Ново пребарување

Држава:

 Турција

Регион:

 Белек

Област:

 Богазкент

Оддалеченост од аеродром:

 45 км

 

Карактеристики на сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено

Соби за лица со инвалидитет:

3 стандардни и 4 делукс соби

Пушење:

Забрането пушење во соба

Плажа

Крпи:

Бесплатни

Лежалки:

Бесплатни

Душеци:

Бесплатни

Понтон:

1 дрвен мост

Чадори:

Бесплатни

Плажа:

Приватна со песок и ситни камчиња

Должина:

300 м

Влез во море:

Песок и камчиња

Ширина:

50 метри

Детали:

Плажата располога со ВИП павилјони опремени со минибар, приватен туш и лежалки. Имаат капацитет за 4 лица, се наплаќаат и е потребна резервација на лице место. .
 

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерна програма:

Забавни изведби

Дневна забава:

Спортски и забавни активности

Детали:

Анимациониот тим се состои од 30 луѓе.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен

Кино:

Бесплатно

Доктор:

Со доплата

Менувачница:

Достапна

Бербер:

Со доплата

Перална:

Со доплата

Салон за убавина:

Со доплата

Продавници:

Достапни

Прифатливи картички:

Мастер кард/Виза

Паркинг:

Бесплатен

Рента на автомобили:

Со доплата

Компјутерски игри:

Со доплата

Интернет кафе:

Со доплата

Интернет:

Бесплатен секаде

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно

Детски столчиња во ресторанот:

Достапни

Игралиште:

Достапно

Мини клуб:

Достапен

Базени:

Достапни

Количка за бебе:

Со доплата

Дадилка:

Со доплата

Детали:

 

Мини клубот е наменет за деца од 4 до 12 годишна возраст и работи од 10 наутро до 5 попладне. 
На плажа има детски базен со солена вода 
Надворешен базен со 3 тобогани 
Базен со тобоган во мини клуб 
Мини диско 
Бебиситер се наплаќа / После полноќ поскапо
Беби колибка – На барање
Достапна е бебешка храна, сокчиња за деца, млеко, блендер и микробранова.

Базени

Топол базен:

Достапен

Внатрешен базен:

Достапен

Базен на отворено:

Достапен

Тобогани:

Достапни

Спа центар

Амам:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Масажа:

Со доплата

Спортски активности

Кошарка:

Бесплатно

Билијард:

Со доплата

Куглање:

Со доплата

Мини фудбал:

Бесплатно

Сурфање:

Со доплата

Теретана:

Бесплатно

Тенис:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Одбојка:

Бесплатно

Спортови на вода:

Со доплата

Детали:

Опремата за тенис и осветлувањето на тениските игралишта се наплаќа.
 

А ла карт ресторани:

Италијански ресторан (се наплаќа). 
Рибен ресторан (се наплаќа). 
Азиски ресторан (се наплаќа). 
Француски ресторан (се наплаќа). 
Тепанјаки (се наплаќа). 
Стек хаус (се наплаќа). 
 

Bar:

Кинески бар (во главната зграда) – 24/7 
Лоби бар (во делукс зграда) – 24/7 
Бела бар на базен - 10:00-24:00  
Бар на базен (во делукс зграда) - 10:00-18:30  
Бар на плажа - 10:00-18:00 
Бар на пристаниште - 10:00-24:00 
Дабл деј диско (во главна зграда) - 23:30-02:00 
Арена бар – 24/7 
Фестивал бар (во главна зграда) -10:00-16:00

Детско мени:

Бесплатно

Диетално мени:

Бесплатно

Работно време на главните ресторани:

 

Панорама ресторан (во главната зграда): појадок од       07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек од           12:30-14:30, вечера 18:30-21:00. 
Делукс ресторан (во делукс зграда): појадок                   07:00-10:00, ручек 12:30-14:30,вечера 18:30-21: 00. 
Мали оброци: Турска закуска 12:30-16:00 / 21:30-07:00

 

Концепт:

 

Ultra All Inclusive, All Inclusive

   

Детали:

Концептот е валиден 24/7 и вклучува локални и дел     увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед и свежо цеден сок од портокал за време на доручекот.. 
Со доплата: одредени увозни пијалоци и флаширани. 
Голем дел од баровите не работат за време на зимската               сезона. Работното време на рестораните и баровите подлежи на промени во зависност од условите.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.