Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот  е лоциран на 12 км од Сиде, од Анталиски аеродром 55 км.Соседни хотели : Bella Hotel, VONRESORT Golden Beach, Sural Saray.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛ

Хотелот е отворен 2002 , реновиран е 2012 год.На површина од 50.000 м2 На 6 спрата и 4 спрата дополнителни., со лифтови.  Хотелот има  a la carte ресторанти со доплата, воден парк, плажа, игралиште за кошарка-во  hotel VON Golden Beach.

Хотелот прима лица со посебни потреби.


Кредитни картици прифаќа Visa, MasterCard.


Плажа

Сопствена плажа со песок до хотелот.Лежалки за сонце, душеци, чадори, пежкириза плажа со депосит.The private sandy beach is next to the hotel.. Кабини за пресоблекување, тушеви, како и павилиони на прелаз.


Инфраструктура

 • Надворешен базен , 1275 м2
 • Внатрешен базен, 135 м2 (отворен во зима )
 • Воден парк поседува 13 тобогани:базен од 846м2,базен со тобогани 846 м2 и базен друг со тобогани  662 м2, како и базен со тобогани за деца 134 м2
 • Главен ресторант капацитет во затворено за 480 особи, и надворешен дел за 402 особи.
 • Бистро, се служат ноќни закуски L'atelier du chef Бистро
 • 4 A'la Carte ресторанти со наплата : "Longhorn" Steak House – скара, стек. "Kaiseki" –ресторант со азиска кујана Far Eastern cuisine, "Beluga" – рибен ресторант и морска храна, "Kaftan Kebab" – Турска кујна. Однапред резервација со доплата.
 • 7 барови, тематски Ирски и Кафе Хаус.
 • Слаткара , се служи чај, кафе и слатки.
 • "Food Corner" (снек бар ) – бифе услуга
 • "Аква Снек"  за брза храна и воден парк
 • Плажа бар – алкохолни и безалкохолни пијалоци
 • 3 конференциски  сали за 35, 200 и 300 особи капацитет, со техничка опрема.

Важно

Животни не се дозволени во хотел

УСЛУГИ
Забава и Спорт

Бесплатно:

 • Воден парк со 13 тобогани, 4 за деца
 • теретана
 • спортски забави со анимација
 • сауна
 • хамам
 • сеф
 • диско


Со наплата:

 • бербер
 • билјард
 • куглање
 • масажа и пилинг
 • продавници
 • сите видови на водени спортови


Oстанати услуги:

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно во цел хотел, освен со доплата побрз интернет.
 • Перална и хемиско
 • фотограф
 • лекарски услуги
 • рента кар
 • изнајмување на велосипед


ЗА ДЕЦА

 • количка на барање
 • анимација на Руски, за деца
 • мини клуб за деца од 4 до 12 год, 56 дена во неделата.
 • Детски базен надворешен
 • Внатрешен базен, во зависност од временските услови
 • Детски  стол во главен ресторант достапно
 • Детско бифе
 • Игротека
 • Бејбиситерка на барање
 • Бебечка колица со резервација
 • Сладолед само бесплатно во текот на вечерата

UAI- Ultra All Inclusive (24 ЧАСА)

Концептот  вклучува: појадок,ручек, вечера,кафе,колачи,ноќни закуски, големе, сладолед- во ресторантот за вечерата, сите локални алкохолни пијаоци, освен увозните пијалоци кои се со доплата, а се служат, 24часа, како и храна за алергични особи.

* Воден парк отворен од 01 мај,како и  A'la Carte ресторантите.
** Хотелот има право да го менува местото на сите забави..

 
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.