Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА:

Држава:

Tурција

Регион:

Сиде

Ресорт:

Kизилот

Aеродром:

80 км од аеродром Анталија  .

Растојаније од најблискиот центар

25км: до Сиде 

Растојаније од море:

50м.

Сместувачки услуги:

Сместување со жовотн:

Не

Check-in/ Check-out : 

Стандардно check-in по 14:00 часот, на денот на пристигнување
check-out во  12:00 часот на ден на заминување.

Непушачки соби:

Пучење не е дозволено во собите.

Плажа:

Крпи:

Бесплатни

Лежалки за сонце 

Бесплатни

Душеци:

Бесплатни

Чадори:

Бесплатни

Плажа:

Сопствена плажа со песок

Долга:

50 м

Доско:

Бесплатни

Comments:

Има пат до плажа(подземен премин).

Ресторант и Бар:

A la carte ресторани / бифе

Рибен ресторант (со доплата), Скара ресторант  (со доплата), Мексички ресторант, Италијански ресторант, Турски ресторант. 
Работно време 19:00 - 21:30. Резервација на барање. 
Можност за посета на Турскиот, Мексичкиот или Италијанскиот ресторант еден пат во неделата.

Бар:

Лоби Бар  10:00-23:30. 
Бар на плажа10:00-18:00. 
Слатки10:30-23:30. 
Лагуна Бар  10:00-00:00. 
Релакс Бар 10:00-23:00. 
Веранда Бар10:00-23: 00. 
Ирски Бар 10:00-23:00. 
Турско кафе 10:00 -23: 00. 
Aспенос Бар  -постојано отворен. 
Диско Бар 23:30-02:00.

Диетно мени:

Бесплатно

Редослед на оброци во главниот ресторант:

Појадок 07:00 - 10:00, доцен појадок 10:00 - 11:00, ручек 12:30 - 14:30, вечера 19:00 - 21:30, доцна вечера 23:30 - 01: 00 Во текот на денот  закуските се достапни во Снек ресторантот .

Концепт на хотелот:

Ultimate All Inclusive

Детали:

Концептот на хотелот "ULTIMATE ALL INCLUSIVE" е  нон стоп, вклучува и локални пијалоци, некои увозни пијалоци, сладолед. 
Со доплата: цедени сокои, некои брендирани вина, виски, бренди , ликери  и коњак.

Услуги:

Детско креветче:

Бесплатно

Детски столчиња во ресторант:

Достапно

Паркинг:

Бесплатно

Mини клуб:

Достапно

Базен:

Достапно

Бербер:

Со доплата

Перална

Со доплата

Гувернанта:

Со доплата

Детали:

Нини –клуб за деца  од 4-12 год, работно време  09: 30-17: 30. 
Изнајмување на бебешки колички за $ 10 / на час. 
Во главен ресторант достапен е блендер, како и затоплувач за храна за бебеиња.

Спа центар:

Хамам:

Бесплатно

Сауна:

Беспланто

Mасажа:

Со доплата

Спорт:

Mини голф:

Бесплатно

Билијард:

Со доплата

Сурфање:

Со доплата

Теретана:

Бесплатно

Понг-Понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Одбојка:

Бесплатно

Водени спортови:

Со доплата

Детали:                   2 тениски игралишта со земјена површина, за изнајмување 15 еур на час/ а рекет и топчиња 5 еур на час.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
12:00 - 18:00 Мали оброци
12:30 - 14:30 Ручек
17:00 - 18:00 Чај и колачи
19:00 - 21:30 Вечера
23:30 - 01:00 Доцна ужина
01:00 - 07:00 Ноќен оброк
Мини барот во соба секој ден се надополнува со сокови.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Сите ресторани, освен рибниот се бесплатни еднаш за време на престој од 7 дена.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно
: Интернет, паркинг, базени, главен ресторан, пикадо, фитнес центар, сауна, парна бања, Џакузи, шок тушеви, тениско игралиште, одбојка на плажа, пинг понг, целодневна анимација, амфитеатар, кошарка, игралиште, мини клуб, детско бифе.
Со доплата: Масажи, интернет кафе, телефон, факс, хемиско чистење, рента на автомобили, свежо цедени сокови, перална, фризер, осветлување на тениско игралиште, опрема за тенис, билијард, моторни водни спортови, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.