Ново пребарување

Држава

Турција

Регион

Анталија

Ресорт

Аланија

Аеродром

122 км до Анталија аеродром, 37 км до Аланија аердром

Оддалечност од центар

2 км до Аланија

Сместување

Соби за лица со посебни потреби

1 стандардна соба

Конектирани соби

Не

Соби за пушачи

Пушењето не е дозволено во собите

Плажа

Крпи за плажа

 

Лежалки на плажа

Бесплатно

Душеци

Бесплатно

Чадори

Бесплатно

Плажа

Сопствен дел на градска плажа со песок и камче

Должина на плажа

100 m

Влез во морето

Песок и камчиња

Напомена

Има пат помеѓу хотелот и плажата

Забава

Диско

Бесплатно

Вечерни програми

Достапно (Јуни-Септември)

Дневни забавни програми

Достапно

Коментари

Тимот за анимација се состои од 3 лица,има руски говорници

Храна

А ла карте/ресторани со шведска маса

Работно време на Турскиот ресторан 19:00-21:00 (затворени во текот на зимската сезона).Можна е една бесплатна посета на ресторан ( за престој од една недела ).

Бар

Агора бар- нон стоп
Бар во ресторанот 12:30-14:00, 19:30-21:30.
Бар на плажа (со доплата) 10:00 - 19:00

Работно време на главниот ресторан

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-10:30, ручек 12:30-14:00,закуски (во Агора бар) 14:30-18:30, вечера  19:30-21:30 , доцна вецера (супа во Агора бар) 21:30-07:00.

Концепт

UAI, AI

Напомена

Концептот "Ultra all inclusive" е достапен нонстоп,вклучува алкоолни и безалкоолни пијалоци од локален карактер.  Со доплата: увезени пијалоци, ликери, свеж сок, турско кафе. Концептот  All Inclusive важи од 10:00 до 24:00, вклучува локални пијалоци.

Инфраструктура

Лекар

Со доплата

Менувачница

Достапно

Хемиско

Со доплата

Продавници

Достапно

Хотелот прифаќа кредитни картички

MasterCard, Visa

Изнајмување автомобил

Со доплата

WiFi

Бесплатно

Напомена

Лекарски услуги на барање

Базени

Надворешен базен

Достапно

Тобогани

Достапно

   

Спа

Хамам

Со доплата

Сауна

Со доплата

Масажа

Со доплата

Спорт

Изнајмување велосипед

Со доплата

Теретана

Бесплатно

Пинг понг

Бесплатно

Одбојка на плажа

Бесплатно

Водени спортови

Со доплата
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.