Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Сиде

Ресорт:

Манавгад

Aеродром:

60 kм

   

Сместувачки услови

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

3 стандардни соби

Соседни соби:

Не

Соби за непушачи:

Забрането пушење во соби.

Плажа

Крпи:

Бесплатно

Лешалки за сонце:

Бесплатно

Душеци:

Бесплатно

Понтонски мостови

Понтон, должина од 70м.

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Приватна плажа со песок.

Влез во море:

Песок

Детали:

Во зимска сезона плажата не работи..

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерни програми:

Достапни

Дневна програма:

Достапна

Детали:

14 особи, од Руски спикери се аниматорски тим.

Инфраструктура

Aмфитатар:

Достапен

Лекар:

Со наплата

Менувачница:

Достапен

Берберница:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Салон за убавина:

Со наплата

Продавници:

Достапен

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатен

Wi-Fi:

Бесплатен

Детали:

Лекар на барање.

Услуга за деца

Детски кревет:

Бесплатен

Детски стол во главен ресторант:

Достапно

Игротека:

Достапна

Мини клуб:

Достапен

Базен:

Бостапен

Шише со цуцла:

Бесплатена

Изнајмување на детска количка:

Бесплатен

Гувернанта:

Со наплата

Детали:

Мини клуб за деца од 4-12год., раб.време 10:00 - 12:00 / 15:00 - 17:30. 
Гувернанта на барање, околу 15 еур на час. 
Изнајмување на детска колица е на барање, ограничен број на колички.

Базен

Внатрешен базен:

Достапен

Надворешен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапен

Детали за базен и тобогани:

2 отв орени базени со ладна вода, (без затоплување), со големина од 1200 м2 и 600 м2.
1 внатрешен базен, (достапен само во зима).
2 тобогани со раб.време10: 00-12: 00 и 14: 00-16: 00.

СПА

СПА  центар:

Со наплата

Хамам:

Бесплатен

Сауна:

Бесплатен

Massage:

Со наплата

Спорт

Изнајмување на велосипед:

Со наплата

Билијард:

Со наплата

Mини голф:

Бесплатен

Теретана:

Бесплатен

Teнис:

Бесплатен

Пинг-понг:

Бесплатен

Водени спортови:

Со наплата

A la carte ресторанти / бифе:

Акасиа: интернационална кујна. 
Мимоза: Ориентален ресторант. 
Петуниа: Турска кујна. 
Резервација на барање. 
работно време 19:00 - 21:30.

Бар:

Лоби бар: нон-стоп работи.
Базен Бар 10:00  - 17:00. 
Бар на плажа  10:30 - 00:00. 
Диско бар 23:00 - 02:00.

Детско мени:

Бесплатно

Диетно мени:

Бесплатно

Распоред на оброци во главен ресторант:

Палмие: појадок 07: 00-10: 00, доцен појадок  10: 00-10: 30, ручек12: 30-14: 30, вечера19: 00-21: 30, доцна вечера 00: 00-02: 00. Бифе. 
Во текот на денот закуските се служат во Снек Бар (од 12:00 до 17:00).

Концепт:

Ultra All Inclusive

Вегетаранска храна:

Бесплатна

Детали:

Концептот на "Ultra All Inclusive" е нон-стоп достапен, вклучува и не алкохолни пијалоци, некои увозни пијалоци, сладолед.. 
Со доплата: некои увозни пијалоци, пакуван сладолед, коктели и енергетски пијалоци. 
Ресторантот е на отворено (во зависност од временските услови). 

Зимскиот концепт на хотелот е достапеен во зависност од условите.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.