Ново пребарување

Една од најголемите конференциски сали во Банско со модерна опрема, го претвора хотелот во совршена дестинација за организирање на корпоративни настани.

Модерниот СПА центар и опремената теретана обезбедуваат тотално релаксирање.  Ресторанот се состои од најразличните  јадења и традиционална кујна.

Услуги за лица со посебни потреби - една соба, опремена за повредени лица: - копче за итни случаи - Пристап до лифтови и во други области за лица со инвалидска количка.

Бесплатен интернет.

За гостите кои престојуваат во Regnum Bansko Apart Hotel и SPA, употребата на Regnum Banya Thermal е бесплатна. Нуди: Два отворени базени со минерална вода погодна за пливање (температура 30-34 степени) Jacuzzi (35-38 степени);  Мал базен со минерална вода (до 38 степени);  лежалки и чадори; Бесплатен закажан трансфер од хотелот и обратно.

Бар и pool бар.

Продавници; фризерски салон; Продавница за сувенири и козметика.

 

Климатизација во хотел: да

Климатизација во собите: да

Сеф во рецепција: да, со доплата

Сеф во собите: да, бесплатно

Интернет во хотелот: да, бесплатно

Интернет во собите: да, бесплатно

Рецепција: 24 часа

Лифт: да

Паркинг: да, бесплатно

Шатл-автобус: да, бесплатно

Шатл-автобус до ски патеките: да, бесплатно

Мезе: да, бесплатно

Услуга во соба: да, со доплата

Кредитни картички: да

Бизнис центар: да, со доплата

Конференција / сала за банкет: да

Перење / хемиско чистење: да

Објекти за инвалидни лица: да

 

Бенефити за инвалидни лица: да

 

Чистење на соби:

Чистење: 7 пати неделно

Промена на постелнината: 3 пати неделно

Крпите се менуваат: 3 пати неделно

 

Храна:

Ресторан: да

Бар: да

Лоби бар: да

Ресторан

Капацитет на ресторанот: 180 места. Луксузен мебел со пријатна атмосфера. Во

во менито можете да најдете јадења од традиционална бугарска, модерна европска до турска кујна.

Појадок-бифе, ручек и вечера.

Банкет сала: 200 места

Рекреација:

Отворен базен: да, загреан, само во лето

Затворен базен: да, бесплатно

Лежалки: да, бесплатно

Пешкири за базен: да, бесплатно

Спа центар: да

Масажа: да, со доплата

Фитнес: да, бесплатно

Финска сауна: да, бесплатно

Парна бања: да, бесплатно

Солариум: да, со доплата

Jacuzzi: да, бесплатно

Третман: да, на плаќање

 

Бенефити- достапни за гостите на хотелот и за надворешни гости. Опрема: - Затворен базен со

дел за деца (базен за деца - длабочина од 0,90 m) - базен за олимписки пливање(12,5 m x 25 m - 1,60 m / 1,90 m длабочина) - Тобоган - 1,20 m

длабочина - 2 надворешни џакузи - 1 приватен џакузи на отворено - Парна бања - Хамам - 2 фински сауни -

Фитнес центар - Витамински бар - Солариум - генератор на мраз - Просторија за релаксација - Шок туш и тропски туш - Соби за масажа - ВИП сала за масажа со терапевтски бањи со џакузи: - Терапии за лице - класични или егзотични масажи - Третмани за тело - Различни СПА пакети - Хидротерапија - Амам масажи - Терапија за раце и нозе - Физиотерапија

Забава:

Гејмерска соба: да, со доплата

Билјард: да, со доплата

Тенис на маса: да, со доплата

Детски услуги:

Домашни миленици дозволено: да, мали миленичиња - на барање /со доплата

Детско креветче: да, бесплатно

Детски стол: да, бесплатно

Детско игралиште: да, бесплатно

Детска анимација: да, бесплатно

Конференциска сала

Конференцискиот центар на Regnum Hotel е идеално место за корпоративни настани, вечери на Гала или други конференциски настани.

Конференциска сала Босфор Гранд со 400 седишта - 315 м2, Театар со висина од 3м

Конференциска сала Босфор I - 150 седишта - 156,25 м2, Театар со висина од 3м

Конференциска сала Босфор II - 150 седишта - 156,25 м2, Театар со висина од 3м

Конференциска сала  Дарданели - 80 седишта - 162,5 м2, Театар со висина од 2,6м

Конференциска сала Карија - 80 седишта - 130 м2, Театар со висина од 2,6м

Конференциска сала Регнум - 25/30 седишта - 60 м2, театар со висина од 2,6 м - Мултимедија - Екран - Звучен систем и микрофони - Графикони - Други изборни услуги - Простор за кафе - Дрвен под погоден за настани за танцување.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.