Ново пребарување

Датум на отворање: 2004

Последно реновиран: 2015

Категорија: 5*

Концепт на услуга: Ultimate All Inclusive

Адреса: Atatürk Cad. Kemer/Antalya

Телефон: + 90 242 814 69 00

Факс: + 90 242 814 69 10

Е-маил: info.aura@crystalhotels.com.tr

Wеб-страна: www.crystalhotels.com.tr

Плажа: песок и камчиња

До аеродром: 55 km

СОБИ

Тотал соби: 501. Истотака има и соби за хендикепирани гости.

Стандардните соби се 24м2. Може да се сместуваат до 3 лица. Има 1 брачен кревет и  1 единечен кревет или 1 брачен кревет, или 2 - 3 единечни кревети, едно купатило.

Фамилијарните соби се 38м2. Може да се сместуваат 5 лица. Има 2 соби (1 брачен кревет, 1 единечен кревет и морнарски кревет) + едно купатило.

Honeymoon suite се 24м2. Може да се сместуваат 2 лица. Има една соба со брачен кревет, едно купатило и 1 голема тераса.

Стандардните соби со морнарски кревети се 24м2. Може да се сместуваат до 2+2. Има една соба со брачен кревет и  1 морнарски кревет + едно купатило.

***Клима уред, интернет, сеф, минибар, телефон, TV, фен за коса, балкон.

БАЗЕНИ И ПЛАЖА

АКВАПАРК, ВНАТРЕШЊН БАЗЕН 140cm, БАЗЕН ЗА ДЕЦА 30cm.

РЕСТОРАНИ

Главен Ресторан CARETTA

Бифе:

Појадок 07:00 - 10:00

Доцен појадок 10:00 - 11:00

Ручек 12:30 - 14:30

Ручек 19:00 - 21:00

Night Snacks 23:00 - 00:30

Gozleme 11:30 - 16:00 (БЕСПЛАТНО)

A la carte ресторани

PRAIRIE ПОЈАДОК  08:30 – 10:30 (СО РЕЗЕРВАЦИЈА)

РЕСТОРАН ROMA,  ИТАЛЈАНСКА КУЈНА 19:00 – 21:00 (СО РЕЗЕРВАЦИЈА)

РЕСТОРАН LA FIESTA, МЕКСИКАНСКА КУЈНА  19:00 – 21:00 (СО РЕЗЕРВАЦИЈА)

OCTOPUS РЕСТОРАН, МОРСКА ХРАНА 19:00 – 21:00 (СО ДОПЛАТА)

A’ la Carte рестораните се бесплатни еднаш за минимум  7 ноќевања престој.

БАР

Слаткарница 10:30 - 22:00 (топли пијалоци)

BEACH БАР 10:00 - 24:00 (локални пијалоци)

ЛОБИ БАР 10:00 - 24:00 (локални и увезени пијалоци)

GARDEN HOUSE 12:00 - 16:00 (локални пијалоци)

ДИСКО БАР 23:00 - 02:00 (локални пијалоци)

POOL БАР  24ч (локални пијалоци)

ЗАБАВА И АНИМАЦИЈА

Анимација во текот на денот, вечерни емисии, концерти во живо во одредени денови во неделата и диско. Базен со аквапарк за деца.

АКТИВНОСТИ И ДРУГИ УСЛУГИ

Улсуги кои се бесплатно: Фитнес центар, тениско игралиште, пикадо, кошарка, пинг-понг

Услуги кои се наплаќаат: Видео игри, билјард, спортови на вода, осветлување на тениско игралиште, тенис рекет / топка                           

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

Услуги кои се наплаќаат: Услуга во соба, Octopus A' la Carte ресторан

Улсуги кои се бесплатно: Roma и La Fiesta A’ la Carte рестораните (Бесплатно еднаш за време на престој од 7 дена, со претходна резервација, мини бар (пополнети еднаш дневно, секој ден)

Други услуги

Услуги кои се наплаќаат: фризер, шопинг центар, спа центар и базен (не загреан), масажа, доктор.

Улсуги кои се бесплатно: Турска бања, сауна, парна бања, внатрешен базен, паркинг, сеф, интернет, лежалки/ чадори / пешкири за плажа.

***ТУРСКА БАЊА, САУНА, JACUZZI, ВНАТРЕШЕН БАЗЕН, ФИТНЕС - 08:00 – 19:30

Генерални информации

Според законот бр. 5727 пушењето е забрането во затворени места.

Алкохолни пијалоци нема да се служат на гости под 18 години.

Алкохолните пијалоци не се служат во шишиња.

Домашните миленици не се дозволени.

A la carte ресторанти / бифе:

Мексикански ресторант (со доплата, 19: 00-21: 00), Морска храна, ресторант (со доплата, 19: 00-21: 00), Италијански (со доплата, 19: 00-21: 00), Турски ресторант (08: 30-10: 30). 
Можност за посета еднаш, бесплатно во Мексиканскиот ресторант, резервација однапред.

Бар:

Лоби и Плажа бар 10:00 - 24:00. 

Базен бара нон-стоп отворен. 
Гарден куќа 12:00 - 16:00. 
Саткарница 10:00 - 22:00. 
Диско бар  23:00 - 02:00.

Дитно мени:

Бесплатно

Распоред на работа во главен ресторант:

Појадок 07:00 - 10:00, доцен појадок 10:00 - 11:00, ручек 12:30 - 14:30, вечера 19:00 - 21:00. Бифе. Во текот на денот, закуска се нуди во Снек ресторантот,  (12: 00-16: 00) и слаткарница со раб.време(10: 00-23: 00).

Концепт:

Ultimate All Inclusive

Детали:

Концепт на хотелот "ULTIMATE ALL INCLUSIVE" нон-стоп, во текот на денот, вклучени и локални пијалоци, некои увозни пијалоци, и сладолед.
Со доплата: свежо цедени сокови, шампањ, некои брендирани пијалоци, виски, ликери.
Пијалоците се служат во стаклени чаши.
Алкохолни пијалоци не се служат за времетраење на појадокот.Увозни пијалоци од 24:00 to 10:00 – со наплата.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.