Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Анталија

Област:

Лара

Аеродром:

10 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

5 сипериор соби со страничен поглед на копно.

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Дополнителни информации:

За лица со посебни потреби: посебно опремени соби лоцирани на прв кат (ширина на влезна врата 100 цм, ширина на врата од балкон 83 цм, ширина на влез во лифт 110 цм, висина на мијалник 84 цм, висина на туш на 102 цм, ширина на ходниците 130 цм). Можност за изнајмување инвалидска количка со депозит од околу 50 евра. Рецепцијата, рестораните, базените и плажата се лесно достапни за лица во количка.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа со камчиња.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Детали:

На почетокот и крајот на сезоната, плажата функционира согласно временските услови.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Вечерна забава.

Дневни активности:

Спорт и забава.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 15-20 луѓе.
Во зимска сезона: тивка анимација, диско, музика во живо во одредени денови.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Кино:

Бесплатно.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Банкомат:

Достапен.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Банкоматот се наоѓа веднаш до хотелот. Интернетот е бесплатен во лоби и во соба.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Изнајмување бебешка количка:

Бесплатно (со депозит).

Детали:

Мини клуб за деца од 4 до 12 години.. 
Изнајмување бебешка количка со депозит од околу 50 евра (количините се ограничени).
Детски базен на отворено: длабочина 35 цм,  површина 200 м2. 
Детски базен на затворено: длабочина 40 цм, површина 12 м2.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

2 базени на отворено со свежа вода, без греење, со 3180 м2 и 278 м2.
1базен со тобогани, без греење со 200 м2.
1 базен на затворено со свежа вода, без греење, со 225 м2.
8 тобогани за возрасни и 3 за деца, со работно време.
Базените на отворено и тобоганите не работат во зимска сезона.
На почетокот и на крај од сезоната, базените на отворено и тобоганите работат зависно од временските услови.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Со доплата.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

1 тениско игралиште, бесплатно осветлување (за резервации), реквизити со депозит, тениски часови со доплата. 

А ла карт ресторани:

Текила: Мексиканска кујна. 
Музеј: Француска кујна. 
Да Винчи: Месо и вино. 
Миа Менса: Италијанска кујна. 
Пескадор: Рибен ресторан. 
Зума: Кинеска кујна. 
Лалезар: Турска кујна. 
Работно време на рестораните: 19:30-21:30. 
Можете да ги посетите сите ресторани по еднаш. Потребна е резервација. Увозните пијалоци се наплаќаат.
За време на зимската сезона работат само 2 а ла карт ресторани.

Барови:

Лоби барот работи постојано (во зимска сезона од 06:00 до 01:00). 
Бар на базен: 10:00-17:00 (не работи во зимска сезона). 
Камелот бар: 23:00-00:00. 
Снек бар: 12:00-17:00. 
Пура бар (се наплаќа): 20:00-01:00. 
Ноќен клуб: 23:00-02:00.

Детско мени:

Бесплатно.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 12:30-14:30, ужина (во Снек бар) 12:00-17:00, вечера 19:00-21:30 , ноќни закуски (во Камелот бар) 22:00 - 06:00.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно.

Детали:

Концептот функционира постојано и вклучува локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци и сладолед. Со доплата: Одредени увозни пијалоци. 
Не се служат флаширани алкохолни пијалоци. Не се служи алкохол за време на појадок.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.