Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Белек

Област:

Кадрије

Аеродром:

27 км до аеродромот на Анталија

Карактеристики на сместувањето

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

6 стандардни соби.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Платформа:

Едно пристаниште со ВИП бар.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа.

Должина:

250 метри.

Влез во море:

Песок.

Детали:

ВИП павилјони на плажа (со доплата) – 60 евра на ден.
Пристаништето и павилјоните не работат во зимски период.
 

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Вечерни забавни шоуа, тематски вечери, музика во живо.

Дневни активности:

Дневни спортски активности и забавна програма (водна гимнастика, пилатес, јога, зумба и сл.)

Детали:

Анимациониот тим се состои од 25-30 луѓе.. 
Надворешните активности се одржуваат во зависност од временските услови.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Рента на автомобили:

Со доплата.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен доктор по потреба.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Бебешки колички:

Со доплата.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Детски надворешен базен - 115 м2, 30 цм длабочина. 
Детски внатрешен базен - 25 м2, 30 цм длабочина. 
Мини клуб – соба за спиење, детско бифе, кино, детски тоалет, соба за игри, голема зелена површина со 3 игралишта, вклучувајќи едно на плажа.
На лето, детскиот клуб работи до доцна навечер и сервира ручек и вечера по детско мени. Секој ден има мини диско.
Мини клубот е поделен за деца по возраст:
- 0-3 години (само во летна сезона): Посебна програма за децата заедно со нивните родители. Има се што е потребно за да се подготви бебешка храна.
- 4-7 години: едукативни игри, рачни изработки, игри и натпревари.. 
- 8-12 години: активни настани и спортски игри, кино, боење, натпревари и награди.
- 13-17 години (во летна сезона): Неограничен број на активности. Аниматорен тим кој составува различни програми и настани.
Бебиситер на барање, со доплата, околу 25 евра за час.
Пластична кадичка, шише со цуцла, бебешко креветче во соба на барање.
Бесплатно користење на стерилизер и затоплувач на шишиња, блендер и фрижидер во кујната на мини клубот.
Со доплата користење на блендер, стерилизер и затоплувач на шишиња во соба.
Изнајмување на бебешка количка (со претходна најава) за околу 5 евра на ден.

Базен

Топол базен:

Достапен.

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

Надворешен базен: 3800 м2 , 1.40 м длабочина. 
Семи-олимписки базен: 310 м2, 1.85 м длабочина. 
Базен со тобогани: 510 м2, 1.40 м длабочина. 
Базен на затворено: 300 м2, 1.10 м длабочина. (загреан во зима). 
4 тобогани без греење, со работно време од 10:00-12:00 и од 14:30-17:00 (зависно од временските услови).

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Бесплатно.

Парна бања:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Дополнително:

Спа од 3.500 м2. Арома соба, Руска сауна.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

4 тениски игралишта со глина, 1 со цврста површина. Осветлувањето, опремата и тениските часови се наплаќаат.

А ла карт ресторани:

Timo: Италијанска кујна. 
Sakura: Источна кујна. 
Turca: Турска кујна. 
Дополнително: Рибен ресторан. 
La Carne: Јужно американски ресторан. 
Ресторан Елеганс (за гостите од вилите бесплатно). 
Работно време на рестораните: 19:00-21:30. 
Ресторани со доплата - 10-20 евра / лице. (деца под 6 години бесплатно, деца од 6 до 11 години со 50% попуст).
Потребна е резервација.

Барови:

Лоби бар: 08:00-24:00. 
Диско бар: 23:30-02:30. 
Блу (само во летна сезона): 09:00-00:00. 
Дип (само во зимска сезона): 16:00-00:00. 
Витамин бар: 10:00-20:00. 
Бреза (само во летна сезона): 10:00-18:00. 
Џез бар: 00:00-08:00. 
Бар на плажа (само во летна сезона): 10:00-18:00. 
Калиста: Кафетерија: 10:00-20:00. 
Гарден (само во летна сезона): Ужина. 
Scoop (само во летна сезона): Сладолед. 
Carpo (само во летна сезона): Бар за овошје на плажа.

Детско мени:

Бесплатно.

Диетално мени:

Бесплатно

Оброци во главниот ресторан:

Белум: Појадок од 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек од 12:30-14:30, вечера од 19:00-21:30, доцна вечера од  23:00-02:00 на шведска маса. Во баровите и кафетериите има мали оброци преку ден.
Мали оброци за деца од 0 до 2 години: овошно и зеленчуково пире, каша.
На барање мени со храна без глутен.

Вегетаријанска храна:

Бесплатно.

Детали:

А ла карт концептот функционира нон стоп, и вклучува безалкохолни пијалоци и увозни (Martini dry, Martini Rosso, Cointreau, Martini Bianco, Bitter, Bacardi, Gordon's Gin, Beefeater Gin, Bazooka Votka, Apemia Vodka, Tequila, Malibu, J & B Whiskey, JW Red Label, Ballantines, VAT 69, Jameson Irish Whiskey, Canadian Whiskey, Napoleon VSOP, Kahlua, Irish Cream, Archers, Safari, Absolut, Smirnoff, Chivas, Jack, Camus, Standard, Finlandia , Jest, Absolut, Jägermeister, Stock, Jim beam.), сладолед, свежи сокови. 
Со доплата: Пијалоци од премиум класа, посебни вина, цигари, наргиле.
Листата на достапни пијалоци може да се менува.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.