Ново пребарување

Локација:

Држава:

Tурција

Регион:

Aнталија

Ресорт:

Лара

Aеродром:

14 км од аеродром на Анталија .

Растојание од најблискиоt центаr : 16км: Анталија

 

Растојаниеи од море:

200 м (преку пат)

Сместувачки услови:

Сместување со животни:

Не.

Check-in/ Check-out : 

Пријавување по 14:00 ч од денот на пристигнување, а одјавување во 12:00 ч од денот на заминување.

Соби за непушачи:

Забрането пушење во собите.

Плажа:

Крпи:

бесплатно

Лежалки за сонце

бесплатно

Душеци:

бесплатно

Чадори:

бесплатно

Плажа:

Сопствена плажа со песок,200 м оддалечена од хотел.

Должина:

150 м

Не достапно

Диско

Детали:

Постои пат помеѓу хотелот и плажата. 
Во зима плажата е достапна во зависност од временските услови.

Ресторанти  и Бар:

A la carte ресторант/бифе

Пеперминт  A'la Carte Ресторант-Кинеска и италијанска кујна.
Саликорниа рибен ресторант.
Скара рестотант. 
Отворен од 19: 00-21: 30. Со наплата ,($ 10 / по особа) Однапред резервација.

Бар:

Лоби бар-цел ден достапен.
Клас: 10: 00-00: 00. 
Холихок бар (со доплата): 11: 00-01: 00 (во зимска сезона од 11: 00-00: 00). 
Базен бар 10:00 - 17:00 ч
Бар на плажа 10: 00-18: 00ч 
Бистро Тулип бар 10:00 -24: 00. 
Слаткарница 11: 00-16: 00.

Диетно мени:

бесплатно

Распоред  на оброци во главен ресторант

Појадок 07: 00-10: 00, доцен појадок (Бистро Бар) 10: 00-11: 00, Ручек 12: 30-14: 30,вечера 18: 30-21: 00, ноќна закуска(Бар Бистро) 23: 00-00: 00. Бифе. 
Во текот на денот, ужините и закуските се служат на базен и плажа бар од 11: 00-18: 00ч

Концепт на хотел:

All Inclusive

Детали:

Концептот на хотелот "All inclusive" е од 10: 00-00: 00ч, вклуча локални и безалкохолни пијалоци, сладолед. 
Екстра со доплата: свежо цедени сокови, увозни пијалоци, флаширани вина.

Услуги:

Детски кревет:

бесплатно

Детски стол во ресторант:

достапно

Паркинг

бесплатно

Mини клуб:

достапно

Базен:

достапно

Бербер:

со наплата

Wi-Fi

бесплатно

Лекар

со наплата

Детали:

Лекарска услуга со барање. 
Wi-Fi – во лоби, како и во соби со доплата.
Мини клуб за деца од 4-12 год, раб.време10: 00-22: 00 (во зимска сезона до 18:00). 
Бебиситерка на барање, од прилика цена 10 еур на час. 
Детски базен длабок 35цм, отворен во летна сезона.
4 надворешни базени-09: 00-18: 00. 
4 тобогани – од 10: 00-12: 00/14: 00-16: 00. 
Тобоганите не се достапни во зимска сезона.

Спа центар:

Хамам:

бесплатно

Сауна:

бесплатно

Maсажа:

 наплата

Спортови:

Mини голф

бесплатно

Bилијард:

со наплата

Сурфање:

со наплата

Теретана:

бесплатно

Пинг понг:

бесплатно

   

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок 
10:00 - 11:00 Доцен појадок
12:00 - 16:30 Палачинки и пита 
13:00 - 14:30 Ручек
16:00 - 23:30 Палас бистро
18:30 - 21:00 Вечера
24:00 - 07:00 Ноќно бифе
Локалните и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7. Мини барот во соба е полн со сокови, пиво и вода.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Италијански ресторан (со доплата), скара ресторан (со доплата) и морска храна/рибен ресторан (со доплата).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Парна бања, главен ресторан, интернет (лоби), диско, фитнес центар, пинг понг, Џакузи, сауна, базени, детско бифе и мини клуб.
Со доплата: Бутици, перална, интернет кафе, телефон и факс, доктор, хемиско чистење, соба аа игри, бизнис центар, фото сервис, фризер, маркет, рента на автомобили, билијард, масажи, пилинзи, куглање, бебиситер.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.