Ново пребарување

Локација

Држава :

Турска

Област  :

Сиде

Ресорт:

Комкој

Аеродром:

65 km до аеродромот во Анталија

Оддалеченост до најблискиот град 

 2 km 

Оддалеченост од море :

250 m.

Услови  за сместување:

Сместување со миленичиња :

 Не е дозволено

Check-in/ Check-out : 

Стандард пријавување е од 14:00ч.на денот на              пристигнувањето  и одјавување  од  соба  во  12:00ч   на  денот  на  заминување.

 Соби за не - пушачи:

      Пушењето не  е дозволено во соба.

Плажа:

Крпи  за плажа:

     Бесплатно

Лежалки  на плажа  

     Бесплатно

Лежалки –душеци

     Бесплатно

Чадори  за сонце

     Бесплатно

Плажа:

     Песочна и ситни камчиња.

Влез во море

     Песочна

Дискотека

     Бесплатна

   

Ресторани  и Бар :

A la carte restaurants / buffet

Паша отоман  (турски ресторан): 19: 00-21: 00ч. 
Боне рибен ресторан  (морска храна): 19: 00-21: 00. 
Текс Мекс  (мексичка кујна): 19: 00-21: 00ч. 
Ориент експрес (Азиски ресторан-кујна) : 19: 00-21: 00ч. 
Кристал ВИП  (месо и риба): 19: 00-21: 00ч. 
Скара: 19: 00-21: 00. Се наплаќа. 
Медитеран Бреза(италјански ресторан): 19: 00-21: 00. Се наплаќа. 
Тофи  (детски ресторан ): 19: 00-21: 00. Шведска маса. 
Рестораните  бараат претходна резервација. 
Со можност еднаш  бесплатно во текот на седумдневен престој .

 

 

Bar:

Лоби бар : нонстоп работи. 
SWEETTOOTH  Бар: 10: 00-18: 00. 
SUNSET VIEW Бар на плажа: 11: 00-18: 00. 
KING COBRA бар на базен : 10: 00-00: 00. 
ANATOLIAN бар: 11: 00-17: 30. 
Бар покрај базен само за возрасни: 10: 00-18: 00. 
IRISH бар: 18: 00-01: 00. 
ANFI EXPRESS Бар: 20: 00-23: 00

Диетално мени

Бесплатно.

Главен ресторан

    распоред

Сансет ресторан главен: појадок (07: 00-10: 00), касен појадок (10: 00-11: 00), вечера  (19: 00-21: 00). 
Harbortown ресторан: ручек(12: 30-14: 30) ,Waterworld Снек ресторан: снек (12: 30-16: 00). 
Nihgt Owl ресторан: ноќен снек (22: 00-07: 00).

Концепт:

UАI (се вклучено )

 

Детали  за  услугата:

Се вклучено "системот за храна работи деноноќно, вклучува локални и некои увезени пијалоци  и  сладолед.
Се наплаќа: увезен  шампањ, вино старо, ликер, ракија, луксузно виски, свежо исцедени сокови, увезени пијалаци од 01:00 до 10:00 часот.

Услуги:

Детско креветче :

       Бесплатно

Детско столче за хранење

       Достапно

Паркинг:

       Бесплатно

Мини клуб:

       Достапно(отворена игротека )

Базен :

       Достапно

Бербер:

      Се наплаќа

Киносала

      Бесплатно

Wi - Fi

      Бесплатно

Детали:

Мини клуб за деца од 4 до12 years: 10:00-12:00, 14:30-16: 00
4 отворени базени со свежа вода. 
Водени тобогани (11 тобогани), раб.време од  10: 30 -12: 00, 14: 30-16: 30.

Спа центар:

Амам:

       Бесплатно

Сауна:

       Бесплатно

Масажа:

       Се наплаќа

Спорт и рекреација:     

Мини  голф :

     Бесплатно

Билјард :

Се наплаќа

Сурфање:

      Се наплаќа

Теретана:

      Бесплатно

Пинг понг :

      Бесплатно

Одбојка на плажа:

      Бесплатно

Кошарка

      Бесплатно

Воден спорт:

      Се наплаќа

Детали                                           Тениски игралишта : осветлување,  опрема,и часови се наплаќа

                                                      

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек 
11:00 - 17:30 Палачинки
11:00 - 18:00 Тестенини 
11:00 - 17:30 Сладолед и вафли
11:30 - 18:00 Пилешко
11:30 - 18:00 Брзо и здраво 
11:30 - 18:00 Брза храна
12:30 - 14:30 Ручек
12:30 - 16:30 Мали оброци 
19:00 - 21:00 А ла карт ресторани 
19:00 - 21:00 Вечера 
22:30 - 07:45 Ноќно бифе
Мини барот во соба еднаш во денот се полни со вода и сокови. Влезот во дискотека е бесплатен и бесплатни се одредени пијачки за кои решава хотелот.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатно 3 пати неделно. На располагање се морски ресторан, Отоманска кујна, Медитеранска кујна, Мексикански ресторан, Азиска кујна и Светска кујна.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
“Солена соба”, парна бања, сауна, Турска бања, диско, лоби бар (увозните пијалоци се наплаќаат од 01 до 10 часот), Аквапарк, интернет, сеф, паркинг, кино, аеробик, амфитеатар, мини голф, гимнастика, базени, кошарка, пикадо, одбојка на плажа, целодневна анимација, мини фудбал, пинг понг, тениско игралиште, фитнес центар, пилатес, мини клуб, детско бифе.
Со доплата: Масажи, перална, соба за игри, доктор, телефон, факс, тениска опрема, хемиско чистење, рента на автомобили, свежо цедени сокови, осветлување на тениски терени, интернет кафе, фризер, сурфање, кану, џет ски, Џакузи, куглање, билијард, сурфање (само со сертификат), салон за убавина, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.