Ново пребарување

Датум на отварање: 2005

Последно реновиран: 2019

Категорија: 5*

Концепт: Ultimate All Inclusive

Адреса: Side / Kızılot - Manavgat/Antalya

Телефон: + 90 242 766 48 00

Факс: + 90 242 766 45 76

Е-маил: info.admiral@crystalhotels.com.tr

Wеб-страна: www.crystalhotels.com.tr

До плажа: 50m

Од аеродром до хотел: 80 km

Гостите ги пречекаат со традиционален турски десерт наречен „ cezerye “ и чаша турски сладок пијалок наречен „ sherbet “.

СОБИ

577 соби имаат поглед кон морето, 257 од нив имаат страничен поглед на море, поглед кон градината. Истотака има и соби за хендикепирани гости.

Стандардните соби се 35м2. Може да се сместуваат до 3+1. Во собата има: централна климатизација, сателитска телевизија и музички канали, интернет, мини бар, сеф, телефон. Во бања има: телефон, фен и када.

Duplex фамилијарните соби се 48м2. Може да се сместуваат 3 до 4 лица. Има 2 соби + една купатила. Во собата има: централна климатизација, сателитска телевизија и музички канали, интернет, мини бар, сеф, телефон. Во бања има: телефон, фен и када.

Junior Suite се 50м2. Може да се сместуваат до 2+1. Има една спална соба, една дневна соба и купатило. Во собата има: централна климатизација, сателитска телевизија и музички канали, интернет, мини бар, сеф, телефон. Во бања има: телефон, фен и када.

Duplex фамилијарните апартмани се 55м2. Може да се сместуваат до 4+1. Има 2 спални соби, една дневна соба. Во собата има: централна климатизација, сателитска телевизија и музички канали, интернет, мини бар, сеф, телефон. Во бања има: телефон, фен и када.

Honeymoon suite се 48м2. Може да се сместуваат 2 лица. Има една соба и едно купатило со Jacuzzi / туш кабина. Во собата има: централна климатизација, TV, сателитска телевизија и музички канали, интернет, мини бар, сеф, телефон. Во бања има: телефон, фен и када.

***Централна климатизација, интернет, сеф, телефон, TV, када, мини бар, фен за коса, јacuzzi (во Senior Suite)

БАЗЕНИ И ПЛАЖА

ACTIVITY POOL: 140cm,

RELAX POOL: 140cm,

TEEN POOL: 65cm,

БАЗЕН ЗА ВОЗРАСНИ: 110cm,

MINI CLUB POOL 35cm,

ВНАТРЕШЕН БАЗЕН (ЗА ВОЗРАСНИ) 140cm,

ВНАТРЕШЕН БАЗЕН (ЗА ДЕЦА) 40cm, SPA POOL  140cm.

СПА

A fully equipped SPA Health & Beauty Center (skin and body treatments), a special SPA garden with Bali type massage units, an outside SPA swimming pool (non-heated) of 50 m2.

РЕСТОРАНИ

Главен Ресторан ADMIRAL

Бифе:

Појадок 07:00 - 10:00

Доцен појадок 10:00 - 11:00

Ручек 12:30 - 14:30

Ручек 19:00 - 21:30

Night Snacks 23:00 - 01:00

Gozleme 11:30 - 16:00 (БЕСПЛАТНО)

A la carte ресторани

РЕСТОРАН VENEZIA , ИТАЛЈАНСКА КУЈНА 19:00 – 21:30 (СО РЕЗЕРВАЦИЈА)

РЕСТОРАН МЕКСИКО,  МЕКСИКАНСКА КУЈНА 19:00 – 21:30 (СО РЕЗЕРВАЦИЈА)

РЕСТОРАН ИСТАНБУЛ, ТУРСКА КУЈНА 19:00 – 21:30 (СО РЕЗЕРВАЦИЈА)

AKDENİZ РЕСТОРАН, МОРСКА ХРАНА 19:00 – 21:30 (СО РЕЗЕРВАЦИЈА)

SAILOR РЕСТОРАН, МОРСКА ХРАНА 19:00 – 21:30 (СО ДОПЛАТА)

A’ la Carte рестораните се бесплатни еднаш за минимум  7 ноќевања престој.

БАР

Relax бар 10:00 - 23:00 (локални и увезени пијалоци)

Caretta beach бар 10:00 - 18:00 (без-алкохолни пијалоци - пиво)

Fuaye бар 18:00 - 22:00 (локални пијалоци)

Lagoon бар (локални и увезени пијалоци)

Lobby lounge 10:00 - 23:00 (локални и увезени пијалоци)

Veranda бар 10:00 - 23:00 (локални пијалоци)

Irish бар 16:00 - 23:00 (локални пијалоци)

Слаткарница 10:30 - 22:30 (без-алкохолни и топли пијалоци) - (колачи, вафели, сладолед)

ЗАБАВА И АНИМАЦИЈА

Анимација во текот на денот, вечерни емисии, концерти во живо во одредени денови во неделата и диско. Базен со аквапарк за деца.

Активности и други услуги

Улсуги кои се бесплатно:

• Фитнес центар

• Тениско игралиште

• Терен за кошарка

• Одбојка на плажа

• Пикадо

• Мини голф

• Table tennis

• Boccia

Услуги кои се наплаќаат:           

• Видео игри                            

• Куглање                                           

• Билјард                                                                               

• Спортови на вода 

• Осветлување на тениско игралиште

• Тенис рекет / топка                           

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

Услуги кои се наплаќаат:

• Услуга во соба

• Меѓународни шампањ, вино и алкохол од висок квалитет, коњак, виски и свеж овошен сок.

Улсуги кои се бесплатно:

• A’ la Carte ресторани (Бесплатно еднаш за време на престој од 7 дена. Децата под 7-годишна возраст не им е дозволено да ги користат овие ресторани).

• Caretta Beach бар, слаткарница,лоби бар, Fuaye бар, Lagoon бар, Aspendos барr, Cosmic диско бар, Veranda бар, Irısh бар, турско кафе, мини бар (без-алкохолни пијалоци пополнети еднаш дневно, секој ден)

Други услуги

Услуги кои се наплаќаат:

• Фризер

•  Шопинг Центар

• Спа центар и базен (не загреан)

• Масажа

• Доктор

Улсуги кои се бесплатно:

• Турска бања

• Сауна

• Парна бања

• Jacuzzi / внатрешен базен

• Паркинг

• Сеф

• Интернет

• Лежалки/ чадори / пешкири за плажа

***СПА, ПАРНА БАЊА, ТУРСКА БАЊА, САУНА, ФИТНЕС - 08:00 – 19:30
***JACUZZI, ВНАТРЕШЕН БАЗЕН - 08:00 – 18:30
***СПОРТОВИ НА ВОДА 10:00 – 19:00.

Генерални информации

Според законот бр. 5727 пушењето е забрането во затворени места.

Алкохолни пијалоци нема да се служат на гости под 18 години.

Алкохолните пијалоци не се служат во шишиња.

Домашните миленици не се дозволени

A la carte ресторани / бифе:        

Рибен ресторант (со доплата), Скара ресторант  (со доплата), Мексички ресторант, Италијански ресторант, Турски ресторант. 
Работно време 19:00 - 21:30. Резервација на барање. 
Можност за посета на Турскиот, Мексичкиот или Италијанскиот ресторант еден пат во неделата.

Бар:

Лоби Бар  10:00-23:30. 
Бар на плажа10:00-18:00. 
Слатки10:30-23:30. 
Лагуна Бар  10:00-00:00. 
Релакс Бар 10:00-23:00. 
Веранда Бар10:00-23: 00. 
Ирски Бар 10:00-23:00. 
Турско кафе 10:00 -23: 00. 
Aспенос Бар  -постојано отворен. 
Диско Бар 23:30-02:00.

Диетално мени:

Бесплатно

Редослед на оброци во главниот ресторант:

Појадок 07:00 - 10:00, доцен појадок 10:00 - 11:00, ручек 12:30 - 14:30, вечера 19:00 - 21:30, доцна вечера 23:30 - 01: 00 Во текот на денот  закуските се достапни во Снек ресторантот .

Концепт на хотелот:

Ultimate All Inclusive

Детали:

Концептот на хотелот "ULTIMATE ALL INCLUSIVE" е  нон стоп, вклучува и локални пијалоци, некои увозни пијалоци, сладолед. 
Со доплата: цедени сокои, некои брендирани вина, виски, бренди , ликери  и коњак.

 


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.