Ново пребарување

Локација:

Држава:

Tурција

Регион:

Aланија

Ресорт:

Aваслар

Aеродром:

110 км од аеродром на Анталија .

Растојание од најблискиот центар 18км од Аланија

 

Сместувачки услови:

Сместување без животни:

Не

Check-in/ Check-out : 

Пријавување по 14:00 ч.на денот на пристигнување, а одјавување на данот на заминување во 12:00.

Соби за непушачи:

Пушењето не е дозволено во собите.

Плажа:

Крпи:

Бесплатно

Лежалки за сонце  

Бесплатно

Душеци:

Бесплатно

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Приватна плажа со ситен песок.

Должина:

120м

Влез во море

песок

 

 

Ресторан и бар:

A la carte ресторани /бифе

Турски и Италијански ресторанти.Turkish and Italian restaurants, работно време19:00 - 21:00. 
Резервација на барање. 
Можност за една посета бесплатно, во кој и да е ресторант.

Bar:

Лоби бар 00:00
Бар на плажа10:00 - 17:00. 
Базен бар10:00 - 23:30.

Диетно мени:

Бесплатно

Распоред на оброци во главниот ресторант:

Појадок 07:00 - 10:00, доцен појадок 10:00 - 11:00, ручек12:30 - 14:00, вечера19:00 - 21:00, ноќни закуски 23:30 - 06: 00 Во текот на денот закуските се достапни во базен и плажа баровите.

Концепт:

Ultra  All Inclusive

Детали:

Концептот на "Ultra All Inclusive" –е во тек на целиот ден, вклучува и локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци,сладолед.Со доплата : странски пијалоци и цедени сокови.

Услуги:

Детски кревет:

бесплатно

Детско столче во главен ресторант:

достапно

Паркинг

бесплатно

Мини клуб:

достапно

Базен:

достапно

Бербер:

со наплата

Рента кар

со наплата

Гувернанта:

со наплата

Детали:

Wi-Fi – во лоби и во собите, бесплатно
 Мини –клуб за деца 4-12 год, раб.времеo10:00 - 12:30 / 14:30 - 17:30. 
1 надворечен базен со свежа вода, без затоплување, 768 м2
1 внатрешен базен незатоплен од 90 м2, 
2 тобогани раб.време од 10:00 - 12:00 / 14:00 - 16:30.

Спа центар:

Хамам:

бесплатно

Сауна:

бесплатно

Maсажа:

со наплата

Спортови:

Билијард:

Со наплата

Сурфање:

Со наплата

Теретана:

Бесплатно

Пинг-понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Со наплата

   

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек
12:30 - 14:00 Ручек
13:00 - 18:00 Сладоледи
16:00 - 17:00 Вечера
23:30 - 00:30 Вечерна закуска
00:30 - 07:00 Ноќна закуска
Локалните алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7. Некои од увозните пијалоци се бесплатни од 10:00-01:00, а потоа се наплаќаат.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатно еднаш неделно (освен Италијанскиот). Рибен ресторан (со доплата), Мексикански ресторан (бесплатно еднаш неделно), Турска кујна (бесплатно еднаш неделно).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Воден парк, бежичен интернет, сефови, паркинг, тениско игралиште, одбојка на плажа, пинг понг, базени, мини голф, фитнес центар, кошарка, сауна, детско игралиште, анимација за деца, мини клуб.
Со доплата: Масажи, доктор, телефон, факс, свежо цедени сокови, трговски центар, хемиско чистење, перална, изнајмување автомобил, осветлување на тениското игралиште, билијард, куглање и моторни спортови на вода.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.