Ново пребарување

Држава :

Турска

Област:

Белек

Ресорт

Богазкент

Аеродром:

40  km

   

Услови за сместување

Сместување со миленичиња:  

 Не е дозволено

Соби за особи со посебни потреби:

 8 соби

Соседни соби:

Достапни се

Соби за не- пушачи

Пушењето не е дозволено во соби

Плажа

Крпи  за плажа:

Бесплатно

Лежалки  на плажа  

Бесплатно

Лежалки –душеци

Бесплатно

Дрвена платформа:

Достапно

Чадори  за сонце

Бесплатно

Плажа:

Песочна и ситни камчиња

Влез во море

Ситни камчиња

Забава

Дискотека:

Бесплатна

Вечерни програми:

Достапни.

Дневни активности:

Достапни..

Детали:       

Тим на аниматори од 25-30 особи. Анимација се изведува на руски,  јазик..

Инфоструктура

Амфитеатер:

Достапно

Кино сала:

Бесплатно

Лекар:

Се наплаќа

Менувачница:       

Достапно

Бербер:

Се наплаќа

Перална:       

Се наплаќа

Салон за убавина

Се наплаќа

Бутици:

Достапно

Хотелот ги прифаќа:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Рента кар :

Се наплаќа

Wi-Fi:

Бесплатно

Услуги за деца

Детско  креветче:

Бесплатно

Детско столче за хранење:

Достапно

Игротека:

Достапно

Мини клуб:

Достапно(отворена игротека )

Базен :

Достапно

Шишенца со цуцли :

Бесплатно

Изнајмување на количка :

Се наплаќа

Дадилка:

Се наплаќа

Детали:

Мини клуб за деца од  4-12 год. од  10:00-12:00ч и  од 14:30-17: 00. 
Детски колички долари 15 на  (барање). 
Надворешен базен  (со тобогани) за деца , 350 sq.m. длабочина од  40 cm). 
надворешен за деца 50 sq.m. (длабочина 20 cm). 
главниот ресторан е со шведска маса. 
дадаилка се плаќа – околу  10 euro на час.

Базени

Затворен базен:      

Достапен

Отворен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапни

Детали за базенот и тобоганите:

2 надворешни без загревање), 1800 and 800 sq.m. 
1 внатрешен базен загреани во зимска сезона, 165 sq.m. 
7 тобогани отворени од  10:00-12:00 и од 14:00-16:00ч.

Спа

Амам:

Бесплатно

Џакузи:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Масажа:

Се наплаќа

Спорт

Кошарка:

      Бесплатно

Билјард :

Се наплаќа

Куглање:

Се наплаќа

Мини футбал:

Бесплатно

Мини голф:

Беспалатно

Теретана:

Бесплатно

Тенис:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Се наплаќа

Детали:

1 тениско игралиште: осветлување $ 10 на час, рекет и тошиња за тенис  $ 10 на час.

А ла  карт  ресторани:

Турски, Италјански,ЛатиноАмерикански ресторан, Азиски ресторан  (10 eur по особа), Фински ресторан (10 eur по особа). Работно време од  19: 00-22: 00ч. 
Можно е еднаш неделно бесплатно во сите  ресторани (освен во Азискиот и Фински ресторан) со однапред резервирање.

Бар:

Лоби бар  од    08:00- 00:00ч. 
Бар набазен од   10:00 am - 5:00 pm. 
Бар на плажа од  10:00-18:00ч. 
Снек бар од   10:00-17:00ч. 
Ирски паб од  4:00 p.m.ч 
Артена бар од 18:00-00:00ч. 
Тераса бар од  18:00-00:00ч. 
Кобра бар  од  10:00-18:00ч. 
Кафе слаткарница бар – отворена постојано. 
Сунсет бар од  18:00-23:00ч. 
Атлантис бар од 18:00-00:00ч. 
Престиж бар од 18:00-00:00ч. 
Диско бар од  23:00-02:00ч.

Диетално мени:

Бесплатно

Распоред во главниот ресторан:

Појадок од  07:00 -10:00ч, доцен појадок  10:00 -11:00ч, ручек од 12:30 -14:30ч, вечера од  19:00 -21:30ч, касна вечера од  01:00-06:00ч. Шведска маса. Во текот на целиот ден отворени.Освен  снек бар од  (12:00-17:00ч) и Слаткарницата  од (11:00-19:00)ч.

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Детали:

Концептот ULTIMATE ALL INCLUSIVE" " функционира деноноќно, вклучува безалкохолни и алкохолни пијалоци од  локално производство и  некои увезени пијалаци.како и сладолед .Се наплаќа: некои увозни пијалоцисвежо цаден сок, свежо цаден сок, шампањ, некои врсти на вино,виски,бранди, некои ликери и бренди како и сите флаширани сокови.Алкохол не се служи за појадок. . 
(екстра се наплаќа).увозни пијалоци   01:00 ч - 10:00 ч


 

 


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.