Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Анталија

Област:

Лара

Аеродром:

12 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

6 стандардни соби.

Соседни соби:

144 стандардни соби.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Превоз до плажа:

Бесплатен.

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња, оддалечена околу 500 метри од хотелот.

Должина:

150 метри.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Детали:

Нема подземен премин до плажа, постои пешачка патека и улица. Превозот до плажа е достапен на секои 10 минути од 08:00 до 00:00 часот. 
Плажата не функционира во зима.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Достапни.

Дневни активности:

Спорт и забавни активности (само во летна сезона).

Детали:

Рекреационата и забавната програма се менува во зависност од временските услови.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Кино:

Бесплатно.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување автомобил:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Тематски парк (само во летна сезона): Забавен парк, каубој град, лавиринт, детски клуб, воден клуб, фитнес, амфитеатар, стрелаштво, некои активности се наплаќаат. Достапен е доктор по потреба.

Услуги за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Изнајмување бебешки колички:

Со доплата.

Детско креветче:

Бесплатно.

Дадилка:

Со доплата.

Comments

1 внатрешен и 2 надворешни базени. 
Мини клуб: За деца од 4-12 години, со работно време од 10:00 - 17:30 и 20:30 - 22:30 (во зима работното време може да се смени).
Бебиситер по цена од околу 10 евра за час (во мини клуб).
Бебешките колички чинат околу 10 евра за ден, ги има во ограничени количини.
Каубој град е бесплатен и е наменет за тинејџери од 12 до 16 години, во дрвен стил од Дивиот Запад. До него се стигнува преку “рударски тунел”.
Фреш Парк (бесплатен, само во летна сезона) за сите деца што сакаат да се освежат во жешките денови.
Лунапарк – Бесплатен, без рестрикции по возраст.

Базени

Топол базен:

Достапен.

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

4 базени на отворено со свежа вода (1 од нив е греен од 1 Ноември до 1 Април).
1 внатрешен базен во зимска сезона, 180 м2, со работно време од 08:00 до 20:00. 
9 тобогани во водниот парк, не работат во зимска сезона.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Со доплата.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Детали:

Спа центарот прима само лица постари од 16 години.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Детали:

2 тениски игралишта со бесплатно осветлување, рекети и часови со доплата.
Теретана - 16+. 
 

А ла карт ресторани:

Мозаик: Турски ресторан (не е отворен за време на зимската сезона).

Ла Перла: Италијански ресторан.

Мисина: Ресторан со морска храна (не е отворен за време на зимската сезона).

Мандарински: Ресторан со кујна.од Далечниот Исток Рестораните се отворени од 19:00 до 22:30 часот, пред резервацијата е задолжителна, се наплаќа услужна такса од 10 € / лице.

Bar

Брасериебар - Отворен цел ден со пауза од 7:30-10:30.

Лоби бар - 08:30-00:00 (не работи во зимската сезона).

Панорама бар: 16:30-00:00.

Бар на плажа: 10:00-18:00 (не работи во зимската сезона).

Централна бар: 16:30-00:00 (не работи во зимската сезона).

Диско бар: 23:00-02:00.

Витамински бар: 09:30-19:30 (безалкохолни пијалоци, чај, кафе, вода).

Аска Бар на базен (не работи во зима) -10:30-18:00.

Салон: 10:30-00:00 (не работи во зимската сезона).

Детско мени:

Бесплатно.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:30, ручек 12:30-14:30, вечера 19:00-21:30. Шведска маса. 
Мали оброци на базен од 12:30-16:30 (само во летна сезона).

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот функционира постојано, вклучува локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (пиво, вино, водка, џин, ракија, виски).
Со доплата: Премиум увозни пијалоци, пијалоци постари од 12 години.
Хотелот има право да го смени времето на работа и услугите на баровите и рестораните согласно условите.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.