар10: 00-00: 00. 
Паулс бар 20:00-00:00. 
Tераса бар 18: 00-00:00. 
Карета снек 12: 30-15: 30. 
Сафир 23:00-02:00. 
Слаткарница11: 00-18.00. 
Турско кафе 10: 00-24: 00.

Диетно мени:

бесплатно.

Редослед на оброци : главен ресторант

Opening hours: LALEZAR: breakfast (07: 00-10: 00), late breakfast (10: 00-11: 00), lunch (12: 30-14: 30), dinner (18: 30-21: 00 ), late dinner (23: 00-01: 00). Buffet. 
During the daytime snacks are available at the Snack Bar.

Концепт:

Ultimate All Inclusive

Детали:

Консептот Ultimate All Inclusive"е преку целиот ден, вклучува и локални пијалоци, како и некои увозни пијалоци, сладолед.  

Услуга:

Детски кревет:

бесплатно

Детска столица во ресторант :

бесплатно

Паркинг:

бесплатно

Mини клуб:

достапно

Базен:

достапно

Бербер:

со наплата

Кино:

бесплатно

Wi-Fi:

бесплатно

Детали:

Мини клуб за деца од 4 до 12 год.(10: 00-12: 00, 14: 00-16: 00). Гувернанта (од 10 еур на час). 
Надворешен базен со свежа вода, без затоплување, 1580м2.
Внатрешен базен со површина од  (85м2), без затоплување.
Тобогани со раб.време од 10: 00-12: 00, 14: 00-16: 00 (со почеток на работа  од  01.05 to 01.10, зависност од временските услови.

Спа центар:

Хамам:

бесплатно

Сауна:

бесплатно

Maсажа:

со доплата

Спртови:

Mини голф

бесплатно

Билијард:

со доплата

Сурфање:

со доплата

Теретана:

бесплатно

Понг понг:

бесплатно

Одбојка на плажа:

бесплатно

Одбојка:

бесплатно

Водени спортови:

со доплата

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
11:00 - 18:00 Колачи
11:30 - 16:00 Палачинки
12:00 - 15:30 Мали оброци
12:30 - 14:30 Ручек
15:00 - 16:00 Чај и кафе
18:30 - 21:00 Вечера
01:00 - 07:00 Ноќен оброк

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Отоманска кујна (бесплатно), Рибен ресторан (со доплата), Морска храна (со доплата), Мексиканска кујна (бесплатно), Кинески ресторан (бесплатно) и Италијански ресторан (бесплатно).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Парна бања, Турска бања, сауна, Аквапарк, диско (увозните пијалоци се наплаќаат), лоби бар, интернет, паркинг, базени, аеробик, тениско игралиште, мини голф, кино, пинг понг, тобогани, одбојка на плажа, пикадо, фитнес центар, игралиште, мини клуб.
Со доплата: Масажи, свежо цедени сокови (бесплатно за доручек), фризер, перална, рентање на автомобили, осветлување на тениски терени, телефон, факс, хемиско чистење, соба за игри, доктор, интернет кафе, билијард, куглање, моторни спортови на вода, фудбал, џет ски, кану, сурфање (само со сертификат), параглајдери, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.