Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Кемер

Област:

Белдиби

Оддалеченост од аеродром:

46 км

Оддалеченост од најблискиот центар:

16 км до центарот на Кемер

Карактеристики на сместувањето

Домашни миленичиња:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

6 стандардни соби.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Понтон:

3 моста.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Должина:

900 метри.

Влез во море:

Песок и камчиња

Дополнително:

Павилјони на плажа – од 40 до 150 евра на ден.

Забава

Диско:

Бесплатно.

Вечерна програма:

Достапна.

Дневни активности:

Достапни.

Детали:

Аниматорен тим од 30 луѓе.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Кино:

Бесплатно

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Прифатливи кредитни картички:

Мастер кард/Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Рента на автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Бесплатно.

Игралиште:

Бесплатно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Бебешка количка:

Бесплатно.

Дадилка:

Со доплата

Детали:

За деца од 4 до 12 години има посебен концепт Мини клуб Криспи, лоциран на територија од 4500 м2. Достапно е детско бифе, детски базени, тобогани и игралиште.
Детски воден парк. 
Бебиситер – 15 евра за час.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Детали за базените и тобоганите:

1) Главен базен (со солена вода) 660 м² 
2) Лагуна Делукс Свити 1 базен 927 м² 
3)Лагуна Делукс Фамилијарни свити 2 базени 780 м² 
4) Лагуна вили на плажа (базен на плажа) 317 м² 
5) Гарден Лагуна Вили 1. базен 166 м² 
6) Гарден Лагуна Вили 2. базен 165 m² 
7) Лагуна Лукс Вили 1. базен 238 м² 
8) Лагуна Лукс Вили 2. базен 60 м² 
9) Внатрешен базен (главна зграда) 116 м² 
10) Гранд Делукс Свити (индивидуален базен) 122 м² 
11) Аквапарк базен 1 164 м² 
12) Аквапарк базен 2 174 м² 
13) Криспи мини клуб (детски базен) 394 м² 
14) Вила Нирвана (приватен базен и џакузи) 50 м²
Надворешните базени не се топлат. 
Хотелот располага со 11 тобогани.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Бесплатно.

Парна бања:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатна.

Масажи:

Со доплата.

Спортски активности

Кошарка:

Бесплатно.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Сурфање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Спортови на вода:

Со доплата.

Детали:

1 тениско игралиште, осветлувањето се наплаќа, рекети и топчиња бесплатно, часови со доплата.

А ла карт ресторани:

Мексикански, Ресторан за морска храна, Медитерански, Јапонски, Руски, Источен ресторан, Турски ресторан, Стек хаус.
Потребна е резервација.

Барови:

09.00 - 20.00 КИОСК НА ПЛАЖА
10.00 - 18.00 БРАМАН ЛАГУНА БАР 
10.00 - 18.00 ЏАЗАР ЛАГУНА БАР
10.00 - 18.00 КАРМАН ЛАГУНА БАР
10.00 - 18.00 ПЕНА ЛАГУНА БАР
10.00 - 18.00 РАМОНА ЛАГУНА БАР 
10.00 - 18.00 ВИЧНА ЛАГУНА БАР
10.00 - 18.00 ПРИСТАНИШТЕ БАР
10.00 - 18.00 НЕКТАР БАР – СПА ЦЕНТАР
10.00 - 18.00 АКВА БАР
10.00 - 24.00 БАР НА БАЗЕН
16.30 - 24.00 ТУРСКО КАФЕ
18.00 - 02.00 РУФ БАР
23.00 - 02.00 ДИСКО БАР
08: 00-00: 00 ВИП БАР (за Топ Вип и Вип клиенти)

Детско мени:

Бесплатно.

Диетално мени:

Бесплатно.

Schedule of the main restaurant:

07.00 - 10.00 ПОЈАДОК – САМСАРА главен ресторан 
10.00 - 11.00 ПЛАДНЕВНА ЗАКУСКА, САМСАРА главен ресторан (тераса) 
12.30 - 14.30 РУЧЕК - САМСАРА главен ресторан 
19:00 - 21:00 ВЕЧЕРА САМСАРА главен ресторан 
24/7 БИСТРО

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Детали:

Концептот PRIVILEGED LIFE UAI – функционира 24/7 и вклучува локални и некои увозни пијалоци.
Со доплата: Увозни шампањи, специјални стари вина, лукс ликери, бренди и виски.
• Забранет е алкохол за лица под 18 години.
• Не се служат пијалоци во шише. 
• За време на доручек, не се служи алкохол.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.